Skocz do zawartości

Subwoofer do 5000


Spartacus1989

Recommended Posts

Witam, poszukuję suba głownie do kina. Musi być dobry jakościowo bas, nie chcę żeby było słychać tylko jednakowe "bumm, bumm" Chcę żeby dzwięk był bardziej urozmaicony, wielowymiarowy, mięsisty, szybki bas i głeboki to najważniejsze. Żeby jeszcze potrafił uderzyć. Pomieszczenie około 20m, naim XS3 + opera seconda  OZ. Wiem że posiadam typowy zestaw stereo ale potrzebuję więcej jakościowego basu w filmach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak porównać? Tylko samemu w salonie gdzie będą mieli oba i zgodzą się na odsłuch. Sugerowanie się tym który recenzent czy dziennikarz ma bardziej barwny język jest bez sensu. REL trochę słabszy (500W vs 800W), ale też jest tańszy. Do niego prędzej bym porównał mniejszego SVS-SB2000.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Zobaczysz jak trzęsie pomieszczeniem. 

Trzęsienie ziemi jest rzeczą drugoplanową, najważniejsza jest jakość, kontrola i zejście. Wilelobarwność i różnorodność basu. HQ150 czuję o co mi chodzi :) co do samowyrobu to już tworzyłem różne konstrukcje, grało to dobrze ale nie ma podejscia pod profesjonalne konstrukcje, gorzej też z wyglądem, nie jestem artystą. Było też czasochłonne  a teraz nie mam już tyle czasu na to

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Spartacus1989 napisał:

Trzęsienie ziemi jest rzeczą drugoplanową, najważniejsza jest jakość, kontrola i zejście.

No to nadal Magnat THX

23 godziny temu, Spartacus1989 napisał:

Wilelobarwność i różnorodność basu

Tu REL HT 1205 wierdzie prym. Akurat ja o tym piszę w kazdym temacie gdzie on się przewija.

Ale moim zdaniem w tym Magnacie dochodzi jeszcze potęga.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli miałby to być subwoofer typowo do kina to w grę wchodziłyby tak na prawdę 3 opcje: REL HT1205, SVS SB3000 lub Velodyne DB12. Najmocniejszy dół uzyskasz na Velodyne, lepsza kontrola będzie po stronie RELa ale nie zejdzie tak nisko jak Velodyne. SVS będzie plasował się pomiędzy i może okazać się najbezpieczniejszym rozwiązaniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2021 o 17:48, HQ150 napisał:

Jest, ale w samowyrobie.

 

Jak to jest z tymi samowyrobionymi subami? Na Twoim przykładzie.
Masz sub do kina zestrojony pod dane pomieszczenie? Co jeśli zmienisz pomieszczenie (zakładam na potrzeby dyskusji)?
Trzeba wzywać pacjenta żeby suba od nowa (co pewnie wiąże się z kosztami)?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, eMBe napisał:

Jak to jest z tymi samowyrobionymi subami? Na Twoim przykładzie.
Masz sub do kina zestrojony pod dane pomieszczenie? Co jeśli zmienisz pomieszczenie (zakładam na potrzeby dyskusji)?
Trzeba wzywać pacjenta żeby suba od nowa (co pewnie wiąże się z kosztami)?
 

Tak mam suba z systemem DSP który można dowolnie konfigurować.

Jeśli nawet zmienię akustykę w tym samym pomieszczeniu to by się przydało kalibrację zrobić ponownie.

Jeśli się samemu nie umie tego zrobić, nie ma po temu sprzętu i wiedzy to trzeba do tego kogoś zatrudnić. Co ciekawe można to zrobić zdalnie w przypadku mojego suba. Trzeba tylko wpiąć w system kartę dźwiękową, mikrofon i poprzez net można DSP w końcówce mocy ustawić. Takie możliwości daje HiQnet Band Manager™

11 minut temu, Butler napisał:

Takie samowyroby najczęściej integruje się ze ścianą,

Chyba jednak nie. To są najczęściej duże konstrukcje. Mało kto ma ścianę głębokości kilkudziesięciu centymetrów którą można bezkarnie wyciąć i do niej subwoofer zmieścić.

20 godzin temu, Tosiek napisał:

Jeśli tylko do kina to konstrukcja otwarta.

Nie zgodzę się. Może być zamknięta ale o dużej średnicy głośnika i dużej mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, HQ150 napisał:

Chyba jednak nie. To są najczęściej duże konstrukcje. Mało kto ma ścianę głębokości kilkudziesięciu centymetrów którą można bezkarnie wyciąć i do niej subwoofer zmieścić.

Wymagana jest zazwyczaj konkretna pojemność, głębokość nie jest czynnikiem decydującym. Jeśli ktoś adaptuje od zera pomieszczenie i ścianę np. układa na stelażach albo buduje drewnianą konstrukcję, to takie suby świetnie można wkomponować. Osobiście kilka razy się spotkałem z takimi rozwiązaniami przy DiY.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, HQ150 napisał:

Ja nie mówię, że nie można.

No i ja to samo mogę powiedzieć o robieniu wolnostojącego suba DiY. :) Doprowadzić do ładu wizualnego porównywalnego do sklepowego jest osiągalne, ale wymaga wiele wysiłku, no chyba ze komuś zupełnie na tym aspekcie nie zależy.

Pomijając DiY... Jestem ciekaw jak takie Klipsche przeznaczone do zabudowy sobie radzą w praktyce. Klipsch PRO-1000SW czy Klipsch PRO-1200SW

klipsch-pro-1000sw_1518.jpg

 

PRO-1200SW-1.jpg?auto=format&crop=focalp

 

PRO-1000SW.PNG

PRO-1200SW.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HQ150 napisał:

Tak mam suba z systemem DSP który można dowolnie konfigurować.

Jeśli nawet zmienię akustykę w tym samym pomieszczeniu to by się przydało kalibrację zrobić ponownie.

Jeśli się samemu nie umie tego zrobić, nie ma po temu sprzętu i wiedzy to trzeba do tego kogoś zatrudnić. Co ciekawe można to zrobić zdalnie w przypadku mojego suba. Trzeba tylko wpiąć w system kartę dźwiękową, mikrofon i poprzez net można DSP w końcówce mocy ustawić. Takie możliwości daje HiQnet Band Manager™

No właśnie. Dla zdecydowanej większości lepiej kupić gotowego suba bez lub z apką pozwalającą na korekcję już po kalibracji tak jak mają suby np. SVS (jeśli ktoś chce mieć możliwości ustawienia suba bardziej niż volume i crossover ewentualnie phase).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...