Skocz do zawartości

Monitor Audio Bronze 500 vs. Heco Aurora 700


Marcin N.

Recommended Posts

Dzięki za radę Piotr, chętnie bym Cię sprawdził, ale jesteś kilkaset kilometrów stąd :)

W przeciwnym razie powiedziałbym, że trzeba posłuchać głośników. Wybór mojego pierwszego systemu stereo trwał około 3 miesięcy - w skrócie AVR + głośniki stereo + kable poniżej 7000zł. Wykorzystanie 50:50 TV i muzyka (hard&heavy). Słuchałem różnych kolumn (KEF, Klipsch, Dali, Monitor Audio, Heco) i najbardziej podobały mi się MA Bronze 500 i Heco Aurora 700. MA słuchałem z wybranym Denon, a Heco z Arcam i w innym dniu, więc bezpośredniego porównania nie było. Ostatecznie jednak będzie to Denon DRA-800H + MA Bronze 500.

Jeśli miałbym wybierać na podstawie recenzji i dyskusji na forum, to prawdopodobnie zamówiłbym Klipscha. Klipsch jest wszędzie chwalony za to, że jest twardy i ciężki, ale w końcu bym się zawiódł.

Jeśli dopiero wybierasz swoje pierwsze głośniki, życzę ci powodzenia.

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W przypadku ciepło brzmiącego Denona DRA-800 warto byłoby iść w kierunku Monitor Audio Bronze 500 lub Q Acoustic 3050i. 

Wspomniane Heco Aurora 700 zagrają łagodniejszą górą, przybliżą średnicę oraz zapewnią nieco bardziej miękki bas. Wszystko zależy od preferencji. 

Klipsch nie byłyby złym zestawieniem ale w ciemno nie polecam kupować, bo brzmienie może okazać się zbyt męczące. Najważniejsze, że byłeś na odsłuchu i wiesz jakie brzmienie prezentują. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz omówienia warunków wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...