Skocz do zawartości

Uniknąć kolejnej wtopy. Kolumny.


halik

Recommended Posts

3 godziny temu, Fafniak napisał:

No nie żartuj, chyba że słuchasz współczesnej muzy to zgadzam się

Masz wybór pomiędzy jękołami a "zacinającymi raperami ;) 

Wiem, że napisałeś to - chyba - pół żartem, pół serio, ale jest naprawdę sporo dobrej współczesnej muzyki, tylko trzeba się trochę wysilić, żeby ją znaleźć.

Piszę to jako osoba, która słucha głównie muzyki z lat 60 i 70, także ten ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Asia napisał:

Chwała bohaterom!

:)

Tak na marginesie, już sam 2021 rok jest konkretny, i to bardzo:

black midi - "Cavalcade" (2021)

Squid - "Bright Green Field" (2021)

Black Country, New Road - "For the First Time" (2021)

Merope - "Salos" (2021)

Landon Caldwell & Flower Head Ensemble - "Simultaneous Systems" (2021)

Jaubi - "Nafs at Peace" (2021)

Otay:onii - "冥冥 (Míng Míng)" (2021)

Floating Points, Pharoah Sanders & The London Symphony Orchestra - "Promises" (2021)

The Notwist - "Vertigo Days" (2021)

Fire! - "Defeat" (2021)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



To jest cena wzięta z cennika.
W UK taniej?
https://www.eliteaudiouk.com/p...noy-kensington-gr-loudspeakers
Owszem, są niższe ofertym ale u nas też kupisz taniej, jak ponegocjujesz ze sklepem. Po prostu u nas dystrybutor narzuca cenę i salony nie mogą wystawić w necie taniej. Być może w UK Tannoy tego nie praktykuje?


Ty mówisz 18, a ja 11 - cena na półce - to kto mi zejdzie lepiej, o ile ten pierwszy w ogóle mi zejdzie do jedenastu?

Canterbury mieli za 22, teraz za 19. Dla mnie zbyt duże, musiałbym chałupę zmienić

W UK sklepy biorą bezpośrednio od Tannoya, to i pewnie różne umowy mają.
Typowa odpowiedź osoby, która nigdy nie słyszała dobrego DSP w stereo, tylko bazuje na pradawnych audiofilskich mitach i "krótkiej ścieżce sygnału" itp...
Mam sprzęt z DL, typowe stereo. Nigdy nie wrócę do sprzętu bez DSP. No chyba, że kiedyś będę sobie mógł zrobić osobne pomieszczenie tylko do odsłuchów, z bardzo dobrą adaptacją. Choć i wtedy DSP pewnie zostanie...
Poczytaj co napisał slaw0001, poczytaj opinie innych i przede wszystkim posłuchaj, zanim cokolwiek napiszesz w temacie DSP w stereo.
Typowa odpowiedź osoby, która nigdy nie słyszała room in room



Dorsz , jest i to bardzo. Czy można dobrać kolumny do pomieszczenia, aby uniknąć dudnienia basu ? Można .


Spoko. Można też odwrotnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Wito76 napisał:
21 godzin temu, halik napisał:

 

A tak konkretniej, jakie masz pomysły?

Nie mam. Pierwszy raz sluchalem lampy w zeszla sobote, spodobało mi się lampowe brzmienie ale lubie tez potęgę i kontrole tranzystora. Wykminilem wiedz taki zestaw. Dlaczego wzmacniacz w klasie D ? Z dwóch powodów, Pierwszy  to nadzieja że jako w miarę nowe konstrukcje producent sie postara i nie będzie to wszech ogarniajca nas tandeta, a drugi to koszty użytkowanIa. 

Edytowano przez halik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, halik napisał:

Dlaczego wzmacniacz w klasie D ? Z dwóch powodów, Pierwszy  to nadzieja że jako w miarę nowe konstrukcje producent sie postara i nie będzie to wszech ogarniajca nas tandeta, a drugi to koszty użytkowanIa. 

No z tym to może być różnie. Kolega własnie sprzedał monobloki kl D bo dźwięk ,,nie ten,, , a do tanich nie należały i tandetą bym ich nie nazwał. Koszty uzytkowania - może na początku, zanim nie dobierze sie odpowiedniego zestawu lamp. Później to już ,,pikuś,, w ogólnych kosztach utrzymania domu lub mieszkania i nie stawiałbym tego składnika wydatków jako decydującego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2021 o 19:58, Adi777 napisał:

:)

Tak na marginesie, już sam 2021 rok jest konkretny, i to bardzo:

black midi - "Cavalcade" (2021)

Squid - "Bright Green Field" (2021)

Black Country, New Road - "For the First Time" (2021)

Merope - "Salos" (2021)

Landon Caldwell & Flower Head Ensemble - "Simultaneous Systems" (2021)

Jaubi - "Nafs at Peace" (2021)

Otay:onii - "冥冥 (Míng Míng)" (2021)

Floating Points, Pharoah Sanders & The London Symphony Orchestra - "Promises" (2021)

The Notwist - "Vertigo Days" (2021)

Fire! - "Defeat" (2021)

 

Kolego, Ty chyba zawodowo zajmujesz sie słuchaniem muzyki. Ilość przewalonej przez Ciebie muzy jest imponująca. Szacun 👍

Dnia 24.09.2021 o 17:05, halik napisał:

@Dedal75 nie mam konkretnej firmy. Myśle o pre lampowym i końcówce w klasie D.

Poczytaj albo posłuchaj Nuprime amg sta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, slaw0001 napisał:

Kolego, Ty chyba zawodowo zajmujesz sie słuchaniem muzyki. Ilość przewalonej przez Ciebie muzy jest imponująca. Szacun 👍

:D Nie, zawodowo nie, po prostu jestem melomanem B| Staram się poznawać jak najwięcej muzyki, bo co roku wychodzi sporo dobrych albumów, a i tak tkwię jeszcze w latach 60 i 70, i jeszcze trochę czasu minie, zanim z nich wyjdę. Po drodze są jeszcze lata 80 - tu mam wciąż spore braki, oraz lata późniejsze. Za mało życia na to wszystko ;)

Muzyka to moja miłość, bez niej byłoby szaro i nudno.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Asia napisał:

Trawestując z wątku humor

A oni wciąż nagrywają nowe.
Ch***

Właśnie :D

5 minut temu, JaZz napisał:

Coś jak mój ojciec, tylko on jeszcze kolekcjonuje to wszystko 😳

Ciekawe, jak będzie w moim przypadku. Też kupiłem troszkę płyt, ale na razie się wstrzymałem. Trzeba będzie porównać jakość dźwięku z płyty vs streaming i pliki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Też kiedyś uważałem, że DSP to lipa. Bo loedyś to była prawda, ale świat się zmienia.


DSP to proteza do współczesnych "nowoczesnych" mieszkań z kuchnio-salonem, przedpokojem i schodami w jednym

U nas taniej dostaniesz tylko jak pójdziesz do sklepu i zapytasz o rabat. Próbowałeś? Wiesz za ile można kupić te kolumny w Polsce, czy bazujesz tylko na cenach ze stron, dziwnym trafem identycznych?


£18k i £11k to identyczna cena?

A czy Ty próbowałeś w UK?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dorsz napisał:

DSP to proteza do współczesnych "nowoczesnych" mieszkań z kuchnio-salonem, przedpokojem i schodami w jednym emoji3525.png

 

Tak się składa, że jest akurat odwrotnie. Korekcji DSP używa się z powodzeniem w zaadaptowanych studiach nagraniowych, a na współczesne hektary z pustymi ścianami i sekundowym pogłosem żadne DSP i tak nie pomoże.

glm_screencap.jpg.b8a06a931cadd6a9b64b40252e2ce41e.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 21.09.2021 o 22:32, Karol64208 napisał:

skutek jest taki że nie znajdziesz kolumn o mocy 120W i z pasmem już nie będę zbyt dociekliwy ale załóżmy od 30Hz do 30kHz przy tolerancji 3dB,

Dynaudio Emit 50, Nubert nuBoxx B-70. Obie 3-drożne i niezbyt drogie. Szczególnie te Nuberty powinny Ci podpasować, bo pasmo 30 Hz-30 000 Hz mają, jak od linijki. Można? Można!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karol64208 napisał:

słuchałeś ich, możesz opisać brzmienie itd.

Nie słuchałem. Pytałeś o współczesne kolumny o podanych parametrach, to Ci napisałem. Jak będziesz kolejny raz pisał, że do słuchania muzyki nadają się tylko kolumny 3-drożne schodzące do 30 Hz, to możesz je przy okazji polecać. Ludziska nie będą musieli szukać po necie.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...