Skocz do zawartości

Monitor Audio Monitor 200 vs Polk Audio T50 vs Pylon Audio Pearl 25


TED

Recommended Posts

Panowie,

wzmacniacz jakim dysponuje to NAD 3240PE. I pytanie co najbardziej się z nim zgra z tych kolumn. Albo czym one się charakteryzują jeśli chodzi i brzmienie:)
 

Budżet na kolumny 1500 zł. 
 

Pomieszczenie to salon z aneksem 20 m2.

Jeśli chodzi o to czego oczekuje to ciężko powiedzieć, na pewno poprawy jakości (obecnie muzyka odtwarzana jest z TV). Głównie rap, metal operowy, muzyka elektroniczna. Możliwe że będzie wykorzystywany zestaw do Netflixa i w przyszłości rozbudowany do 5.1, ale ro odległe plany. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o brzmienie każda z tych propozycji i tak zagra lepiej niż głośniki z TV :) 

Co do kolumn to Monitor Audio i Pearl 25 mają sporo basu i potrafią się fajnie odnaleźć w przypadku muzyki elektronicznej/rapu. Polk T50 to delikatniejsza konstrukcja ale w połączeniu z subwooferem już wiele potrafi. Biorąc pod uwagę Twoje odległe plany może warto iść w tym kierunku?

Najlepiej sam porównaj, jak masz możliwość zapraszam na odsłuch.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku też sugerowałem odsłuch  ,jednak budżet trochę za mały 🤔😏 

Co do późniejszej rozbudowy do 5.1 wszystko co miałem w domu na frontach w kinie zagrało conajmniej dobrze .Pzdr 

Ps 

Może być tak że żadne z wymienionych w tytule to nie to granie 😁

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wszystkie 3 pary zaprezentują zupełnie inne brzmienie. Sam miałem kiedyś 3240PE i koniecznie odrzuć Polk Audio T50, ponieważ będzie zdecydowanie za mdło. 
Pylon Audio Pearl 25 zapewnią dynamiczne brzmienie z szybkim basem oraz szczegółową górą. Świetne połącznie z gęstym brzmieniem NADa. Monitor Audio Monitor 200 to także dobra opcja w przypadku tego wzmacniacza, zyskasz pełniejszy dół oraz nieco większą głębię. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Z mojej strony do Monitor Audio - HArman HK 680 albo nowszy 970, Denon PMA 1060

Piotr

Wczoraj kupiłem Nad 304, a dzisiaj zamówiłem u Was Monitor Audio Monitor 200. Myślisz że się zgrają? 
 

Twoje propozycje będę miał na uwadze, w razie czego będę szukał :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Będzie grało gęsto, mocno, sprawdź. Sam jestem ciekaw.

NAD z pewnego źródła? Serwisowany?

 

Ostatni właściciel zmienił do na wyższą półkę i leżał sobie w pudełku. Przez niego serwisowany nie był. Myślisz ze wato oddać do jakiegoś serwisu na podstawowy przegląd? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...