Skocz do zawartości

NAD C368 + KEF R3 / MA Gold 100 / BW 705


aldarion0615

Recommended Posts

Cześć, przeczytałem wszystko co tutaj znalazłem na temat C368 i teraz zakładam własny wątek, żeby poradzić się Was w kwestii wyboru głośników podstawkowych do mojego NADa C368

Źródło: moduł BluOS  i TIDAL
Muzyka: jazz, współczesna klasyka, soul, elektronika, raczej bez ciężkiego grania
Pomieszczenie: salon z aneksem ok 30m2, kanapa ok 3 metry od głośników
Budżet: 9 000 zł - 11 000 zł na głośniki, podstawki i kable
Kolor: biały lub ciepłe drewno

Mieszkam w mniejszym mieście wojewódzkim i mam ograniczone możliwości odsłuchu na miejscu. Próbuję trochę ograniczyć wybór zanim rozważę zamówienie czegoś do domu na test.

Moje typy 

1. B&W 705 S2: słuchałem z C368 w TopHifi w moim mieście. Dokładnie takie brzmienie mi się podoba. Brzmi super w pokoju odsłuchowym. Ale nie wiem, czy gdy już się z nim osłucham w domu, nie stanie się trochę takie trochę no... drażniące.

2. Monitor Audio Gold 100 5g - słuchałem z CA EVO 150

3. KEF R3 - zjarałem się na te orzechowe. Są piękne, żona zachwycona. Kuszą mnie pozytywne opinie tutaj i w sieci.

Chętnie poznam Wasze komentarze do mojego wyboru lub propozycje czegoś innego.

No i jeszcze jedno. Ładne podstawki są drogie. Czy skoro mam na nie wywalić 2k, to nie lepiej jeszcze trochę dobić i kupić np. KEF R7 zamiast R3?

 

Edytowano przez aldarion0615
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @aldarion0615, może zamiast drogich standów, rzeczywiście lepiej kupić kolumny podłogowe, które w 30 metrach, moim zdaniem powinny sprawdzić się lepiej niż monitory. Zwłaszcza jeśli pozwala na to budżet i możliwość ich prawidłowego ustawienia. 

No i pytanie podstawowe. Piszesz że słuchałeś B&W, monitor audio, natomiast o odsłuchu KEFów nic nie wspominasz. Czy spodobał Ci się tylko ich wygląd czy też sposób prezentacji? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, seba3002 napisał:

o odsłuchu KEFów nic nie wspominasz

B&W słuchałem w sklepie z C368, MA w innym sklepie z innym wzmacniaczem. Obu słuchałem w sporym odstępie czasu ;)

KEF nie słuchałem wcale, zainteresowały mnie ze względu na wygląd i sentyment (słuchałem kiedyś jakichś innych chyba R i bardzo dobrze wspominam). Chętnie przekonałbym się jak grają.

Chciałbym posłuchać tych sprzętów u siebie w domu, jeśli uda mi się to zorganizować. Ten temat założyłem, żeby trochę wybadać sprawę zanim narobię zamieszania w sklepie - może coś uda się odrzucić lub dodać do tej listy.

Dorzucam rzut pomieszczenia. Wszędzie panele podłogowe z podkładem "wyciszającym". Jak widać lewy głośnik przy ścianie. Dorzucę wkrótce fotkę salonu.

Przechwytywanie.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak wypadł ten drugi system? Bo nadal nie wiemy nic.

Ja osobiście nie odbieram 368 z B&W jako dobre połączenie.

Więc albo salka była idealnie przygotowana albo faktycznie lubisz taki dźwięk.

KEF gra po drugiej stronie księżyca, jest delikatny na gorze i bardziej nasycony na dole.

Sprawdź jeszcze Audio physic classic 3

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, S4Home napisał:

No ale jak wypadł ten drugi system? Bo nadal nie wiemy nic.

Ja osobiście nie odbieram 368 z B&W jako dobre połączenie.

Więc albo salka była idealnie przygotowana albo faktycznie lubisz taki dźwięk.

Piotr

 

To ciekawe, bo inna "branża" poleca taki set, sprzedając je w komplecie. Wcześniej ktoś napisał bardzo rozsądnie, że wszelkie porady typu, co pasuje do czego należy włożyć do "D" :) Sam wcześniej miałem takie zestawienie i uważam, że było całkiem dobrze.

Edytowano przez Marek Muszyński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli podobało Ci się połączenie NADa c368 z b&W 705 to ewidentnie szukasz precyzyjnego i szczegółowego brzmienia. Nie polecam w takim przypadku ciepło brzmiących kolumn takich jak Fyne Audio F700 czy Pylon Audio Jasper Monitor, bo będzie gęsto.  |
Warto byłoby posłuchać Buchardt S400, które zapewnią ponadprzeciętną dynamikę, szczegółową górę oraz precyzyjny dół. Dobrze z NADem powinny się zgrać także Audio Physic Step 35, które zapewnią pełniejszą średnicę i delikatnie załagodzą górę.  KEF R3 także warto posłuchać, będzie to łagodniejsze brzmienie w porównaniu do B&W ale bez utraty szczegółów. Zwróć uwagę na sprężystość dołu oraz gradację planów w przypadku tego modelu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. 

Nigdy nie słuchałem wzmacniacza NAD, do końca nie wiem jak on gra ale gdzieś między słowami wspomniałeś o opcji KEF R7. Powiem tak, używam tych kolumn od niedawna wraz ze wzmacniaczem DENON PMA 1600 i to połączenie urywa głowę pod względem jakości brzmienia, przestrzenności, szczegółowości, wysokie nie męczą a są mega dobrze wyeksponowane, każdy szczegół utworu jesteś w stanie wyłapać, bas schodzi bardzo ładnie i jest fantastycznie sprężysty, nie ma zamulania, świetna jest jego kontrola. Jest to tak wyważone, że prawdopodobnie połączenie teoretycznie ciepło grającego wzmacniacza jakim jest DENON wraz z detalicznymi kolumnami KEF R7 robi tutaj robotę.  Powyższe pisałem a propos jakości dźwięku tych kolumn, co do wzmacniacza jaki posiadasz może wypowie się ktoś, kto ma doświadczenie z NAD-em. Może brzmieniowo jest podobny do Denona? Tego nie wiem ale miej na uwadze te kolumny. Może wypowie się ktoś kto słuchał połączenia NAD z KEF.

 

Edytowano przez TomekWawa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2021 o 21:27, aldarion0615 napisał:

 Ładne podstawki są drogie. Czy skoro mam na nie wywalić 2k, to nie lepiej jeszcze trochę dobić i kupić np. KEF R7 zamiast R3?

 

Gdybym ja miał salon 30 m^2 i odpowiedni budżet bez wahania kupiłbym podłogówki. Natomiast uważam, że można ładne i dobre podstawki nabyć znacząco taniej niż wspomniane 2k. Sam mam dość wysokie standy Vap, które kupiłem tego lata za 1350 zł i wizualnie niczego im nie brakuje (ale to oczywiście rzecz gustu - nie każdemu pasują czarne i metalowe). Trochę niższe pewnie dostaniesz za jakieś 1200, albo mniej - może nawet 1000 po udanych negocjacjach lub przy dobrej promocji. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Rafał S napisał:

Trochę niższe pewnie dostaniesz za jakieś 1200, albo mniej - może nawet 1000 po udanych negocjacjach lub przy dobrej promocji. :)

Przyzwoite standy można kupić i za 400 zł. Oczywiście temat może być równie drażliwy jak kable, bezpieczniki itp, ale ja, mając 3 różne podstawy pod monitory, wpływu ich na dźwięk nie zauważyłem. Ważne żeby były wykonane solidnie i nie wprowadzały kolumn w niepowołane drgania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2021 o 08:09, Marek Muszyński napisał:

To ciekawe, bo inna "branża" poleca taki set, sprzedając je w komplecie.

Nie ma w tym nic ciekawego. To dystrybutor tego sprzetu. Zawsze łączy takie elementy robiąć promocję. Przecież wiadomo że nie kupia innego wzmacniacza ( od innego dystrybutora) żeby zrobić lepszy promocyjny set.

16 godzin temu, Felix1 napisał:

Ta "inna branża" często poleca bardzo dziwne zestawienia, oczywiście TYLKO ze swojej oferty :)

Exactly. Pytaliśmy kiedyś o to. Odpowiedź była że to zestawienie osób z marketingu którzy nie znają się audio. :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za wszystkie odpowiedzi. Spróbuję trochę obronić TopHifi, bo domyślam się, że to o tej sieci się wypowiadacie. Owszem, po wizycie tam da się odczuć, że NAD i B&W to dosłownie idealne połączenie ;) Ale to jedyny salon audio w moim mieście, w którym zostałem sensownie obsłużony i tam kupiłem C368. 

Zgadzam się, że najważniejszy jest odsłuch i do tego zmierzam. Przypomnę cel mojego posta: chcę trochę ograniczyć wybór, żeby nie zamawiać i odsyłać zbyt dużo sprzętu.

Kilka osób wspomina powyżej, że przy 30m2 lepszym rozwiązaniem byłyby kolumny podłogowe. Zerknijcie na to pomieszczenie i powiedzcie, czy rzeczywiście powinienem odpuścić sobie podstawki?

Teraz mam podłogówki, ale to stary sprzęt, którego chcę się pozbyć i nie będę do niego porównywał.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowano przez aldarion0615
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ustawienie - chodzi zwłaszcza o lewą kolumnę - idealnie nie jest. Jest ona bardzo blisko bocznej ściany. Może osoby, które znają się lepiej na akustyce, coś doradzą.

Ja tego Nada słuchałem m.in. z Focal Chora 828 i Monitor Audio Silver 300. Przypadło mi do gustu połączenie zwłaszcza z tymi drugimi. Jeśli będziesz miał możliwość, to je sprawdź. Po kilku odsłuchach zdecydowałem się na inne podłogówki, które z tym Nadem mogę też wypaść dobrze, mianowicie Audio Physic Classic 8 (możesz też spróbować z wyższym modelem, np. 12.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że to całkiem dobrze stoi i wygląda. Mówie tu jednak o podłogówkach.

To pomieszczenie jest spore jednak.

Warto sprawdzić jakieś podłogowe.

16 godzin temu, aldarion0615 napisał:

Spróbuję trochę obronić TopHifi, bo domyślam się, że to o tej sieci się wypowiadacie.

Ale nikt ich nie krzywdzi. :P

Po prostu wyjaśnialiśmy skąd promocję. Czy też polecane zestawy.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia, NAD C368 i duże podłogówki (KEF R700, Focal Aria 926) to dla mnie średnio udane zestawienie. C368 mocno poci się przy takich głośnikach i miałem wrażenie, ze nie jest w stanie ich prawidłowo rozbujać. Na prawdę warto za radą różnych dystrybutorów posłuchać różnych kombinacji. Niestety ponieważ zazwyczaj są problemy z wypożyczeniem głośników do domowego odsłuch (trochę się nie dziwię), warto zainwestować trochę czasu, zabrać NAD'a pod pachę i połączyć go z różnymi zestawami, czasami można na prawdę bardzo miło się zaskoczyć.

Rady na forum mają się nijak do tego jak Ty odbierasz muzykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...