Skocz do zawartości

Wyjście słuchawkowe wzmacniacz a oddzielny wzmacniacz sluchawkowy


Recommended Posts

Witam, potrzebuje porady. 

Czym różni się wyjście słuchawkowe we wzmacniaczu a oddzielny wzmacniacz słuchawkowy? 

Kupiłem sennheiser hd559 

Podłączyłem pod CD kenwood dp 5020 jest tam regulacja głośności ale jakoś nie specjalnie to grało, podłączyłem przez wzmacniacz KA 5020 zagrało lepiej ale bez rewelacji. Również podłączyłem pod amplituner Sony str dh500 nie odczułem różnicy. I teraz pytanie czy muszę do tych słuchawek kupić oddzielny wzmacniacz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wzmacniaczach do napędzania kolumn najczęściej wyjście słuchawkowe jest podłączone do ich końcówki mocy poprzez rezystory. Wtedy wzmacniacz nie pracuje optymalnie, bo jest zbudowany do współpracy z kolumnami o znacznie niższej impedancji. Bywa jednak że wyjście słuchawkowe jest zrealizowane na tanim i niezbyt wydajnym układzie scalonym. Jakość dźwięku zależy w dużej mierze od jakości wzmacniacza jaki został użyty. Czasami w droższych wzmacniaczach  głośnikowych ) montuje się zupełnie poważne wzmacniacze słuchawkowe. Dlatego jakość dźwięku moze w dużej mierze zależeć po prostu od tego o ile będzie lepszy wzmacniacz słuchawkowy i na ile będzie dobrze współgrał z konkretnymi słuchawkami. Często wzmacniaczami słuchawkowymi nazywa się ( dość błędnie, bo to 2 urządzenia w jednej obudowie ) DAC/Ampy słuchawkowe. Czyli połączenie DAC-a z wzmacniaczem. Często podłącza się je do do komputera lub smartphona. Wtedy mamy również źródło dźwięku w jednej obudowie i również ono wpływa na brzmienie. W jeszcze większym stopniu na brzmienie ma wpływ sam dobór słuchawek. Gusta są różne i to co jednemu odpowiada dla innego moze okazać się kiepskim wyborem. Najlepiej mieć możliwość porównania i samemu wybrać. Dlatego jeśli chcesz uzyskać lepszy dźwięk z posiadanych słuchawek warto zainteresować się dobrze dobranym do nich i do Twojego gustu wzmacniaczem słuchawkowym i przekonać się na własne uszy czy spełni oczekiwania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...