Skocz do zawartości

Dali Oberon 7 - amplituner


qzz

Recommended Posts

Cześć!

Szukam amplitunera pod Dali Oberon 7 (50/50 filmy muzyka) z dobrym stosunkiem ceny do jakości. W jednym z wcześniejszych wątków polecono Onkyo TX-NR676, niestety obecnie są ciężko dostępne. Jest coś godnego polecenia w podobnym budżecie (tzn. do 3k)?

Z góry dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź, rozbudowy nie planuje, wymagania co do funkcjonalności to możliwość podłączenia TV i konsoli oraz możliwość puszczenia czegoś przez Spotify.

W takim razie jakiś czas będę polował, a jeśli się nie uda to wezmę RN602. 

Warto także szukać taniego Sony STR-DN1080? Widzę że to potencjalnie podobny przedział cenowy, recenzje na "what hi-fi" zbiera bardzo dobre (jeśli warto się nimi kierować).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez najbliższe lata planuje tylko stereo. Rozważałem zestawy pod 5.1 raczej ze względu na potencjalną rozbudowę w dalekiej przyszłości i większą funkcjonalność (przynajmniej takie odniosłem wrażenie). Ale zasadniczo stereo w zupełności mi wystarcza. 

Dla podsumowania - stereo do którego bezproblemowo będą podłączone 2 kolumny, tv i konsola. Budżet jest do rozciągnięcia, ale ostatnie skoki cenowe wyjątkowo dotknęły polecany tutaj sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku lepiej byłoby iść w kierunku lepszego zestawu stereo.  W przypadku Dali Oberon 7 możesz iść w kierunku funkcjonalnej Yamahy RN602, która zapewni żywe i dynamiczne brzmienie. Większą kulturę uzyskasz na Audiolabie 6000a jednak w tym przypadku nie będziesz miał opcji sieciowych.  Audiolaba możesz także w przyszłości wykorzystać do napędu kolumn frontowych w kinie domowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Daleka" - 3-4 lata. 

Większość wątków dotyczących amplitunera do Oberonów przejrzałem, Audiolaba brałem dosyć mocno pod uwagę - niestety fakt, ze większość domowników "domyślnie" korzysta z BT/Spotify sprawia, że funkcje sieciowe to praktycznie wymóg. Jako że będzie to też alternatywa dla obecnych głośników w TV, chciałem mieć pewność ze nie bedzie problemów/opóźnień, szczególnie przy korzystaniu z konsoli (przyznam, że nie wiem na ile to realne zagrożenie, nigdy nie korzystałem amplitunera w takiej kombinacji).

Wygląda na to, że porozglądam się za Yamaha r-n803d poniżej 4k a jeśli nie znajdę to wezmę Yamaha r-n602d.

Dziękuję za pomoc, sprawa jest jasna.

Edytowano przez qzz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw w takim razie na stereo. Jakość dźwięku będzie niepodważalnie wyższa. RN602 lub RN803d to dobry kierunek. Marantz NR1200 to analitycznie brzmienie ale z Dali Oberon 7 powinno być bardzo dobrze, podniesie on dynamikę ale musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ są problemy z dostępnością. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...