Skocz do zawartości

Yamaha 1080+ mission QX4+QX2+QXC


Marines

Recommended Posts

Witam.

Mam problem z ktorym nie moge sobie poradzic od dawna. Chodzi o odsluch przy filmach 5.1, gdy wlaczony jest tryb "Straight" to wszystko ladnie slychac oprocz dzwieku z centralnego glosnika. Jest strasznie plaski i nienaturalny. Jak przelacze na tryb "7.1 stereo" to wtedy dialogi, ktore lecialy w centralnym sa takie pelne z dodatkiem basu, po prostu takie jak powinny byc. Robilem juz rozne kombinacje ustawien centrala large, small itd. , zmienialem parametry EQ i tez bez skutku. Wyglada tak jakby dzwiek wypuszczany przez yamahe do centrala jest poobcinamy czestotliwosciowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od podstaw:

1. Tyły i centralny na pewno musisz mieć ustawione na small

2. Czy masz suba? Bo jeśli tak to także fronty powinni być zmienione

3. Co jest źrodłem? Jeśli mówimy o Polskich filmach to niestety to normalne i to nie wina sprzetu.

4. W opcjach amplitunera masz możliwość ustawienia głośności samego centralnego, jego odległości, pasma (eqalizer). Czy tym się bawiłeś?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Zacznijmy od podstaw:

1. Tyły i centralny na pewno musisz mieć ustawione na small

2. Czy masz suba? Bo jeśli tak to także fronty powinni być zmienione

3. Co jest źrodłem? Jeśli mówimy o Polskich filmach to niestety to normalne i to nie wina sprzetu.

4. W opcjach amplitunera masz możliwość ustawienia głośności samego centralnego, jego odległości, pasma (eqalizer). Czy tym się bawiłeś?

Piotr

Witam.

Central i tyly ustawilem na small lecz bez zmian.

Subwoofer sprzedalem, wczesniej mialem do kompletu tez firmy mission, ale byl zbyt duzy i nie pasowal u mnie do pokoju, poza tym fronty bardzo dobrze radza sobie z basem jak na moj pokoj. Poza tym jak byl subwoofer to problem byl ten sam.

Bawilem sie odleglosciami, poziomem , eq lecz nadal problem wystepuje.

Zrodlo to netflix, aplikacja odpalona z tv lub z konsoli ps4, ale efekt ten sam.

A moze yamaha ma taka dziwna charakterystyke, ze central jest tak obciety ? A moze ten central qx-c wcale nie jest taki dobry jak opisuja.

Edytowano przez Marines
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

3 godziny temu, Marines napisał:

A moze yamaha ma taka dziwna charakterystyke, ze central jest tak obciety ?

W zależności od tego jaki tryb wybierzesz to będzie on grał inaczej. Zresztą sam zauważyłeś, że przejście w tryb 7.1 stereo dało lepszy efekt.

4 godziny temu, S4Home napisał:

W opcjach amplitunera masz możliwość ustawienia głośności samego centralnego, jego odległości, pasma (eqalizer). Czy tym się bawiłeś?

Na tych ustawieniach skup się na początek, najpierw jednak przywróć ustawienia fabryczne amplitunera.

3 godziny temu, Marines napisał:

A moze ten central qx-c wcale nie jest taki dobry jak opisuja.

Jak masz możliwość to podłącz inny i sprawdź :) 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie 7.1 stereo tak jak pisalem, wtedy dialogi sa ok, ale wiadomo, ze wtedy nie dziala dzwiek przestrzenny 5.1 wiec ten tryb mnie nie ratuje.

Wielokrotnie zmienialem rozne ustawienia centralnego w amplitunerze, ale bez skutku.

Kilka razy kalibrowalem mikrofonem i caly czas efekt mizerny.

Nie mam innego centrala na podmianke.

Ten qx-c tez nie kosztowal malo wiec uwazam, ze to chyba nie jest jego problem.

Ale ogolnie praktycznie w ogole nie slychac na forum o zestawie mission qx. Ma ktos moze jakies zdanie na temat tej firmy, a mozw ktos posiada taki zestaw glosnikow?

Edytowano przez Marines
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marines napisał:

W trybie 7.1 stereo tak jak pisalem, wtedy dialogi sa ok, ale wiadomo, ze wtedy nie dziala dzwiek przestrzenny 5.1 wiec ten tryb mnie nie ratuje.

Chodziło mi o to, że w przypadku przełączenia w tryb stereo w Twojej ocenie centralny gra lepiej więc nie jest to spowodowane charakterystyką Yamahy. ;) 

Szukałbym jednak w samych ustawieniach amplitunera. Najlepiej zacznij od zera, przywróć ustawienia fabryczne i na spokojnie krok po kroku ( na początek bez kalibracji mikrofonem ) ustaw amplituner.

8 minut temu, Marines napisał:

Ten qx-c tez nie kosztowal malo wiec uwazam, ze to chyba nie jest jego problem

A to już można tylko sprawdzić porównując z inną kolumną. Ale skoro przy ustawieniach stereo zagrała wystarczająco to wychodzi na to, że jest ok :) 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LBX Systemy Audio napisał:

A to już można tylko sprawdzić porównując z inną kolumną. Ale skoro przy ustawieniach stereo zagrała wystarczająco to wychodzi na to, że jest ok :) 

Piotr

No wlasnie troszke ciezko mi okreslic czy przy stereo zagral prawidlowo, bo moze byc tak, ze w stereo fronty przejely to co bylo na centralnym i dlatego ladnie zagralo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Marines napisał:

Zrodlo to netflix, aplikacja odpalona z tv lub z konsoli ps4, ale efekt ten sam.

Ścieżka po polsku?

23 godziny temu, S4Home napisał:

Jeśli mówimy o Polskich filmach to niestety to normalne i to nie wina sprzetu.

 

22 godziny temu, Marines napisał:

A moze yamaha ma taka dziwna charakterystyke, ze central jest tak obciety ? A moze ten central qx-c wcale nie jest taki dobry jak opisuja.

Yamaha na pewno nie . znam doskonale 1070 i 1080 gościły u mnie w domu na testach. Nie miałem z takim czymś problemu a oba odbieram wybornie. Chyba że kwestia kolumny.

10 godzin temu, Marines napisał:

Tak jak pisalem wczesniej bawilem sie ustawieniami wszystkimi. Tu bardziej chodzi o barwe dzwieku w centralu, ze jest plytka.

No to masz odpowiedź. Mizerna kolumna centralna.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ścieżka po polsku?

 

Yamaha na pewno nie . znam doskonale 1070 i 1080 gościły u mnie w domu na testach. Nie miałem z takim czymś problemu a oba odbieram wybornie. Chyba że kwestia kolumny.

No to masz odpowiedź. Mizerna kolumna centralna.

Piotr

Wlasnie jak wlacze sciezki po polsku to w zaleznosci od lektora jest troche lepiej, jakby glos zawieral wiecej basu, bez lektora to juz totalnie plasko.

 

Mozecie doradzic jakiego centrala moglbym wstawic do tego zestawu ktory mam ? I czy jest mozliwosc wypozyczenia takiego glosnika na testy.

Myslalem tez o czyms takim, zeby podlaczyc jeden z frontow zamiast centrala, zeby zobaczyc czy wtedy jest pelna barwa.

Ale jestem zdziwniony, ze glosnik centralny za 2k zl i taka lipa.

Edytowano przez Marines
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Marines napisał:

Wlasnie jak wlacze sciezki po polsku to w zaleznosci od lektora jest troche lepiej, jakby glos zawieral wiecej basu, bez lektora to juz totalnie plasko.

 

Mozecie doradzic jakiego centrala moglbym wstawic do tego zestawu ktory mam ? I czy jest mozliwosc wypozyczenia takiego glosnika na testy.

Myslalem tez o czyms takim, zeby podlaczyc jeden z frontow zamiast centrala, zeby zobaczyc czy wtedy jest pelna barwa.

Ale jestem zdziwniony, ze glosnik centralny za 2k zl i taka lipa.

Tak, zrób taki test. Czy jest znaczna różnica w barwie.

Ze swojej strony polecam Ci center Tannoya jeśli znajdziesz, Klipsch ale serii Premier z 4 membranami oraz Monitor Audio od serii Silver.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...