Skocz do zawartości

Rotel RA1572 - nie gra


Manjek

Recommended Posts

Witam

Zakupiłem Wzmacniacz Rotel RA1572 w promocja na TopHifi  Katowice. Wzmacniacz dziś przyszedł. Po wypakowaniu strasznie opalcowany więc widać stał na półce 😞 zo gorsza po podłączeniu żadne źródło nie gra. Wzmacniacz się uruchamia i pokazuje że idzie jakiś strumień ale kolumny milczą... Przywróciłem ustawienia fabryczne ale niestety nic to nie dało żadnych dzwięków. 

podłączałem przez bluetooch oraz wejscie optyczne jak i coaxy.

Uwalony ? NIe wiem jak można wysłać niesprawny wzmacniacz...

 

Edytowano przez Manjek
mój błąd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie gra, odeślij go do sklepu i to jak najszybciej. Brak instrukcji i jak mówisz opalcowany. Tez mi się kiedyś tak trafiło, tylko ze całkiem innego rodzaju sprzętem. Tez kupiony promocyjnie. Szybko odesłałem i trzy dni później dostałem nowy sprzęt.  Cena została ta sama.

Spawdz jeszcze raz wszystkie połączenia, byś przypadkiem czegoś nie przeoczył. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja też nie miałem instrukcji w pudełku tylko taka plansze dla szybkiego uruchomienia. Niezbyt ona pomocna. Rozumiem, że jak na razie próbujesz włączyć muzykę tylko przez bluetooth? Masz mozliwosc puścić inaczej? Te bezprzewodowe sposoby czasami wymagają jakichś ustawień, a ten wzmacniacz ma płytkę CD i wejście internetowe dla aktualizacji.  Jeśli możesz, to włącz przez inne źródło.

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale te wyjścia głośnikowe miały też jakieś oznaczenia w zależności od impedancji kolumn. Nie pamiętam jednak dokładnie jak to było.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie daj sobie wcisnąć zgłoszenia gwarancyjnego i naprawy. Zażądaj zwrotu sprzętu lub wymiany na nowy w dziewiczym, jeszcze nieotwieranym pudełku.

Jak nie mają to zwrot i tu masz nówkę w dobrej cenie.


https://www.olx.pl/d/oferta/rotel-ra-1572-srebrny-nowy-CID99-IDLeh83.html#069e652b9d

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Manjek napisał:

Nie poprostu podłączyłam do sieci, kolumny no i źrudła. Wybieram źródła włączam muzyke i z kolumn cisza. NIe wiem co jeszcze można zrobić. NIe ma żadnej instrukcji obsługi. 

Sprzedawca ma obowiązek zapewnić Ci instrukcję w języku polskim. Ja dostałem duże plansze oraz po napisaniu do sklepu, dosłano mi instrukcję.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń przede wszystkim do sklepu, w którym kupowałeś sprzęt. Niech zabiorą głos i zaproponują rozwiązanie w tej sytuacji. Instrukcja w języku polskim powinna być dołączona czy to w formie elektronicznej czy papierowej. Wiemy natomiast, że w przypadku niektórych sprzętów ciężko jest się doprosić o przetłumaczenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...