Skocz do zawartości

Elac b6.2 - pomoc w doborze wzmacniacza/amplitunera


Malyszy

Recommended Posts

Witajcie moi drodzy

Przeszukałem i przeczytałem w internecie wszystko co mogłem odnośnie tych kolumn jednak nie potrafię zdecydować jaki amplituner albo wzmacniacz będzie dla mnie najlepszy zwyczajnie jestem zielony w tym temacie więc postanowiłem zapytać profesjonalistów, za dużo tego. Można tutaj pokusić się o stwierdzenie "czacha mi paruje" 🙃🙃

Cenię sobie szczegółowość i czystość dźwięku, słucham wszystkiego od muzyki elektronicznej do rapu jednak z największą ilością jazzu i jemu podobnych. 

Z tego co zdążyłem się dowiedzieć połączenie przez kabel optyczny jest najlepszym wyborem czy jest to błędne myślenie? 

Wyczytałem również że kolumny te wymagają mocnego wzmacniacza/amplitunera aby wyciągnąć z nich wszystko co oferują.

Do zestawu po zasilaniu dojdzie obowiązkowo odtwarzacz cd i dac. 

Szukam czegoś używanego najlepiej do 1000zł

Oto modele które mi wpadły w oko kierując się ceną i ich mocą :

Onkyo TX-DS 777

Onkyo A-5VL 

Onkyo TX-8050

Denon AVR-X1000

Denon PMA-1050R

Marantz SR 5023

Marantz  NR 1504

Marantz PM7000

Yamaha RN500

Advance Acoustic MAP303 II

Przeglądałem również modele Campbell Audio i NAD

Będę wdzięczny za każdą pomoc, dziękuje 😊

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Część produktów które wybrałeś to amplitunery kina domowego. Te odrzucamy od razu w pierwszej kolejności.

Jeśli może być wzmacniacz używany to poluj na Denona 1060, Yamaha AX 900 albo nieco nowszy NAD 356.

Dziękuje

Sprawdziłem modele wymienione przez ciebie i żaden nie posiada wyjścia optycznego, możesz sie wypowiedzieć w tym temacie? 

 

Dobre opinie również czytałem na temat A-5VL, ktoś łączył z nim b6.2?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Malyszy napisał:

Sprawdziłem modele wymienione przez ciebie i żaden nie posiada wyjścia optycznego, możesz sie wypowiedzieć w tym temacie? 

Było to świadomie gdyż

Dnia 30.08.2021 o 19:58, Malyszy napisał:

Do zestawu po zasilaniu dojdzie obowiązkowo odtwarzacz cd i dac. 

To po co Ci podwójny DAC?

20 godzin temu, Malyszy napisał:

Dobre opinie również czytałem na temat A-5VL, ktoś łączył z nim b6.2?  

A5VL był udanym modelem. Klasa D zasilania. Jak masz go w na prawdę niskiej cenie to można się pokusić

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć ponownie poruszam ten temat ponieważ z wyżej mi poleconych wzacniaczy decyzja padła na NAD 356.

Jest to wzmacniacz który używany można kupić przedziale do 2tyś i tutaj pytanie do was. Skoro podniosłem limit ceny wzmacniacza to może pojawiają się tutaj jakieś inne opcje na które warto zwrócić uwagę? 

☺☺

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...