Skocz do zawartości

Stereo do 2000 PLN. Nowe/używane. Rock/Elektronika.


lucek36

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Szukam dla siebie pierwszego systemu stereo. Do tej pory słuchałem muzyki w lepszej jakości niż głośniczki TV zawsze tylko przy pomocy słuchawek (aktualny sprzęt Fischer Audio FA-003 i Audinst HUD-mx1 podłączony do komputera).

Stąd też wiem mniej więcej jaki dźwięk lubię, ale mam zero rozeznania w sprzęcie stereo na rynku. Byłbym bardzo wdzięczy za pomoc.

Poszukuję zestawu wzmacniacz z funkcjami sieciowymi + kolumny.

Budżet: 2000 PLN, absolutny max 2500 PLN

Nowy/Używany: Obie opcje są OK, ale preferuję nowy bo chciałbym przed zakupem posłuchać.

Sprzęt towarzyszący: brak.

Pokój: Sypialnia 18 m2 po podłodze. Są skosy, stąd powierzchnia użytkowa ~16 m2. Załączam rysunek.

Chciałbym móc podłączyć też zestaw od czasu do czasu w salonie w otwartym planie z kuchnią i przedpokojem, razem ok. 50 m2. Dlatego jeśli mam mieć wybór pomiędzy zestawem "trochę za dużym za 18m2" a "trochę za małym" - lepszy będzie ten większy.

Mimo to, głównym pomieszczeniem odsłuchowym będzie sypialnia 18 m2.

Czy sprzęt na kilka lat: tak. Nie mam zamiaru rozbudowywać systemu.

Funkcje sprzętu:

- Możliwość odtwarzania muzyki z Deezer i TIDAL. Może być to bluetooth bądź dedykowana aplikacja jak robi np. Yamaha. Ważne aby wspierało jakość CD (Deezer Hi-Fi).

- Zdalne sterowanie czy to za pomocą pilota czy aplikacji na Android i iPhone (potrzebuję wsparcia obu systemów).

- Musi grać dobrze ustawiony na podłodze. Jeśli wybór padnie na kolumny podstawkowe - też będą musiały być na podłodze - ochrona przed wywróceniem przez psa :)

- Ze względu na ustawienie i ew. odsłuchy w salonie skłaniam się ku kolumnom podłogowym. Ale wszystko wchodzi w grę.

Miejsce: Wrocław

To tyle jeśli chodzi o wiadomości wymagane przez FAQ forum :) Trochę ode mnie:

Muzyka/TV/gry: Tylko muzyka.

Gatunki muzyczne (z przykładami):

- Elektronika: French Touch (Daft Punk, NTO, Worakls, Vitalic, Joachim Pastor itp), The Dumplings, The Glitch Mob i mocniejsze jak dubstep, rave.

- Rock: Pink Floyd, Queen, Dire Straits itp. Do tego też mocniejszy rock i metal klasyczny - Dio, Black Sabbath.

- Do tego tak naprawdę wszystko, ale zależy mi przede wszystkim żeby wymienione wyżej gatunki brzmiały dobrze. Co to wg mnie znaczy dobrze - poniżej :)

Jakiego dźwięku szukam:

Przestrzenny ("powietrze"), mocny kontrolowany bas, naturalne brzmienie, ładne brzmienie wokali, dynamika.

W temacie basu - szukam czegoś co nie będzie rozlazłe i/lub przesadzone. Perkusja ma brzmieć jak prawdziwa perkusja na żywo, a nie jak dudnienie. Stopa na perkusji ma brzmieć jak bęben, a nie jak bliżej nieokreślony niski ton. Najlepsze co widzę to bas którego jest dużo, ale jest krótki i kontrolowany. "Hey You" Pink Floyd ma mieć moc. Bas przy dużym tempie w elektronice ma się nie zlewać. Mam nadzieję że napisałem w zrozumiały sposób :)

Naturalne brzmienie/wokale: dużo słuchanej muzyki to muzyka z wyeksponowanym wokalem (także elektronika), dlatego też zależy mi na czymś co będzie brzmiało po prostu ładnie. Osiągnę to chyba przy sprzęcie który eksponuje środek pasma? Tutaj nie jestem pewien czego szukam.

Dynamika - tutaj chodzi mi o to żeby muzyka była jak najbardziej żywa i "prawdziwa". Stąd prośba o mocny ale kontrolowany bas, "powietrze", ekspozycję wokali. Tak żeby trochę lepiej naświetlić o co mi chodzi: funkcja "loudness" to mój największy wróg, bo wszystko brzmi jak zza ściany ;) Ale jednocześnie nie chcę czegoś co jest płaskie i mocniejsze kawałki nie mają "mocy".

Podsumowanie:

Rozumiem, że budżet nie jest zbyt duży, a wymagania opisane dość szczegółowo. Chciałem jak najlepiej opisać czego szukam. Będę wdzięczy za wszelkie propozycje.

Dzięki z góry!

 

 

Sypialnia2.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wydaje mi się, że w tym przedziale cenowym zostaje jedynie rynek wtórny, ponieważ elektronika tak na prawdę wyniesie około 2000-2500zł. Poszukaj Yamahy MCR N670d bez fabrycznych kolumn. Warto byłoby w takim przypadku spojrzeć na kolumny takie jak Indiana Line Nota 260x, nieco jaśniejsze Q Acoustic 3020i czy uniwersalne Heco Aurora 300. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zerknij na:

Yamaha R-S201 + Audio Pro Line 1 + Heco Aurora 300 ( tutaj w grę wchodzą standy lub uchwyty ścienne )

Z kolumn podłogowych ciekawą propozycją może być Polk Audio T50.

Jeżeli masz niedaleko to zapraszam na odsłuch. Być może jeszcze coś innego Ci wpadnie w ucho ;) 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za propozycje!

Zestawy nowego sprzętu właśnie przeglądam. Z Waszych wypowiedzi widzę, że odrzucenie wymogu odtwarzacza sieciowego + sprzęt używany by pomogło sporo? Malinę mam, dorobienie do niej jakiegoś SPDIF nie powinno być problemem.

Co polecalibyście w takim przypadku, czyli:

Malina jako odbiornik bluetooth, wyjście SPDIF czy cokolwiek innego cyfrowego.

Do tego wzmacniacz używany bez funkcji sieciowych i najlepiej podłogówki. Ew. podstawkowe, podoba mi się pomysł z uchwytami ściennymi, dzięki!

 

Edit: co do sprzętu używanego, byłem napalony wcześniej na kolumny Acoustic Energy Aegis Evo 3. Z opisów wydaje się być to coś zbliżonego do dźwięku jakiego szukam. Jednak poczytałem tutaj, że ze względu na zawieszenie z pianki, stare kolumny mogą być nieodpowiednie.

Edytowano przez lucek36
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...