Skocz do zawartości

Nie samą muzyką człowiek żyje, czyli co popijasz przy słuchaniu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja się zastanawiam, czy jest jakaś pijalna whisky? Taka, która nie odrzuca swoim smrodem już po samym otwarciu butelki? 

Ciekawe też, kiedy nastała moda na whisky w Polsce, bo nie przypominam sobie tego za "dzieciaka".

A w Holandii chyba każdy Polak pije whisky. Dziwna moda 😁

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Ja się zastanawiam, czy jest jakaś pijalna whisky? Taka, która nie odrzuca swoim smrodem już po samym otwarciu butelki? 

Ciekawe też, kiedy nastała moda na whisky w Polsce, bo nie przypominam sobie tego za "dzieciaka".

A w Holandii chyba każdy Polak pije whisky. Dziwna moda 😁

Z tą modą, to oprócz dostępności, dochodzi też aspekt wizerunkowy. Whisky lepiej wygląda na imprezowym stole niż butelka wódki. Bardziej prestiżowo, choć wiekszość i tak leje do niej colę :D. Byłem nie tak dawno na parapetówce, gdzie para gości chciała się ewidentnie "pokazać" i przyniosła 2 butelki 18 letniego Glenlivet'a (ok. 250 zł. za flaszkę) i oczywiście colę. Kiedy odmówiłem wlewki tej coli do szklanki, patrzono na mnie takim wzrokiem, jakbym miał zamiar wypić czysty denaturat :D. 

A wracając do pierwszego pytania. Z whisky to trochę jak z audio. Można słuchać muzyki na głośniczku BT za 150 zł. czy słuchawkach dołączanych gratis do telefonu i to będzie odpowiednik powiedzmy czerwonego "Jasia" czy innego Ballantinesa, które faktycznie nie powalają aromatem (smak jeszcze bardziej paskudny), można też szarpnąć się na coś porządnego i w pełni cieszyć zmysły. 

Dobra łycha to niestety też wydatek. 

 

 

 

Edytowano przez Expat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JW black label nie jest drogi a wg mnie cena/jakość jak na blenda przyjemnie wychodzi. Dla mnie lepszy od gold reserve ;) Wyższy stopień to dopiero jw green (blend 15 letnich maltów).

Bourbony to już trochę inne smaki z uwagi na kukurydzę , zaczynałem dawno temu od wild turkey 81 , ale było zbyt pikantne , maker marks to lepszy wstępniak. Ostatnio woodford reserve double oak testowany , ciekawy smak.

Jak ktoś lubi posmak czereśni to polecam armaniaki :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adi777 napisał:

Chyba jeszcze nie widziałem, żeby ktoś pił whisky bez coli.

Ja nie lubię ani tego ani tego 😁

Ale kto wie, może whisky z górnej półki by mi zasmakowało.

Nigdy nie piłem whisky z colą , chociaż te tańsze na to zasługują bo palą pape ;) 

Glenlivet 12 spokojnie by Ci podszedł na czysto , ogólnie te droższe (120zł+) to już inna jakość. Jak byś chciał się zniechęcić to np laphroaig 10 letni , zapach szpitalny , smak wędzonki , takie smaki Islay.

Irlandzkie są łagodniejsze ogólnie , np. connemarę podstawową kupisz na promocji w okolicach 100zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adi777 napisał:

Chyba jeszcze nie widziałem, żeby ktoś pił whisky bez coli.

No więc właśnie. U nas powszechnie zapanowala moda na picie wszystkiego co ma whisky czy whiskey w nazwie, z colą. Inna sprawa, że popularne u nas łiskacze, które gdzie indziej służa po prostu do taniej najebki, nie dają się w zasadzie do picia solo. Marketing przy pomocy gigantycznej kasy pompowanej w wizerunek, zrobiły z taniej, paskudnej whisky, towar porządany przed tzw. klasę aspirującą. 

Sam kiedyś byłem zdania, że "ruda wóda na myszach" nadaje się co najwyżej do drinków. Dopóki ktoś nie poczęstował mnie czymś lepszym niż 5 letni Grants ;)

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kubakk napisał:

Jak byś chciał się zniechęcić to np laphroaig 10 letni , zapach szpitalny , smak wędzonki , takie smaki Islay.

Ha! , miałem wspomnieć o Laphroaig'u właśnie. Smak asfaltu zmieszanego ze środkami antyseptycznymi :) . Ja uwielbiam, szczególnie zimą. No i jak pięknie pachnie butelka po otwarciu :)  

Edytowano przez Expat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Expat napisał:

miałem wspomnieć o Laphroaig'u

Także bardzo lubię. Jedna z najlepszych jakie piłem. Smak tak mocny, że jeszcze następnego dnia o poranku go czuję :) , a przynajmniej mam takie wrażenie. W każdym razie pozostawiona szklanka nadal pachnie bardzo mocno. Kiedyś poczęstowałem znajomego, który po pierwszym łyku skrzywił się wymownie twierdząc, że chyba ktoś popielniczkę wypróżnił do butelki 🤣 

Poza tym ma jeszcze zastosowanie w moim audio 😂

IMG_20210918_165526.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laphroaig 10 daje ~1h finisz , tyle od ostatniego łyku czuć na gardle :D wersja select była łagodniejsza choć tam słoność była ciekawostką.

Jak ktoś lubi islay to dużym przeskokiem jakościowym jest lagavulin 16 , jeszcze w miarę rozsądne pieniądze a balans świetny - nie wiem nawet kiedy mi butelka poszła :( 

Świat whisky jest wart zapoznania , szczególnie ,że pomiarowo wiele flaszek 40% a smaki mocno odmienne , prawie jak w audio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trunek ekstremalny . Spirytus nie oczyszczony z gorzelni rozrobiony z wodą w butelce plastikowej . Pity na gorąco. Woda tylko do zmniejszenia procentów , przegryza się dopiero w żołądku . 

Tanio ale jakoś na graty trzeba oszczędzać 😉👍 Pzdr  

Ps pomijając stare czasy Irlandzkie trunki mi podchodzą .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kubakk napisał:

Kiedyś destylowano wino z uwagi na transport , oddalone winnice od morza - w destynacji rozcieńczano otrzymując wino :D

Na podobnej zasadzie powstają chyba "wina" typu truskawkowe. Tylko alkohol pozyskuje się chyba niekoniecznie z wina, a trwałość nadają związki siarki :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...