Skocz do zawartości

Jaki amplituner do filmow i gier 5.1 4k


cantorre

Recommended Posts

Cześć,

Szukam amplitunera, który spełni moje oczekiwania. Chciałbym wybrać najtańszy, różnic w dźwięku i tak nie słyszę i nie jestem audiofilem. Do ampli będą podłączone konsole (PS3, PS4, PS5), RPI oraz Mi Box S 4K, będę na nim słuchał muzyki z NAS. Filmy też będą szły z NAS ale przez RPI wpiętą w amplituner, chyba, że już gdzieś są takie modele, które mają aplikacje do filmów. Netflix z Xiaomi. Docelowo zajmie się tym TV, ale jeszcze nie jest smart, wymiana TV w kolejnym kroku. 

Budżet to max 3000zł, ale jak mówiłem, chciałbym jak najtańszy. Kolumny mam 100W + aktywny subwoofer, bezfirmowe, robione ręcznie przez amatora-zapaleńca.

Czego oczekuję:

  1. 5.1
  2. Min 6 wejść HDMI z 4k pass-through
  3. Min 1 wyjście HDMI
  4. Bluetooth
  5. DLNA
  6. LAN
  7. Coś, o czym nie pomyślałem lub zapomniałem?

Z góry dziękuję za podpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon X1600h posiada 6 wejść (1 z przodu) ale nie ma DLNA.

Chyba że przez WiFi jestem jakoś w stanie odtwarzać muzykę z NAS?

EDIT ok chyba już rozumiem, że mogę odgrywać w ten sposób muzykę za pomocą HEOS. Ktoś może potwierdzić, że to tak działa i bez problemu można słuchać muzyki, robić listy, grać losowe utwory, etc? Jak kliknę NEXT to czy zagra następny utwór losowo (jeśli włączone jest losowe granie) czy następny z listy lub następny alfabetycznie? To ostatnie wbrew pozorom jest istotne bo często się z tym spotykam

Edytowano przez cantorre
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę w takim przedziale cenowym w grę wchodzą 2 modele: Yamaha RX V4a lub Denon AVR X1600h. Denon zapewni Ci muzykalniejsze brzmienie z mocniejszą podstawą basową. Yamaha z kolei zapewni lepszą dynamikę oraz precyzję. Denon dostępny tak na prawdę od ręki, natomiast na Yamahę musimy jeszcze chwilę poczekać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, cantorre napisał:

Denon X1600h posiada 6 wejść (1 z przodu) ale nie ma DLNA.

"Urządzenie odtwarza pliki muzyczne i listy odtwarzania (mp3u, wpl) z serwerów obsługujących standard DLNA, w tym z dostępnych w sieci komputerów oraz urządzeń NAS"

Tak jak koledzy powyżej napisali: Denon AVR-X1600 lub Yamaha RX-V4A. W zasadzie prawie nic na rynku nie jest dostępne jeżeli chodzi o elektronikę w tej cenie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, cantorre napisał:

Denon X1600h posiada 6 wejść (1 z przodu) ale nie ma DLNA.

No tak. Ma. Ale mieć na stałe kabel z przodu amplitunera to tak średnio. Chyba, że od czasu do czasu to jeszcze ujdzie.
U Ciebie w wyborze problemem są Twoje kolumny po części bo nie wiadomo jak grają i jak się zgrają i z Denonem czy Yamahą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, eMBe napisał:

No tak. Ma. Ale mieć na stałe kabel z przodu amplitunera to tak średnio

jak jest zrobiony jak w Onkyo to po gwarancji sobie dasz na tył. W Onkyo to jest po prostu przedłużka do złącza na płycie głównej, wystarczy wsadzić przedłużkę i gniazdo sobie wyciągnąć, bez lutowania tylko wpinasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...