Skocz do zawartości

Strumieniowe nagłośnienie do salonu


Łukasz Moriss

Recommended Posts

Piotr

Z zaciekawieniem śledzę tę dyskusję, tym bardziej że sam szukam rozwiązania na 30m2 ( poza uwielbieniem do muzyki muszę zaspokoić rodzinkę i sieciowe rozrywki).

 Sam też chciałem mieć all-in-one i jak bym nie podchodził do tematu gdzieś kołderka jest za krótka - najczęściej chodzi o przestrzeń i dynamikę. Małe beleczki, systemy pokroju Bose (którego uwielbiam za Soudlink Mini  2) słabo sprawdzają się w bardziej otwartych/dużych przestrzeniach. Dochodzi do tego komfort reszty domowników gdy Ty chcesz posłuchać muzyki. Ja ciągle się motam ale bliżej mi jednak do systemu chociaż porządnego 2.0. Bez ołtarzyka - jeden klocek ale zacny + 2 kolumny. Może kolumny aktywne i dobre pre ze streamerem, albo intergra ze streamerem i pasywne 2.0. W przyszłości gdyby podłogówki nie wyrabiały z basem może aktywny sub...

Pewnie to rozwiązanie przerabiało większość z nas, ale półśrodki zawsze kończą się wydaniem kasy 2 razy.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Łukasz Moriss napisał:

Piotr, masz całkowitą rację dokładnie w taki sposób szukałem swojego sprzętu lata temu, od salonu do salonu, rozmawiałem i słuchałem. Teraz sytuacja się trochę zmieniła. Po pierwsze - muszę wiedzieć czego posłuchać, więc dobrze się przygotować do tematu merytorycznie. Po drugie - sytuacja obecna Brexit / Covid wprowadziła mocne ograniczenia swobody które wpłynęły na to co obecnie jest w salonach ( przynajmniej w UK ). 

Zdaje sobie z tego sprawę.

Po prostu bardziej kieruje Cie na droge że wiesz czego szukasz.

I uwierz, zmienisz zdanie jak tego po prostu posluchasz.

 

 

19 godzin temu, PiterFan napisał:

Piotr

Z zaciekawieniem śledzę tę dyskusję, tym bardziej że sam szukam rozwiązania na 30m2 ( poza uwielbieniem do muzyki muszę zaspokoić rodzinkę i sieciowe rozrywki).

 Sam też chciałem mieć all-in-one i jak bym nie podchodził do tematu gdzieś kołderka jest za krótka - najczęściej chodzi o przestrzeń i dynamikę. Małe beleczki, systemy pokroju Bose (którego uwielbiam za Soudlink Mini  2) słabo sprawdzają się w bardziej otwartych/dużych przestrzeniach. Dochodzi do tego komfort reszty domowników gdy Ty chcesz posłuchać muzyki. Ja ciągle się motam ale bliżej mi jednak do systemu chociaż porządnego 2.0. Bez ołtarzyka - jeden klocek ale zacny + 2 kolumny. Może kolumny aktywne i dobre pre ze streamerem, albo intergra ze streamerem i pasywne 2.0. W przyszłości gdyby podłogówki nie wyrabiały z basem może aktywny sub...

Pewnie to rozwiązanie przerabiało większość z nas, ale półśrodki zawsze kończą się wydaniem kasy 2 razy.  

kolega ma nieco inna sytuacje bo juz lizną prawdziwego audio.

Ty jeśli wybierasz pierwsze to takie systemy Ci się spodobają. Bo Polska mentalność jest taka że lubie do póki nie posmakuje czegoś innego.

Jeden klocek to RN 602, 803, DRA 800, Naim ma , lyngdorf. No zalezy od ceny. Ale to co innego niż urządzenia Multiroom robiące jako główne sytereo

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak, Audio Pro A36 odpada z uwagi na brak air play 2 i innych mniej ważnych rzeczy + ( wizualnie też mi nie leżą ), zamówiłem do testowania od producenta kef-y, chwilę będę musiał na nie poczekać ( jestem w tzw. kolejce ). Sprawa się bardziej komplikuje jeśli chodzi o mu-so. Mogę kupić 2gen ze zwrotem 30 dni, niestety zakup do testów 1gen rodzi znaczne problemy. Może ktoś miał okazje bawić się jedynką i dwójką i zasili ten wątek swoimi wrażeniami z odsłuchu ( z tego co czytam to mocno to przebudowali ). 

oczywiście, jeli ktoś ma inne propozycje na jedno lub dwu kostkowe audio do 30m2 na strumieniowym źródle , bardzo proszę :)

 

Edytowano przez Łukasz Moriss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...