Skocz do zawartości

Uniknąć kolejnej wtopy. Kolumny.


halik

Recommended Posts

Nie mówię, że u Regi źle gra. Jestem daleki od tego. Sam mam 2 pary kolumn na tych samych przetwornikach.

Chodzi o coś innego. Warto teraz posłuchać dobrze zestrojonego zestawu współczesnego na nowoczesnym tweeterze.

Wogóle nowoczesnego systemu, bo zaraz się przyczepicie, że o jakimś tweeterze piszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, audiowit napisał:

Warto teraz posłuchać dobrze zestrojonego zestawu współczesnego na nowoczesnym tweeterze.

Ok. zgoda , ale .... no właśnie ale , temat wątku świetny , tylko by usystematyzować potrzebne są przedziały cenowe. Inaczej się nigdy nie dogadamy. Witek , jak nowe to za ile ? Jak system do nich to taż za ile ? Znam Twój system i robi wrażenie tylko ...... no właśnie , budżet. Jedna osoba zaakceptuje bez mrugnięcia okiem , dla drugiej będzie to zbliżone do wykupienia biletu na podróż kosmiczną :)

Nie chciałbym też wprowadzać nowych wątków typu : kolumny do ...". Wystarczy jak każdy sam na wstępie określi budżet, i poda w nim alternatywne propozycje kolumn vintage i nowych. Zobaczymy co się wydarzy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Łukasz Jankowski napisał:

@Adi Od ATC SCM40 w górę.

Kiedyś @Asia wspominała o tym modelu. Ja nie miałem okazji słuchać, ale mając budżet może by było warto przetestować jak się sprawuje np. któryś z większych modeli w obudowie zamkniętej, bo nie ma takich rozwiązań dużo na rynku.

Miałem u siebie kilka miesięcy ATC SCM 40. Grały fajnie, gęsto ale sporo można było poprawić. Finalnie wymieniłem... na większe ATC :) Tak już zostało raczej na dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Łukasz Jankowski napisał:

@muzofan A czym je napędzałeś?

W jakim pokoju grały i jak wyglądała kwestia basu? Ja miałem kiedyś wiekowe Tonsile ZG40, które też miały obudowę zamkniętą i nisko nie schodziły.

Pokój to otwarty salon z częściową adaptacją akustyczną (absorbery za kolumnami, dyfuzory skyfuser za miejscem odsłuchu i trochę pułapek basowych - wszystko po konsultacjach z Bartkiem Chojnackim) o powierzchni około 25m2. Grało to z Naim NAC 272 + Musical Fidelity M8s 500s. Gdybyś zapytał jak to gra w momencie kiedy jeszcze miałem SCM 40 to pewnie zachwytów byłoby dużo. Po bezpośrednim porównaniu z większym bratem ze stajni ATC wszystko mi w nich przeszkadzać zaczęło :D. Jednak obiektywnie dźwięk może się podobać. Potrzeba na pewno dużej wydajności prądowej i mocy końcówki aby dobrze grały cicho (wtedy jest sporo szczegółów) oraz głośno (aby nie robił się bałagan na scenie).  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie proste rozwiązanie problemów z akustyką, nieprawdaż?

Kwestia wyboru. To znaczy czy firma na doświadczenie, czy testowała swoje kolumny w przeróżnych pomieszczeniach.

 

Czyli, może jednak, prawdaż?

 

A jeżeliby się wam spodobały, to dam Ci namiary na fajny sklep, z sensownymi ludźmi.

 

Posłuchaj, ot tak sobie, ok?

 

 

I wtedy z pomocą przychodzi DSP, a nie kolumny za 76k PLN, które i tak problemu nie rozwiążą.

 

1. To jest cena z dupy wzięta - no ale wiadomo, że w Polsce milionerzy mieszkają. A tak przynajmniej wynika z cen w sklepach

2. Nie i jeszcze raz nie. DSP nie jest żadnym rozwiązaniem w stereo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...