Skocz do zawartości

Używany transport cd do 800 zł. Polecicie cos?


mateolo2

Recommended Posts

Nie za dźwięk po koaksjalu odpowiedzialny jest dac zewnętrzny. DAC w odtwarzaczu jest pominięty. Twój obecny dac będzie słabym punktem w całym torze.  Inaczej gdy masz połączony po analogu, RCA. Wtedy gra cały odtwarzacz (sekcja cyfrowa i analogowa) . Wtedy droższy odtwarzacz ma sens. 

Dopóki nie zmienisz zewnętrznego daca, to różnice w dźwięku będą marginalne. Niezależnie co podłączysz. 

Pozdrawiam 

 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mateolo2 napisał:

No ale to już jest jakaś informacja! Dzieki :) Czyli rozumiem, ze różnice po koaksjalu usłyszę dopiero przy sporo droższych odtwarzaczach cd

Niekoniecznie. Różnicę po coaxialu usłyszysz jeśli będzie miał max 2 metry. Jeśli będzie dłuższy, to lepiej zastosować optyczny. Poza tym przy  klasie sprzętu ( 800 zł) różnica pomiędzy RCA i coaxial jest prawie niezauważalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciek72 napisał:

Głośniki grają , a po drugie każda płyta jest lepiej lub gorzej realizowana .

Dla mnie fajnym coaxial-em jest Qed P 75 (?) Fioletowy :)

Nie bardzo rozumiem co wnosi Twój post. 🤔

@Rega

4 godziny temu, mateolo2 napisał:

No ale to już jest jakaś informacja! Dzieki :) Czyli rozumiem, ze różnice po koaksjalu usłyszę dopiero przy sporo droższych odtwarzaczach cd

pisałem o tym w poście #27. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rega napisał:

Niekoniecznie. Różnicę po coaxialu usłyszysz jeśli będzie miał max 2 metry. Jeśli będzie dłuższy, to lepiej zastosować optyczny. Poza tym przy  klasie sprzętu ( 800 zł) różnica pomiędzy RCA i coaxial jest prawie niezauważalna.

W moim Nadzie C520 różnica między jego wbudowanym daciem, a moim zewnętrznym Beresfordem jest OGROMNA. Sam nad brzmi płasko i jakby muzyka miała niską rozdzielczość, więc z tym się raczej nie zgodzę. 

Idąc tym tokiem myślenia to po co kupować drogi odtwarzacz cd i drogiego daca, skoro będzie korzystało się z tego wbudowanego w cd'ku. 

3 godziny temu, 1Ender napisał:

Nie za dźwięk po koaksjalu odpowiedzialny jest dac zewnętrzny. DAC w odtwarzaczu jest pominięty. Twój obecny dac będzie słabym punktem w całym torze.  Inaczej gdy masz połączony po analogu, RCA. Wtedy gra cały odtwarzacz (sekcja cyfrowa i analogowa) . Wtedy droższy odtwarzacz ma sens. 

Dopóki nie zmienisz zewnętrznego daca, to różnice w dźwięku będą marginalne. Niezależnie co podłączysz. 

Pozdrawiam 

 

 

No chyba, że kupię fajnego cd, którego będę używał z jego zewnętrznym daciem, omijając tego co mam. Czyli Ender co proponujesz dla osoby, która zwyczajnie nie ma za dużo kasy na te wszystkie rzeczy. Uzbierać na dobrego daca typu właśnie ten Arcam Irdac i korzystać z niego i tego Nada co mam, lub czegoś podobnego? I kiedyś w przyszłości kupić lepszego cd, którego podłączę też do niego? Trochę się już w tym pogubiłem haha :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, 1Ender napisał:

Albo CD, albo dac sam wybierz. 

https://youtu.be/Mx6ulaK7PK4 :) Czyki to co sugerowałeś. W takim razie zbieram kase na tego arcama i na razie nad zostaje :) 

1 minutę temu, mateolo2 napisał:

https://youtu.be/Mx6ulaK7PK4 :) Czyki to co sugerowałeś. W takim razie zbieram kase na tego arcama i na razie nad zostaje :) 

 

1 minutę temu, mateolo2 napisał:

https://youtu.be/Mx6ulaK7PK4 :) Czyki to co sugerowałeś. W takim razie zbieram kase na tego arcama i na razie nad zostaje :) 

To w takim razie pytanie jest proste - jaki najlepszy transport używany do 800 zł kupić? Które z tych wszystkich urządzeń będzie w tej roli najlepsze (a jak wiemy transporty się różnią). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz 67 SE, miałem bardzo przyzwoity, gra trochę słodko, ciepło. Mnie się podobał. Mocny dół, dobra scena, góra nie kłująca. Szukałbym do niego jakiegoś dynamicznie grającego wzmacniacza. Jak to u Ciebie zagra nie mam pojęcia. Cena 600 zł lekko przesadzona. Ja za swój płaciłem 450 zł w idealnym stanie wizualnym z oryginalnym pilotem. Za tyle też sprzedałem. Może Ci to pomoże. 

Co jeszcze przyszło mi do głowy? Skoro masz zakładam luźne 500 zł to może da się coś, robić z Twoim cedekiem? 

Nady modyfikuje muda z forum AS. Nie wiem czy cdeki? Załóż temat na sąsiednim forum w dziale DIY. Zapytaj o modyfikacje Twojego playera. Może 200 zł  wystarczy?? Mam obecnie Nada C541, bardzo udany model brzmieniowo i póki co nie szukam innego. Twojego modelu nie znam. Ale z tego co czytałem nie jest to jakiś totalny szajs, a po nie wielkich przeróbkach powinien zagrać znacznie lepiej. 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 1Ender napisał:

Marantz 67 SE, miałem bardzo przyzwoity, gra trochę słodko, ciepło. Mnie się podobał. Mocny dół, dobra scena, góra nie kłująca. Szukałbym do niego jakiegoś dynamicznie grającego wzmacniacza. Jak to u Ciebie zagra nie mam pojęcia. Cena 600 zł lekko przesadzona. Ja za swój płaciłem 450 zł w idealnym stanie wizualnym z oryginalnym pilotem. Za tyle też sprzedałem. Może Ci to pomoże. 

Co jeszcze przyszło mi do głowy? Skoro masz zakładam luźne 500 zł to może da się coś, robić z Twoim cedekiem? 

Nady modyfikuje muda z forum AS. Nie wiem czy cdeki? Załóż temat na sąsiednim forum w dziale DIY. Zapytaj o modyfikacje Twojego playera. Może 200 zł  wystarczy?? Mam obecnie Nada C541, bardzo udany model brzmieniowo i póki co nie szukam innego. Twojego modelu nie znam. Ale z tego co czytałem nie jest to jakiś totalny szajs, a po nie wielkich przeróbkach powinien zagrać znacznie lepiej. 

Pozdrawiam 

 

https://www.olx.pl/d/oferta/cambridge-audio-cd-azur-640c-v1-mod-muda44-CID99-IDIO7CG.html#a964b541e6 - tutaj mamy azura modyfikowanego przez mudę. Myślałem o tym. Co sądzisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modyfikycji by Muda, to mialem i wzmak Nada C320 i cd 542 i moja rada jest taka, ze jesli komus chodzi po glowie taki mod, to kupic urzadzenie i posluchac, po czym ewentualnie poddac modyfikacji i samemu ocenic efekty. Swego czasu bylem zadowolony, teraz mam inne podejscie do tematu. Jesli dany klocek mi nie podchodzi, to nie brne w modyfikacje, tylko wymieniam na cos, co da satysfakcje, nawet jesli tylko  na jakis czas ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordowane czasem trudno sprzedać. Ale jeżeli Twojego nada można podrasować za 200 zł, to chyba bym zaryzykował. Decyzja należy do Ciebie. Ja napisałem, że wolałbym kupić dobry przetwornik cyfrowo analogowy i ewentualnie dołożyć do niego to co miałbym wydać na transport. Ale to ja. Zrób jak uważasz. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...