Skocz do zawartości

Fajny wzmacniacz


kaczadupa

Recommended Posts

Cześć. 

Mam pytanie, jakie różnice w brzmieniu są między Naim superNait 3 a podstawowym modelem Leemy Tucana 2? 

Czy Leema Tucana 2 ma więcej wspólnego z Naim SN3 czy może XS3? 

Czy Leema Tucana 2 zgra się z ATC scm7v3 czy może będzie za mocno na górnej średni a wysokie będą suche, ostre i będą dominowały? 

Dzięki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Amarok napisał:

Masz w planie wypożyczyć i przetestować Tucana? Czy póki co robisz tylko rozeznanie?

Tak, plan jest ale może ktoś słuchał połączenia ATC z Tucana 2 i odpowie na moje pytania z pierwszego wpisu. Może być przecież tak, że to kompletnie ze sobą nie gra. 

 

12 minut temu, stach_s napisał:

atc7,

Chyba mam do nich słabość i... uwielbiam ich wygląd bez maskownic, są śliczne :)

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Leema gra inaczej.

Generuje dużo więcej prądu, i to słychać. Nie gra tak jasno jak SX3 a ma bardzo przyjemną średnice. Do tego bas jest potężniejszy od SuperNaita.

9 godzin temu, kaczadupa napisał:

Czy Leema Tucana 2 zgra się z ATC scm7v3 czy może będzie za mocno na górnej średni a wysokie będą suche, ostre i będą dominowały? 

O górę bym sie nie bał. Co do średnicy nie wiem, ale stawiał bym że nie.

Korzyścią Leemy jest jej pancerna obudowa. Trochę tego towaru przyjechała z UK. I jak nowy kosztuje 20 000 tak używane widywałem po 7000.

W tej cenie to killer wzmacniacz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2021 o 07:44, HQ150 napisał:

W dalszym ciągu można znaleźć nawet taniej
https://www.ebay.pl/itm/Leema-Tucana-Integrated-Amplifier-/332208243080

Ale to jest jedynka.

Polował bym na II

23 godziny temu, kaczadupa napisał:

Wolałbym nowy wzmacniacz. Zakładam, że to byłby ten ostatni. 

Ja z tych dwóch wolał bym leeme.

Ale kupił bym używana. 13k straty na wstępie to jednak zbyt dużo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, HQ150 napisał:

Wiem, dwójka za te pieniądze nie do zdobycia. Raz widziałem chyba za 9tzł ale to już było jakiś czas temu. Obecnie to bardziej okolice 14-15 tzł.

Kolega około  rok czy 2 lata temu kupił krajową Tucane II za 7 kzł i szybko za tyle samo ją sprzedał. Faktycznie bardzo mocno traci na wartości patrząc na cenę nowej - 22kzł. Dziwne ale wynika to chyba z braku popularności danej marki w naszym kraju. Tylko co się dziwić jak wystarczy porównać marketing Naima i Leemy. A może zwyczajnie charakter grania Naima jest bardziej "uniwersalny". Dzwoniłem wczoraj do krajowego dystrybutura w sprawie wypożyczenia ale na ten moment nie mają Tucany II na stanie. Mam czekać na telefon w tej sprawie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...