Skocz do zawartości

Problem z dźwiękiem w salonie


Niszczu

Recommended Posts

Dzień dobry,

mam problem z dźwiękiem z TV. Jeżeli słucham ciut głośniej TV, to słychać w kuchni, w pokojach na poddaszu, a na samej kanapie już średnio. Strasznie dźwięk roznosi się po domu tylko nie po salonie, a chciałbym, aby głównym odbiorcą dźwięków była osoba na kanapie. 

W załączniku rzut parteru.

Niebieska linia - zabudowa gk pod ledy, myślałem o wykorzystaniu już tej zabudowy, aby umieścić głośniki sufitowe i to by załatwiło sprawę?

zielona linia - kanapa

Telewizor https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-sony-led-kd65xh9096baep-uhd-4k-hdr-android-tv-procesor-x1

Z uwagi na moją pomyłkę, proszę o przeniesienie wątku do działu STEREO.

salon audio.pdf

salon audio.pdf

Edytowano przez Niszczu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki sufitowe to zły pomysł. Takie rozwiązania są raczej wyłącznie w industrialnych projektach (toalety w marketach, sklepowe granie w tle), albo Atmos w systemie kina domowego. Lepiej już jakiś klasyczny wzmacniacz (lub amplituner) z głośnikami kupić. Ale czy to by było remedium na problem? Tym jest najwidoczniej nie tylko akustyka pomieszczenia, ale wręcz całego mieszkania skoro się wszędzie niesie. Spróbuj coś miękkiego porozstawiać w tym salonie na początek, może jakiś mebel z książkami, wielka maskotka dziecka itp i sprawdź efekty. Ponadto poeksperymentuj z umiejscowieniam telewizora i kanapy. Jeśli na poważnie chciałbyś się zabrać za temat to wejdziesz w grube koszty i remont mieszkania, bo jakoś te ściany trzeba by było wygłuszyć np. wełną mineralną bądź innymi rozwiązaniami akustycznymi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...