Skocz do zawartości

Strumieniowe nagłośnienie do salonu


Łukasz Moriss

Recommended Posts

Witam

Szukam sprzętu, który nagłośni mi w miarę porządnie salon ( 30m2) . Potrzebuję waszej pomocy bo rynek mocno się rozrósł i jest w czym wybierać a przyznam szczerze, że trochę zardzewiałem w tym temacie.

Nie ma znaczenia czy będzie to jedno urządzenie czy połączone w stereo inteligentne głośniki, nie mniej jednak powinno spełniać poniższe kryteria:

strumieniowe przesyłanie muzyki ze spotify, tidal, etc

strumieniowe przesyłanie muzyki z mojego serwera NAS

od czasu do czasu skomunikuje się z apple tv podczas oglądania filmu

komunikacja: Bluetooth, wifi, airplay

sterowanie z poziomu iphona / ipada

ma to być proste, łatwe i bezproblemowe no i oczywiście ma brzmieć.

Przedział cenowy - max 7000 zł - chociaż wolałbym znacznie mniej wydać.

Na chwilę obecną biorę dwie opcje pod uwagę, 1 - 2 x głośnik sonos one w wariancie stereo lub 2 - Naim mu-so generacja 1 lub 2 ( oba warianty wybrałem na podstawie literatury internetowej bez możliwości odsłuchu.

Jeśli chodzi o moje preferencje muzyczne to jest tego trochę: rock, blues, różne wariacje jazzowe, sporadycznie pop, tak w skrócie.

Co się tyczy mojego ucha - Lubię słuchać muzyki a nie sprzętu, nie jestem audiofilem ale potrafię odróżnić „ziarno od plew” :)

Będę wdzięczny za wszelka pomoc, bo może mój powyższy wybór jest niezbyt trafiony ,ale chciałbym po prostu wejść do salonu i z poziomu telefonu odpalić jakieś strumieniowe źródło i tyle.

Pozdrawiam serdecznie

Łukasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wcześniej, trochę zardzewiałem w temacie, a sonosa / naima wybrałem za prostotę użytkowania a nie za brzmienie, którego jeszcze nie znam. Spodobała mi się sama idea w sonosie, że dwa niezależne głośniki robią muzykę w taki prosty sposób, to samo z naimem - który na brytyjskich forach jest mocno oklaskiwany. Kolega Stach_s zaproponował mi monitory aktywne, które ponoć robią robotę. to dla mnie kompletnie nowa sprawa, 10 lat temu tego nie robiły :) i może to jest wyjście z sytuacji. Może koledzy mają jakiś typ głośników który sprawdzi się w moich oczekiwaniach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Sonos czy Naim to dobre rozwiązanie jeśli ktoś szuka stacji dźwiękowej. Niemniej jednak warto byłoby rozważyć zestaw stereo lub monitory aktywne. Wszystko zależy jak duże pomieszczenie masz do nagłośnienia. Jeśli w grę wchodziłyby monitory to polecałbym z aktywnych dynamiczne i szczegółowe Klipsch the Sixes lub KEF LSX, które zapewnią szerszą prezentację sceny dźwiękowej oraz bardziej punktowy dół w porównaniu do Klipsch. 
Z zestawów stereo masz Yamahę RN803d + muzykalne Heco Aurora 300/700 w zależności od wielkości pomieszczenia. Większą dynamikę uzyskasz na Q Acoustic 3030i/3050i. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 - dziękuję za odpowiedz, jak już pisałem wcześniej nie chcę budować ołtarzy audio, kompletnie się z tego wyleczyłem. 12 lat temu skończyłem kompletować swoje audio. Wydałem na nie wtedy kupę kasy i byłem zachwycony. Potem przyszły dzieci, pies i wiedziałem, że nie będę już nigdy słuchał tego tak jak chcę, więc sprzedałem i przez te lata posiłkowałem się słuchawkami beyerdynamic t1 first gen, cary audio wzm + m2tech dac, lub sennheiser hd 600 + dragon fly red, a do muzyki w tle bose soundlink III i w kuchni bose soundlink mini a w transporcie Bose qc1, qc2, 700 i ponownie powrót do qc2. Tak jak z zestawów słuchawkowych czerpałem wystarczającą jakość brzmienia to głośniki bose zachwycały mnie funkcjonalnością i prostotą użytkowania ( z dźwiękiem gorzej ). Na tą chwilę, patrząc na rozwój technologiczny szukam sprzętu w jednej, max dwóch kostkach, który będzie gdzieś tam sobie stał i zagra odpowiednio przy użyciu funkcjonalnej aplikacji którą będę miał na telefonie.

Klipsch wizualnie kompletnie mi nie podchodzi, a Kef LSX wydaje się strzałem w dziesiątkę, chociaż miałem okazję słuchać kilku ich produktów i zawsze czułem niedosyt niskich tonów w ich konstrukcjach. Kolejna rzecz to aplikacja, która nie zawsze działa tak jak powinna ( opóźnienia w działaniu, zawieszanie, itp) , z kolei w sonosie aplikacja to perełka, wszystko działa rewelacyjnie.

Reasumując - czy na rynku obecnie jest urządzenie lub system głośników, które zagra równie dobrze jak Kef LSX z większą ilością niskich tonów, posiada równie funkcjonalną aplikację co sonos i prostotę użytkowania głośników bluetooth?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie są streamery tylko wzmacniacze ze streamerem. W takim razie wybor masz ograniczony - mam Sonosa i Bose i jednak zdecydowanie lepszy Sonos.

Natomiast nie dorównuje kolumnom i wzmacniaczowi, które mam w tej chwili, mimo że to żadne cuda nie są.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Q21 napisał:

Faktycznie aplikacja w KEFach nie jest idealna. Jeśli chciałbyś kupić coś co działa i dodatkowo brzmi całkiem nieźle to Naim Mu-So 2. Oczywiście nie zagra tak jak zestaw stereo w tym przedziale cenowym ale patrząc na kategorię stacji muzycznych jest to jedna z najlepszych pozycji. 

Choć autor wie, że nie jestem entuzjastą głośników typu MU-so, to muszę przyznać, że aplikacja Naima jest świetna (z autopsji) ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mu-so celowałem od samego początku, chociaż nie do końca kupuję formę jednego urządzenia, ale może wynika to ze starych przyzwyczajeń ( ograniczeń ) i wtedy urzytkoqwnich Stach_s zaproponował kef-y co od razu przypadło mi do gusty z uwagi na bliskość stereo. Zostawmy może temat otwarty, bo może znajdzie się ktoś kto sprzeda coś na miarę kef-ów ale z lepszymi rozwiązaniami. Myślę że jest dużo ludzi którzy z własnych powodów szukają tego typu rozwiązań. 

Q21 - czy miałeś może okazję pobawić się pierwszą i drugą generacją mu-so, jeśli tak, to jakie wrażenia, przemyślenia? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, masz całkowitą rację dokładnie w taki sposób szukałem swojego sprzętu lata temu, od salonu do salonu, rozmawiałem i słuchałem. Teraz sytuacja się trochę zmieniła. Po pierwsze - muszę wiedzieć czego posłuchać, więc dobrze się przygotować do tematu merytorycznie. Po drugie - sytuacja obecna Brexit / Covid wprowadziła mocne ograniczenia swobody które wpłynęły na to co obecnie jest w salonach ( przynajmniej w UK ). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...