Skocz do zawartości

Uniknąć kolejnej wtopy. Kolumny.


halik

Recommended Posts

41 minut temu, muzofan napisał:

Chętnie też bym zaprosił do siebie takich znawców dobrego brzmienia :) . Ciekawy jestem jak wypadłby mój system w oczach kogoś obcego i osłuchanego ;) 

Kolego @muzofan, nie jestem ani znawcą ani osobą osłuchaną 🙂, ale lubię poznawać nowych ludzi, dzielić się z nimi swoimi spostrzeżeniami i jeśli takie osoby jak ja też wchodzą w grę, a zaproszenie Tomka @tomek4446 jest wciąż aktualne, to będąc w Łodzi, chętnie zawitam i u Ciebie 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tego typu kolumnach jeśli chodzi o bas, to problem moze stanowić nie tyle możliwość do niskiego jego zejścia co,  jego natężenie w odniesieniu do reszty pasma. Większe kolumny zwykle oferują go po prostu więcej. Dlatego oceny sytuacji można dokonać tylko doświadczalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podchwytliwe, zwyczajne.

Chcę mieć u siebie pełny dzwięk we wszystkich pasmach i serio nie wiem czy to się da.

Co wstawię większe kolumny to mi sie wzbudza pierwszy mod pomieszczenia i du.a. Monitory pięknie brzmią, ale to monitory, więc  o pełni pasma nie może byc mowy. Kombinuję z rezonatorem HH  strojonym na tę częstotliwość ale jak na razie  z miernym skutkiem.

Stąd pytanie, czy warto mocować się z fizyką (16m2) i szukać do sutku kolumn zamkniętych, których na rynku znowu tak dużo nie ma, czy wybrać bezpieczne monitory, dołożyć i zestroić suba, i zapomnieć o temacie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @halik, a bardzo brakuje Ci tych najniższych częstotliwości 🙂? Mam podobnej wielkości pomieszczenie (14m) i każde większe MONITORY w tym pomieszczeniu stwarzały problem z basem. A że jest to pokój dzienny, z którego korzystam nie tylko ja, adaptacja akustyczna w grę nie wchodzi. Ale doskonale sprawdzają się w tym pokoiku monitory z obudową zamkniętą lub linią transmisyjną (atc scm7 i pmc 25.21). Nie uświadczę w nich co prawda tak niskiego basu jak w większych dynaudio czy buchardtach, ale jest on w zamian za to świetnie prowadzony i nie ma z nim najmniejszych problemów 🙂.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2021 o 15:04, seba3002 napisał:

Kolego @muzofan, nie jestem ani znawcą ani osobą osłuchaną 🙂, ale lubię poznawać nowych ludzi, dzielić się z nimi swoimi spostrzeżeniami i jeśli takie osoby jak ja też wchodzą w grę, a zaproszenie Tomka @tomek4446 jest wciąż aktualne, to będąc w Łodzi, chętnie zawitam i u Ciebie 🙂.

Jak będziesz na Pomorzu,  zapraszam do siebie (Słupsk). Wycieczkę nad morze do Ustki, na rybkę zapewniam :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dedal75 napisał:

@seba3002 Myślę że nie ruszyłbyś w dalszą drogę 😉 

Pochodzę z miasta w którym na porodówce nowonarodzonym chłopcom wszywano esperal pod łopatkę profilaktycznie 😁 . Pzdr

Hmmm, w sumie pracuje w firmie transportowej. Gdybym wsiadł w odpowiedniego TIRa, mógłbym zwiedzić całą Polskę 🙂. Kto wie, może naprawdę się skuszę 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dedal75 napisał:

@seba3002 Myślę że nie ruszyłbyś w dalszą drogę 😉 

Pochodzę z miasta w którym na porodówce nowonarodzonym chłopcom wszywano esperal pod łopatkę profilaktycznie 😁 . Pzdr

Wobec tego proponuję z daleka omijać Olsztyn😉, jeśli nie chcesz narazić się na skutki marskości wątroby. Bardziej polecam skrecić na zachód i odwiedzić pomorze zachodnie. A poza tym z Gniezna do Ustki przez Olsztyn to zupełnie NIE PO DRODZE. Koledzy z Gniezna mogą potwierdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...