Skocz do zawartości

Stereo do 2500 zł


Heco22222

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Szukam dla siebie pierwszego systemu stereo. Posiadam aktualnie edifier r2600 i chciałbym zrobić upgrade.

Nowy/Używany: obie opcje są w porządku.

Budżet: 2500 zł 

Sprzęt towarzyszący: aune x7s,nuforce dac-80,konsola,PC.

Pokój: Sypialnia 15 m2. Glosniki mają być na biurku po bokach monitora. Rozstaw między Kolumnami to 1,3 m a między słuchaczem 1,5m

Czy sprzęt na kilka lat: tak,może rozbudowa o subwoofer.

Miejsce: Mysłowice 

Oczekiwania odsłuchowe: glosniki mają być głównie do gier i muzyki. Chciałbym aby posiadały głębie,były szybkie i miały dźwięk rozrywkowy.

 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mając DACa warto byłoby iść w system stereo niż monitory aktywne. Dobrym rozwiązaniem byłby Topping PA3, który zapewni dynamicznie oraz dociążone brzmienie. Świetnie zgrywa się z kolumnami takimi jak Q Acoustic 3020i czy cieplejszymi Indiana Line Nota 260x.  Heco Aurora 300 byłyby ciekawą opcją ale Topping potrafi się zepsuć, ponieważ impedancja spada poniżej 4 Ohm. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,

Mając DACa warto byłoby iść w system stereo niż monitory aktywne. Dobrym rozwiązaniem byłby Topping PA3, który zapewni dynamicznie oraz dociążone brzmienie. Świetnie zgrywa się z kolumnami takimi jak Q Acoustic 3020i czy cieplejszymi Indiana Line Nota 260x.  Heco Aurora 300 byłyby ciekawą opcją ale Topping potrafi się zepsuć, ponieważ impedancja spada poniżej 4 Ohm. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Czy mógłby Pan opisać brzmienie tych glosnikow ?

Czy dołożenie 500 zł do budżetu zmieniło być coś w kwestii wzmacniacza?

Wolałbym wydać raz a porządnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Heco22222 napisał:

Chciałbym aby posiadały głębie,były szybkie i miały dźwięk rozrywkowy.

Nie znam kolumn wymienionych przez q21 ale wydaje mi się, że określenia "szybkie" i "rozrywkowe" nie do końca do nich pasują. Rozrywkowe i szybkie w tym budżecie to wg mnie np klipsche RP 600m czy Polk audio s20e. Do filmów i rozrywkowej muzyki jak znalazł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, seba3002 napisał:

Nie znam kolumn wymienionych przez q21 ale wydaje mi się, że określenia "szybkie" i "rozrywkowe" nie do końca do nich pasują. Rozrywkowe i szybkie w tym budżecie to wg mnie np klipsche RP 600m czy Polk audio s20e. Do filmów i rozrywkowej muzyki jak znalazł.

Z tym rozrywkowym brzmieniem chodziło o to żeby nie wiało nudą przy odsłuchu,żeby kolumny były "żywe". Jak ktoś słuchał słuchawek sony wh1000xm2, to takie brzmienie w wersji głośnikowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdecydowanie lepszy wzmacniacz musiałbyś zapewne dołożyć około 1200-1400zł. Także dołożenie 500zł nic tutaj nie da. 

Heco Aurora 300 to muzykalne brzmienie z łagodną górą oraz dynamicznym dołem. Indiana Line Nota 260x to także muzykalne brzmienie z nieco bardziej poluzowanym dołem. Q Acoustic 3050i to dynamiczniejsze brzmienie z większą przestrzenią oraz szczegółowością. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...