Skocz do zawartości

Płytkie kolumny efektowe on wall


Oskar Wojciechowski

Recommended Posts

W moim salonie 3 z 4 głośników efektowych wypadają w ciągu komunikacyjnym dlatego jestem zmuszony szukać rozwiazania które jak najmniej będzie wystawać od ściany.

Zdaje sobie sprawę że to mało popularne modele ale.moze ktoś miał styczność z nagłośnieniem tego typu i może coś o nim powiedzieć.

Zastosowanie tylko kinowe, muzyki słucham na frontach plus sub

Ampli Onkyo 807 z zmiana wstrzymuje się do premiery ps 5 pro, później będę się rozglądał za Onkyo rz50.

Oto co udało mi się znaleźć

 

 

Klipsch rd140d

Klipsch 240d

Oberon on wall

Canton gle 146.2

Heco celan 102f

 

 

 

IMG_20210904_230835.jpg

IMG_20210904_230913.jpg

IMG_20210904_232521.jpg

IMG_20210904_230741.jpg

IMG_20210904_230708.jpg

Edytowano przez Oskar Wojciechowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz kolumny przednie? Jak istotne jest zgranie ich z kolumnami efektowymi?

Heco Celan GT są już nie produkowane. Zamiast nich jest linia Heco Ambient.

U siebie mam jako fronty Monitor Audio Sound Frame 2, które grają bardzo ładnie, ale w cenie katalogowej chyba bym się nie zdecydował. Mi się udało je kupić bardzo przystępnie (1600 za parę, gdy normalnie są za 2500 za sztukę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniam listę o heco ambient 11 i 22

IMG_20210905_093810.jpg

IMG_20210905_093713.jpg

7 godzin temu, yahoo111 napisał:

Jakie masz kolumny przednie? Jak istotne jest zgranie ich z kolumnami efektowymi?

Heco Celan GT są już nie produkowane. Zamiast nich jest linia Heco Ambient.

U siebie mam jako fronty Monitor Audio Sound Frame 2, które grają bardzo ładnie, ale w cenie katalogowej chyba bym się nie zdecydował. Mi się udało je kupić bardzo przystępnie (1600 za parę, gdy normalnie są za 2500 za sztukę).

Najważniejsza dla mnie jest spójność frontu z  Centralnym, fronty pełnowymiarowe kolumny do odsłuchu stereo.

Jestem również na etapie wyboru frontów.

W moim przypadku muszę szukać kompromisu. Jeśli znajdę głośniki na surround o głębokości max 120mm, uzyskam książkowy rozkład do 7.1

głośniki na wysokości 1.1-1,4m z odległością z  miejsca odsłuchu 2m do bocznych i tylnich głośników.

Zastosowanie monitorów wymusi ich montaż na wysokości 2m to zniweczy moje plany późniejszej rozbudowy do atmosa 7.1.2 gdyż różnica wysokości między sufitowymi a bocznymi będzie zbyt mała

 

 

 

Edytowano przez Oskar Wojciechowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, yahoo111 napisał:

Skoro idziesz w 7.1, to znaczy, że masz duże pomieszczenie. Jaki masz budżet?

Dali Oberon On Wall jako efektowe, Oberon Vokal centralny i Oberon 9 jako lewy i prawy kanał?

Albo Heco Ambient i do tego zestaw Aurora albo Celan Revolution jako LCR?

10-15k za zestaw z subem.

W przeciągu w kolejnych 2-3 lat czeka mnie wymiana amplitunera i tv więc kolejne 10k

 

Edytowano przez Oskar Wojciechowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yahoo111 napisał:

Skoro idziesz w 7.1, to znaczy, że masz duże pomieszczenie.

7.1 nie oznacza konieczności posiadania dużego pomieszczenia. Wymusza jednak w każdym przypadku miejsce odsłuchu niemal na środku pomieszczenia (a przynajmniej metr od tylnej ściany) co już na starcie wyklucza typowy układ gdy sofa pod ścianą. Możesz mieć i 50m2 a 7.1 prawidłowo nie zrobisz.

13 godzin temu, Oskar Wojciechowski napisał:

Zdaje sobie sprawę że to mało popularne modele ale.moze ktoś miał styczność z nagłośnieniem tego typu i może coś o nim powiedzieć.

Mam kumpla z Klipsch RP-640D na frontach oraz RP-240D na tyłach. Jak dla mnie grało to wyśmienicie, w połączeniu z dobrym subwooferem oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

7.1 nie oznacza konieczności posiadania dużego pomieszczenia. Wymusza jednak w każdym przypadku miejsce odsłuchu niemal na środku pomieszczenia (a przynajmniej metr od tylnej ściany) co już na starcie wyklucza typowy układ gdy sofa pod ścianą. Możesz mieć i 50m2 a 7.1 prawidłowo nie zrobisz.

Mam kumpla z Klipsch RP-640D na frontach oraz RP-240D na tyłach. Jak dla mnie grało to wyśmienicie, w połączeniu z dobrym subwooferem oczywiście.

Mam ok 2m do tylnich i bocznych surround.

IMG_20210905_131906.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dodam do listy Focal Aria SR900, Focal Chora Surround, Dynavoice FX i Wharfedale Evo 4.S.

Kolumny naścienne, zwłaszcza surround (bipole i dipole), są słabo dostępne, bo nikt nie ma potrzeby ich odsprzedawać. Ale z tych samych serii są/bywają dostępne kolumny L/R, przez co można dużo zaoszczędzić. 

Edytowano przez yahoo111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2021 o 02:19, yahoo111 napisał:

Heco Celan GT są już nie produkowane. Zamiast nich jest linia Heco Ambient.

Heco Ambient jest zamiast Music Style 200F. Celan GT to była wyższa seria. Ale oba już nie produkowane

Mając taki budżet to celował bym w fronty i centralny Revolution od Heco a reszta faktyczne Ambient.

Ewentualnie zgadzam się z Yahoo co do Focala 900

Zapraszam po wycenę.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale jakość głośników surround nie jest aż tak istotna, jak głośniki LCR. Między Focal Chora a Focal Aria, podobnie jak między Heco Aurora a Heco Celan Revolution jest przepaść jakościowa. Kolumn Focal Aria 926 jest zatrzęsienie. 936 i 948 też się czasem trafiają.

Z Dali jest gorsza sprawa, Oberon ma tweeter z Rubicona, stary Opticon brzmi inaczej, nowy Opticon brzmi podobnie, ale jest nowy, więc nie ma krótko używanych kolumn. Za to stary Opticon jest wyprzedawany, ale trafić kompletny zestaw jest trudno, a ceny wcale nie są niższe.

Poza tym patrząc na sprzęt używany można kupić dwa dobre subwoofery, a nie jeden.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...