Skocz do zawartości

Zestaw stereo dla początkującego 2500 zł


jackov15

Recommended Posts

Cześć,

staje przed wyborem swojego pierwszego stereo, w stosunkowo niskim budżecie +/- 2500 zł. Przeglądając wątki na forum, wybrałem głośniki Indiana Line Nota 260x lub KEF Q350. Kwestią otwartą pozostaje amplituner, który połączy ten zestaw. W kwestii audio jestem totalnie zielony, ale potrzebuję czegoś, co przyzwoicie zagra z telewizorem(gry, filmy) i sprawi przyjemność ze słuchania muzyki. Fajnie, jeśli da radę odtworzyć muzykę z płyty, ale z racji ograniczonego budżetu jestem w stanie z tego zrezygnować.

Pomieszczenie gdzie sprzęt się będzie znajdował, to pokój ma 18 mkw, więc 

Co byście polecili?

Edytowano przez jackov15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jackov15 napisał:

Przeglądając wątki na forum, wybrałem głośniki Indiana Line Nota 260x lub KEF Q350. 

Ale domyślam się, że żadnej z tych kolumn nie słyszałeś? Indian nie znam, ale kefy q350 to wg mnie bardzo fajne monitory. Z tym że jeśli chcesz kupić je nowe, z salonu, wówczas pochłaniają one prawie cały budżet. Używki dostaniesz za ok 1500 zł. Do tego forumowy klasyk - SMSL Q5 pro plus źródło typu chromecast bądź malina i masz bardzo fajny zestaw. Z używek możesz też przemyśleć dali zensor 3, które dadzą trochę mniej basu ale chyba odrobinkę bardziej rozdzielczą górę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w przypadku KEFów miałem na myśli używki, ale żadnych nie słyszałem i opieram się jedynie na opiniach. Zależy mi możliwie na stosunkowo łatwej obsłudze i urządzeniu, które odtworzy muzykę poprzez BT. Co do SMSL Q5 pro, to czy bezproblemowo podłącze to do TV i(w przyszłości) do jakiegoś odtwarzacza CD? Jak to jest z tym chromecastem, po prostu podpinam go bezpośrednio pod SMSL?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2021 o 15:19, jackov15 napisał:

Cześć,

staje przed wyborem swojego pierwszego stereo, w stosunkowo niskim budżecie +/- 2500 zł. Przeglądając wątki na forum, wybrałem głośniki Indiana Line Nota 260x lub KEF Q350. Kwestią otwartą pozostaje amplituner, który połączy ten zestaw. W kwestii audio jestem totalnie zielony, ale potrzebuję czegoś, co przyzwoicie zagra z telewizorem(gry, filmy) i sprawi przyjemność ze słuchania muzyki. Fajnie, jeśli da radę odtworzyć muzykę z płyty, ale z racji ograniczonego budżetu jestem w stanie z tego zrezygnować.

Pomieszczenie gdzie sprzęt się będzie znajdował, to pokój ma 18 mkw, więc 

Co byście polecili?

Witaj,

Nota 260X to bardzo przyzwoite głośniki podstawkowe. Jeśli zależałoby Ci na złożeniu budżetowej konfiguracji, to spróbuj to połączyć z Yamahą RN303, która może Ci dać bardzo dobrą funkcjonalność sieciową i połączeniową. Zapraszamy Cię na odsłuchy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @jackov15 

Zerknij na: Indiana Line Nota 260, Kef Q350 lub Polk Audio s20e do tego SMSL Q5 Pro lub SMSL SA300 (z BT) i DAC Fiio D03K.

Ewentualnie możesz rozważyć zakup Yamaha R-N303, będziesz miał funkcje sieciowe w jednym urządzeniu.

Najlepiej posłuchaj kolumn przed zakupem, pozwoli Ci to obrać jakiś kierunek.

Zapraszam po wyceny.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupując SMSL SA 300 będę mógł streamiwac muzykę po BT? Bo teoretycznie wychodzi, ze to lepsza opcja i pozostanie kwestia dokupienia DACa. 
No i jeszcze jedno pytanie, być może głupie, czy różnica między Yamaha R-N303 a SMLS SA300 będzie znacząca? Chodzi mi o jakość dźwięku. Zakładając ze wybiorę Indiana Line Nota 260x lub KEF Q350

Edytowano przez jackov15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jackov15 napisał:

Czy kupując SMSL SA 300 będę mógł streamiwac muzykę po BT?

Tak

1 godzinę temu, jackov15 napisał:

Chodzi mi o jakość dźwięku. Zakładając ze wybiorę Indiana Line Nota 260x lub KEF Q350

Większa różnica będzie słyszalna w zależności od zastosowanych kolumn. Zawsze możesz oba sprzęty porównać.

Zapraszam na odsłuch.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LBX Systemy Audio napisał:

Tak

Większa różnica będzie słyszalna w zależności od zastosowanych kolumn. Zawsze możesz oba sprzęty porównać.

Zapraszam na odsłuch.

Piotr

Dziękuje, ale niestety z Wrocławia trochę km mam :( niemniej, będę musiał to przemyśleć i może faktycznie, KEF Q350 plus Yamaha RN 303. Albo Indiany. Chociaż chętniej sięgnąłbym po KEFy, to jednak cena troszkę przytłacza 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polk Audio S20e to bardzo dynamiczne brzmienie z mocną podstawą basową. Średnica jest delikatnie wycofana ale nie jest to kierunek Klipsch'a. 
Kefy Q350 zagrają bardziej wyrównanym dźwiękiem oraz szerszą sceną. 

Jedne i drugie kolumny nie są trudne do napędzenia i SMSL spokojnie sobie poradzi z wysterowaniem. Wszystko zależy od preferencji. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...