Skocz do zawartości

Netflix i DD Atmos


Mateusz Kuziora

Recommended Posts

Jest taki sprzęt - TV Sony 65X85J spięty po HDMI z Denon AVR-X1600H (kabel wpięty po jednej i drugiej stronie po portu eARC, eARC w TV włączony, w amplitunerze nie znalazłem w menu opcji włączenia eARC, tylko ARC jest). TV i AMP wspieraja na papierze Amtos`a. Po włączeniu na TV Netflix`a, program który wg opisu ma dźwięk Atmos, na Denonie identyfikowany jest jako "DD+ + Sur" - czyli na moje Dolby Digital Plus. Czy Atmos z Netflixa jest jakoś przycięty, że amp pokazuje "tylko" DD+? Testowałem na 3ech kablach - zawsze to samo ;( 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wybrać odpowiednią ścieżkę dźwiękową w aplikacji Netflixa. Pytanie czy aplikacja Netfixa na ten TV obsługuje Atmos?

Co do amplitunera powinno pokazać 'Dolby Atmos " na wyświetlaczu. Tu jeszcze jest kwestia wyboru dekodera w Denonie (zielony przycisk w lewym dolnym rogu pilota)

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź jeszcze ustawienia TV odnośnie przesyłania dźwięku przez HDMI ( choć już zwykłe ARC umożliwia przesył DD+ a na nim oparty jest Atmos w Netflixie) i pokombinuj z dekoderami amplitunera.

Ewentualnie pobierz próbki Dolby Atmos  i przetestuj je kopiując na pendrive i podłączając do TV ( zwróc uwagę na format dźwięku DD+ albo TrueHD)

https://thedigitaltheater.com/dolby-trailers/

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mateusz Kuziora napisał:

.... Mam sobie ich soundbar kupić...
 

W żadnym wypadku tego nie rób. Poszukaj jeszcze u siebie w urządzeniach.

Na zdrowy rozum, skoro wychodzi z TV DD+ (a on jest nośnikiem Dolby Atmos ) to musi się dać uzyskać DA na amplitunerze.

W Netflixie podczas wyboru ścieżki dźwiękowej  masz opis "Atmos"? Z reguły tylko oryginalna ścieżka jest w tym formacie.

 W tym konkretnym filmie ( sprawdziłem u siebie) najedź na dole ekranu na inny i wybierz dźwięk " angielski[oryginalny] (Atmos)".

U mnie na Denonie pojawia się Dolby Atmos

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam najmniejszego zamiaru nic kupować.
Tak, wybieram Atmos.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że kable mam podrabiane. Czytam, ze Atmos wymaga eARC, który wymaga kabli 2.1

Chyba jutro pojadę kupić jakiś inny kabel.... nie mam już pomysłów 20210830_185317.jpg

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mateusz Kuziora napisał:

Nie mam najmniejszego zamiaru nic kupować.
Tak, wybieram Atmos.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że kable mam podrabiane. Czytam, ze Atmos wymaga eARC, który wymaga kabli 2.1

Chyba jutro pojadę kupić jakiś inny kabel.... nie mam już pomysłów 20210830_185317.jpg

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

Jest to bzdura, ARC przesyła dźwięk DD+ a eARC dodatkowo gęste formaty dźwięku, między innmymi DolbyTrueHD.Obydwa te formaty są nosnikami Dolby Atmos (choć oczywiście różnią się jakością, siłą rzeczy).

Rozumiem iż głośniki masz skonfigurowane (przypisane wzmacniacze) jako Atmos w amplitunerze?

Po odpaleniu filmu powinno się zmienić na Atmos

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu filmu wybieraj na pilocie od amplitunera zielonym przyciskiem kolejno aż na wyświetlaczu pojawi się "Dolby Atmos/dolby surroud". Wtedy jest wybrany odpowiedni dekoder

16 minut temu, Mateusz Kuziora napisał:

Ściągnąłem plik Spheres v1 (Lossless) "Dolby TrueHD 7.1 ATMOS". W głośnikach cisza. W głośniku telewizora też.

 

Używasz kabla 2.1 czy 2.0?

 

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

2.0

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mateusz Kuziora napisał:

Klikałem zielonym. Jest albo DD+ albo DD+ + Sur.

137e8dab74930ad688ceff3f6ce44523.jpg

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

To pozostaje grzebać w TV. Niestety nie mam TV z Androidem , więc mimo szczerych chęci nie potrafię pomóc.

A z ciekawości ,jaką masz konfigurację Atmosa? Nakładki  na fronty czy głosniki sufitowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Mateusz Kuziora napisał:

Jeszcze nie mam :) mam kable pod sufit wyprowadzone. W sumie teraz tak myślę, możliwe że AMP wykrywa brak głośników?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

Nie wykrywa. I tu jest pies pogrzebany. Dlatego pytałem się o konfigurację Atmosa. Bez głośników amplituner nie włączy dekodera Dolby Atmos. Musisz podpiąć  głośniki i wtedy najlepiej uruchomić Audyssey i przeprowadzić konfigurację sprzętu od nowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mateusz Kuziora napisał:

Kurde... mam film ktory nagrany jest w Atmos i na wyświetlaczu pojawiało się DD Atmos...
Podepnę jakieś głośniki i sprawdzę

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

Sprawdź, ale jak nie ma przypisanych wzmacniaczy do konfiguracji Atmos to go nie włączy (dekodera Atmos)

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mateusz Kuziora napisał:

Dziś nawet do sony zadzwoniłem, to mi powiedzieli ze nie gwarantują kompatybilności ich sprzętu z innymi urządzeniami. Mam sobie ich soundbar kupić

LOL

Dlatego marka właśnie tak szybko straciła w branzy audio

12 godzin temu, Mateusz Kuziora napisał:

Kurde... mam film ktory nagrany jest w Atmos i na wyświetlaczu pojawiało się DD Atmos...
Podepnę jakieś głośniki i sprawdzę

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

Chwila chwila chwila.

To jak Ty to do tej pory testowałeś? Nie mając podłączonych głośników?

Być może skoro amplituner podczas kalibracji wykrył system 5.1 a nie 5.1.2 to nie puści Atmosa bo WIE że są one nie podłączone.

Jeśli kabel przesyła dźwięk to nie ma różnicy czy to kabel 2.0 czy 2.1 bo kable nie mają oznaczeń. Jest to jedynie ułatwienie, które powoduję utrudnienie. Ot taki pomysł.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Wielkie dzięki za pomoc i nakierowanie. Oczywiście że kalibracja była zrobiona przy 5.1, stąd głośniki do atmosa nie były przypisane. W menu przypisalem do dolby front i od razu amplituner pokazał atmos na wyświetlaczu. Włączyłem też jakąś płytę z filmem w DTS:X - wcześniej pokazywał tylko DTS, teraz DTS Neu:X.

Teraz muszę się do kabli schowanych w ścianie dokopać i zakupić i podłączyć głośniki w suficie.

Raz jeszcze dzięki za pomoc!

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Cześć,

Podepnę się pod temat, mam ten sam problem tylko z amplitunerem Yamahy rx-6va i telewizorem lg oled c9, myślę że trochę mi to rozjaśniło sprawę, ale chciałbym się upewnić. 

Mam podłączone głośniki 5,1 do amplutnera, telewizor połączony hdmi, puszczam netflixa z tv wybieram ścieżkę atmos i puszczam przez eArc,   czy wtedy Yamaha nie wyświetli mi dolby atmos, pokazuje mi dd+, czy to przez to że mam tylko 5 głośników podłączone? i nie mam 2 dodatkowych? Czy mam coś w ustawieniach amplitunera nie ustawione? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Toni napisał:

czy wtedy Yamaha nie wyświetli mi dolby atmos, pokazuje mi dd+, czy to przez to że mam tylko 5 głośników podłączone?

Skoro masz 5.1 to na co ci efekt "wyświetlenia" na amplitunerze atmos? myślisz że od napisu będzie grać lepiej?

Włącz w amplitunerze konfigurację 5.1.2 to się dowiesz czy sygnał dochodzi poprawny.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Jasiek88 napisał:

Skoro masz 5.1 to na co ci efekt "wyświetlenia" na amplitunerze atmos? myślisz że od napisu będzie grać lepiej?

Włącz w amplitunerze konfigurację 5.1.2 to się dowiesz czy sygnał dochodzi poprawny.

NIe chodzi mi o "wyświetlanie" ciekawość, czy na 5.1 jak będzie dekdował w dolby atmos to nie będzie lepszej jakości dźwięku niż dd+ nawet w układzie 5.1? ,  tak mam ustawione jak na zdjęciach

IMG_20220310_113007.jpg

IMG_20220310_113024.jpg

Edytowano przez Toni
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Toni napisał:

NIe chodzi mi o "wyświetlanie" ciekawość, czy na 5.1 jak będzie dekdował w dolby atmos to nie będzie lepszej jakości dźwięku niż dd+ nawet w układzie 5.1? ,  ...

 

Nie będzie lepiej, Atmos w takich serwisach oparty jest na DD+ (Netlfix na pewno), zatem po prostu bedzesz miał zwykłe 5.1, zapewne oparte na DD+ ( teoretycznie mogłoby być oparte na DD , ale raczej jest to DD+)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Iron napisał:

Nie będzie lepiej, Atmos w takich serwisach oparty jest na DD+ (Netlfix na pewno),

na chwilę obecną we wszystkich serwisach VOD Atmos leci w DD+. Pasmo nie pozwala na więcej. Jak na Pełnego Atmosa masz około 25Mbps na płycie BD UHD to w streaminug nie ma na to miejsca ponieważ zazwyczaj na całość jest około 25Mbps z wyjątkiem Apple TV gdzie dają więcej ale i tak to leci w DD+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...