Skocz do zawartości

Uniknąć kolejnej wtopy. Kolumny.

halik

Recommended Posts

1 minutę temu, Asia napisał:

Trawestując z wątku humor

A oni wciąż nagrywają nowe.
Ch***

Właśnie :D

5 minut temu, JaZz napisał:

Coś jak mój ojciec, tylko on jeszcze kolekcjonuje to wszystko 😳

Ciekawe, jak będzie w moim przypadku. Też kupiłem troszkę płyt, ale na razie się wstrzymałem. Trzeba będzie porównać jakość dźwięku z płyty vs streaming i pliki.

Dnia 25.09.2021 o 02:47, dorsz napisał:

Ty mówisz 18, a ja 11 - cena na półce - to kto mi zejdzie lepiej, o ile ten pierwszy w ogóle mi zejdzie do jedenastu?

Pisałem już - podejrzewam, że Tannoy nie trzyma sklepów w UK za ryj, tak jak prawdopodobnie robi to Polski dystrybutor. Stąd mogą one wystawiać sprzęt taniej, niż wynosi sugerowana cena producenta. U nas taniej dostaniesz tylko jak pójdziesz do sklepu i zapytasz o rabat. Próbowałeś? Wiesz za ile można kupić te kolumny w Polsce, czy bazujesz tylko na cenach ze stron, dziwnym trafem identycznych?

Dnia 25.09.2021 o 02:47, dorsz napisał:

Typowa odpowiedź osoby, która nigdy nie słyszała room in room emoji3.png

Nie. Typowa odpowiedź osoby, która poznała dobre DSP.

Też kiedyś uważałem, że DSP to lipa. Bo loedyś to była prawda, ale świat się zmienia.

Też kiedyś uważałem, że DSP to lipa. Bo loedyś to była prawda, ale świat się zmienia.

DSP to proteza do współczesnych "nowoczesnych" mieszkań z kuchnio-salonem, przedpokojem i schodami w jednym [emoji3525]

U nas taniej dostaniesz tylko jak pójdziesz do sklepu i zapytasz o rabat. Próbowałeś? Wiesz za ile można kupić te kolumny w Polsce, czy bazujesz tylko na cenach ze stron, dziwnym trafem identycznych?

£18k i £11k to identyczna cena?

A czy Ty próbowałeś w UK? [emoji3]

8 godzin temu, dorsz napisał:

DSP to proteza do współczesnych "nowoczesnych" mieszkań z kuchnio-salonem, przedpokojem i schodami w jednym

Abstrahując już od faktu, że DSP z powodzeniem używa się w dobrych, zaadaptowanych pomieszczeniach, to całe szczęście że każdy chce i może sobie pozwolić na zmianę lokum specjalnie z myślą o audio...

Proteza czy nie, działa bardzo dobrze.

8 godzin temu, dorsz napisał:

£18k i £11k to identyczna cena?

A przeczytałeś to co napisałem ze zrozumieniem?

Identyczne ceny są na stronach polskich sklepów, a "normalną cenę" dostaniesz dopiero, jak zapytasz o rabat.

11 godzin temu, dorsz napisał:

DSP to proteza do współczesnych "nowoczesnych" mieszkań z kuchnio-salonem, przedpokojem i schodami w jednym emoji3525.png

Tak się składa, że jest akurat odwrotnie. Korekcji DSP używa się z powodzeniem w zaadaptowanych studiach nagraniowych, a na współczesne hektary z pustymi ścianami i sekundowym pogłosem żadne DSP i tak nie pomoże.

glm_screencap.jpg.b8a06a931cadd6a9b64b40252e2ce41e.jpg

• 2 weeks later...
Dnia 21.09.2021 o 22:32, Karol64208 napisał:

skutek jest taki że nie znajdziesz kolumn o mocy 120W i z pasmem już nie będę zbyt dociekliwy ale załóżmy od 30Hz do 30kHz przy tolerancji 3dB,

Dynaudio Emit 50, Nubert nuBoxx B-70. Obie 3-drożne i niezbyt drogie. Szczególnie te Nuberty powinny Ci podpasować, bo pasmo 30 Hz-30 000 Hz mają, jak od linijki. Można? Można!

3 minuty temu, Karol64208 napisał:

słuchałeś ich, możesz opisać brzmienie itd.

Nie słuchałem. Pytałeś o współczesne kolumny o podanych parametrach, to Ci napisałem. Jak będziesz kolejny raz pisał, że do słuchania muzyki nadają się tylko kolumny 3-drożne schodzące do 30 Hz, to możesz je przy okazji polecać. Ludziska nie będą musieli szukać po necie.

Edytowano przez Kraft

24 minuty temu, Kraft napisał:

Pytałeś o współczesne kolumny o podanych parametrach, to Ci napisałem.

Dziękuję za info .¬¬

Ale jak czytasz moje posty nigdy nowych kolumn i firm nie polecam:15_yum:.

Zostawiam to dla Ciebie, robisz testy to może zrobisz :35_thinking: , będzie to kolejne doświadczenie , cenowo są przystępne.

Dawno nic nie testowałeś ¬¬

Pozdr.

38 minut temu, Karol64208 napisał:

nie w tym problem, choć miałem okazję słuchać współczesne.

To może napisz choć raz jak normalny człowiek o co Ci chodzi? Piszesz x. Kraft udowadnia Ci że x to nie prawda. Piszesz y, ale nie mówisz czym jest y.

Edytowano przez JaZz

@JaZz

Z Karolem to jest jak w dowcipie 😁

Nie do końca rozgarnięty syn do Taty 

Tato gdzie jest mama?

W kuchni 

Za chwilę, Tato gdzie jest mama.

W kuchni .

I tak kilka razy to samo pytanie .

Ojciec nie wytrzymuje zaprowadza syna za rękę do kuchni i mówi , tu jest mama.

Na to syn do mamy .

Mamo gdzie jest tata ?  😂

Edytowano przez Dedal75

5 godzin temu, Dedal75 napisał:

Z Karolem to jest jak w dowcipie 😁

6 minut temu, Karol64208 napisał:

dodał bym jeszcze jedno pytanie:15_yum:

Mom  Dad where I´m ?:35_thinking:

1 minutę temu, JaZz napisał:

Widzę że ani polski, ani angielski... 😐

Koledzy z dowcipami zapraszam do zakładki Humor. Wracając do kolumnowych wtop to naprawdę ciężko uniknąć bez dłuższego odsłuchu w swoim środowisku. Jako użytkownik wzmacniacza lampowego niewielkiej mocy mam już jakieś doświadczenia w tej materii ;) 

Powoli przymierzam się do kolejnej wtopy. Będę składał kolumny na szerokopasmowcach. Niestety nie ma możliwości odsłuchu. Tylko internetowe bajki. Jak żyć? ;) 

Jak żyć? Nie ma lekko. Trzeba albo wierzyć w internetowe bajki albo je weryfikować :)

A na jakich szerokopasmówkach będziesz składał kolumny? Masz jakiś sprawdzony projekt, czy będzie robił "od zera"?

Ja dopiero kończę dopieszczać filtr do moich W8-1772, więc zdawałoby się, że już tak to powinno trochę pograć... ale ja już mam w głowie dołożenie 15" na dopełnienie dołu. No i bez kitu nie mogę przez to spać... :|