Skocz do zawartości

Nie jakie tylko jak czyli organizacja kabli


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Można ukryć kable ale trzeba to przemyśleć. Ja już od roku skończyłem zabawę z kabelkami więc glosnikowe ukryłem. Ale jak często przepinasz, szukasz tych najlepszych, nazywając po imieniu - słyszysz kable - to wstrzymaj się z ostateczną organizacją. Ostatnio gdy kolega pożyczył mi kimber 4vs na tydzień to po prostu tradycyjnie rzuciłem je na podłodze i tyle. Interkonekty miałem pospinane taśmą na rzepy, do kupienia spokojnie na allegro na metry lub szpulka 5m. Ale nie sprawdziło się to, trochę bawiłem się w przepinanie i zawsze trzeba było te rzepy odpinać. Zresztą ortodoksyjnie patrząc lepiej nie trzymać w jednej wiązce różnych kabli by nawzajem nie oddziaływały na siebie. Nie jestem w stanie oczywiście stwierdzić czy kable spięte rzepem i kable luzem grały inaczej. Są tu dobrzy fachowcy od ślepych testów, ja nie.
https://allegro.pl/oferta/organizer-kabli-tasma-opaska-rzep-rzepowa-10mm-5m-9706061226

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Interkonekty miałem pospinane taśmą na rzepy, do kupienia spokojnie na allegro na metry lub szpulka 5m. Ale nie sprawdziło się to,

U mnie też. Może teraz gdy już nie zmieniam położenia klocków , choć , nie , wkurza mnie ta taśma :)

2 godziny temu, Wito76 napisał:

Ja akurat puściłem ostatnio kable w listwie przyściennej.

Jak dużej ? Bo ja muszę schować ........ No dobra , w listwie przyściennej upchnąłem głośnikowe do tyłów KD oraz kabel do suba.

 

2 godziny temu, Asia napisał:

Może jakaś dokumentacja fotograficzna jak ktoś odważny?

Jestem tak szczęśliwy z nowego zakupu / pre/ , że co mi tam :)

kable1.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale masz tam także kd, prawda?

Ja na razie mam mało sprzętu i niewiele kabli, ale widzę tu duże pole do zamieszania w przyszłości, i to nie aż tak odległej. Najpierw DDRC-22D, potem DAC.

A gdybym dodała drugi wzmacniacz (lampowy)  i chciała sobie szybko przełączyć?

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Asia napisał:

Najpierw DDRC-22D, potem DAC.

A gdybym dodała drugi wzmacniacz (lampowy)  i chciała sobie szybko przełączyć?

I już jesteś tylko o krok od sytuacji ze zdjęcia :)

49 minut temu, Asia napisał:

No dobra, ale masz tam także kd, prawda?

Tak dochodzi jeszcze okablowanie KD , Asusa / multimedia/ i TV.

54 minuty temu, Marek Muszyński napisał:

He,he,he widoczek pyszny

Sam nie wiem jak ja to robię , że to wszystko działa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Jak dużej ? Bo ja muszę schować ........ No dobra , w listwie przyściennej upchnąłem głośnikowe do tyłów KD oraz kabel do suba.

Kurcze, nie powiem Ci teraz, poza domem jestem. Standardowa listwa pcv przyścienna jaką stosujemy po montażu paneli. Tak z pamięci jakieś 7cm wysokości. Ale niezbyt wygodnie się je upycha tam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Wito76 napisał:

Ale niezbyt wygodnie się je upycha tam. 

Ja po kilku przymiarkach zastosowałem takie

https://www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-panele-scienne/listwy-i-akcesoria-wykonczeniowe/listwy-przypodlogowe-pcv/listwa-przypodlogowa-pcv-dab-bourbon-lm-60-mm-arbiton,p193491,l200.html

Zdejmuje się górę listwy , kable można umieścić także w dolnej części / te stałe/, a w górnej te które częściej zmieniamy. Nie polecam listew z wysuwanym samym środkiem , bo raz że się mało mieści , a dwa że łamią się zaczepy i potem dramatycznie źle to wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem różnych opcji z kablami.

Próba organizacji pod kątem estetyki skończyła się tym, że miałem problem za każdym razem, kiedy potrzebowałem coś wypiąć, przepiąć, przestawić, bo musiałem wyciągać kable z organizerów.

Brak organizacji, czyli "byle jak" to problem przy sprzątaniu, wygląda to paskudnie, a przy tym np. kabel zasilający idący obok antenowego może przenosić zakłócenia na ten drugi.

Dlatego po remoncie zamiast na chama organizować kable, postanowiłem lepiej zorganizować ustawienie samego sprzętu, a kable mam lajtowo zorganizowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Asia napisał:

A co dokładnie masz na myśli? Nowy mebel pod sprzęt?

Niekoniecznie nowy mebel. Rozstawiłem sprzęt bardziej pod kątem tego, jak jest ze sobą połączony (czyt. pod kątem połączeń), tak aby kable możliwie najmniej się ze sobą krzyżowały. Rozmieszczenie gniazdek też było czynnikiem, bo cały tor audio mam pod jednym gniazdkiem, a pierdoły typu lampki, ładowarki i inne mają oddzielną listwę podpiętą do innego gniazdka. Ponadto dopasowałem długość kabli do rozmieszczenia, aby nic nie było za krótkie/za długie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...