Skocz do zawartości

Głośniki do ~3000 zł


oczekp

Recommended Posts

Dzień dobry,

Jako, że to mój pierwszy chciałbym na wstępie się przywitać. Śledzę forum od dłuższego czasu, natomiast przyznam szczerze daleko mi do jakiejkolwiek wiedzy przez co bardzo Was proszę o jakieś porady/pomoc w doborze głośników do pokoju dziennego.

Kwota na obecną chwilę, którą przeznaczyłem to jest około 3000 zł.

Biorę pod uwagę również sprzęt używany.

Obecnie nie mam nic i dźwięku słucham głównie na wbudowanych głośnikach w tv firmy LG. Głośniki nie są o dziwo bardzo tragiczne, bo w tym modelu zastosowano niby trochę lepsze zaprojektowane przez firmę Harman Kardon i jakoś da się tego słuchać czy oglądać. Z drugiej strony jednak czegoś brakuje:)

Potrzebuję głównie głośników pod TV do oglądania telewizji (kablówka + Netflix) i filmów. Zależy mi przede wszystkim na czystej jakości dźwięku, żebym nie musiał ustawiać głośności na maksa, bo nic nie da się zrozumieć, jak to obecnie momentami bywa. Miło by było jakby głośniki też coś zagrały z muzyki, żona czasami odpala radio czy YouTube music w TV i słucha.

Przechodząc do konkretów logistycznych, to w moim przypadku pokój jest częściowo połączony z kuchnią, a druga część jest zabudowana - co zapewne tworzy dodatkowe problemy;/

Wygląda to mniej więcej tak jak na załączniku poniżej (salon 16m2 + kuchnia 9m2):

room.png

 

Co do sprzętu to zastanawiałem się czy uderzać może w stronę któryś z tych sprzętów:

- Edifier 2.0 S3000 PRO (obecnie w promocji na x-kom za 2699zł)

- klipsch r-51pm

- coś z Polk, często polecane do kina domowego/ewentualnego posłuchania muzyki

Wydaje mi się, że może dobrze by było żeby mieć ewentualność dokupienia głośnika centralnego lub subwoofera w przyszłości, o ile będzie taka konieczność. Fajnie by też było jakby nie trzeba było włączać oddzielnie głośników i sterować ich dźwiękiem, tylko żeby sterować jednym pilotem z TV ( ale nie wiem czy takie cuda są tu możliwe, czy bardziej zależy to już od samego telewizora).

 

Z góry dzięki za każdą poradę i wskazówkę!

Paweł

Edytowano przez oczekp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W takiej kategorii cenowej mógłbyś iść albo w kierunku systemu stereo albo monitorów aktywnych. Z monitorów aktywnych masz Klipsch the Fives, które zapewnią dynamiczne brzmienie z mocniejszym dołem. Są bardzo funkcjonalne, posiadają bluetooth, DACa z wejściem USB czy wyjście HDMI ARC, dzięki któremu TV obsłużysz pilotem z telewizora. Klipsch R51pm będą brzmieć ostrzej i mniej kulturalnie.

Z zestawów stereo miałbyś Xindak A-06 + Kef Q350 lub Q Acoustic 3020i jeśli chciałbyś postawić na lepszą dynamikę. W obu przypadkach uzyskasz tak na prawdę mniej basu względem Klipsch the Fives ale poprawi się streofonia oraz separacja. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie odsłuchu oraz wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dziękuję za bardzo szybką, precyzyjną i wyczerpującą odpowiedź. Propozycję brzmią bardzo ciekawie, zaraz doczytam sobie o obu rozwiązaniach.

Z jednej strony Klipsh The Fives spełniają niemal wszystkie moje wymagania, natomiast poprawa stereofonii i separacji również brzmi kusząco. O ile doczytałem na szybko to w przypadku Klipsh the Fives można rozszerzyć o aktywny subwoofer w ramach potrzeby, natomiast zastanawiam się czy można tam ewentualnie rozszerzyć zestaw o głośnik centralny i czy w ogóle miało by to sens.

Wychodzi na to, że będę musiał umówić się w sprawie odsłuchu i na tej podstawie dokonać wyboru.

Jeszcze takie laickie pytanie, czy np. taki Klipsh The Fives  w porównaniu do dobrego soundbara JBL 9.1 wypadnie korzystniej w kinie domowych czy raczej gorzej, natomiast 'muzycznie' lepiej?

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jest kilka opcji:

1. Kolumny aktywne - np. wspomniane już Klipsch The Fives

2. Zestaw stereo - np. SMSL SA300 + Kef Q350 

3. Chyba najrozsądniejsze rozwiązanie - używany amplituner kina domowego z funkcjami sieciowymi ( np. Yamaha, Onkyo, Denon ) i zestaw niewielkich kolumn, które bez problemu ulokujesz w pomieszczeniu.

Wszystko zależy od tego czy faktycznie w przyszłości będziesz system rozbudowywał. 

Zapraszam do kontaktu.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim zestawie jak Klipsch The Fives nie masz możliwości podpięcia głośnika centralnego. Musisz sobie uświadomić że niema idealnych rozwiązań do wszystkiego. Jeśli słuchasz dużo muzyki tego typu Klipsch, czy inny zestaw stereo będzie zdecydowanie lepszy, jeśli tylko kino, TV, czy konsola belka może wystarczyć, albo typowy amplituner kinowy z kolumnami byłby znacznie lepszym rozwiązaniem dźwiękowo od soundbaru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie TV jest 25 cm także nie jest tragicznie.

Autor postu zresztą bierze pod uwagę Edifier 2.0 S3000 PRO, a nie są one najmniejsze, także myślę, że ma pomysł jak je ustawić ;) 

@oczekp do kolumn aktywnych czy wzmacniacza stereo nie podłączysz głośnika centralnego dlatego, jeżeli rozważasz ten głośnik, weź pod uwagę używany amplituner kina domowego. Da Ci on możliwość ewentualnej rozbudowy systemu w późniejszym czasie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za cenne odpowiedzi. Zdecydowanie wyjaśnia to pewne kwestie, które były dla mnie problematyczne.

Jestem świadomy, że w takim budżecie muszę spodziewać się wielu kompromisów i generalnie nie ma złotych rozwiązań.

Fakt, że z prawej strony jest ciasno, mogę ewentualnie trochę przesunąć TV w lewo, ale to oczywiście będzie kosztem lewej strony. Najbardziej obawiam się, że ta wnęka z prawej w dość znaczny sposób może wpłynąć na dźwięk wydobywający się z głośnika, ale może nie będzie tak źle. Generalnie pomieszczenie nie należy do zbyt przyjaznych, zwłaszcza, że jest pół na pół otwarto-zamknięte z naprzeciwka TV i głośników. Przez to też wydaje mi się, że "upiększenie dźwięku" i "odbijacze" z soundbarów mogą się w ogóle tu nie sprawdzić. To już mój problem, bo temat zaniedbałem na etapie projektowania:(

@Q21 - bardzo dziękuję za wyczerpujące informacje dotyczące Klipshów.

Wydaje mi się, że w większym stopniu zależy mi jednak na czystym dźwięku w filmie (czystości dialogów) niż na muzycznych możliwościach i opcja z używany amplituner kina domowego z funkcjami sieciowymi + zestaw niewielkich kolumn brzmi bezpiecznie. Chyba najłatwiej będzie coś z tym ewentualnie zrobić jeżeli się okaże, że jednak czegoś brakuje. Aczkolwiek wszystkie inne propozycje są również kuszące - zwłaszcza prostota rozwiązania z Klipsh the Fives.

Znając siebie i swoje "zdolności muzyczne" obstawiam, że raczej poprzestanę na rozwiązaniu, które da mi satysfakcję z odsłuchu niż na dalszym poszukiwaniu ideału. Jednak nigdy nie mów nigdy:)

 

Paweł

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...