Skocz do zawartości

Nie samą muzyką człowiek żyje, czyli co popijasz przy słuchaniu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

11 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

włosi tego nie umieją i fakt grappa to paskuda, co innego greckie cipuro..., 

Nie no, nie zgadzam się. Grappa to trunek dość młody, nie wszyscy potrafią je robić, ale bez trudu można trafić na doskonałe. Wolę jednak schnappsy ;) i whisky (zwłaszcza dymne) albo brandy. Nic słodkiego.

No i księżycówki, jak ktoś potrafi, są prima sort. Za to z wódkami mam problem i są zwykle moim ostatnim wyborem. A wino zawsze pierwszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wódka jest najlepszym alkoholem do drinków :) . Najlepszy do tego celu jest spirytus rektyfikowany, opisany kiedyś w pewnym piśmie angielskim dla dżentelmenów jako najmocniejsza wódka na świecie :D . Pije się, nic się nie czuje, potem się się pada i następnego dnia budzi w tym samym miejscu :D, bez bólu głowy. Jej zaletą jest znikoma zawartość metanolu. Dlatego dobrze  nadaje się do upijania się nią i daje mniejsze efekty zatrucia niż wiele bardziej cenionych wysokoprocentowych trunków.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może jeszcze o tym słodkim wyjątku, o którym wspomniałem wcześniej.

Proporcje powiedzmy na 100ml wódki (dla jednej osoby): Płaska łyżka stołowa cukru do rondla, a ten na kuchenkę. Gdy cukier się rozpuści i lekko zabarwi dodajemy jakieś 3-5 mm kostki porządnego masła (taki plasterek ścięty z krótszego boku). W miarę dokładnie mieszamy, gdy masło się rozpuści. Teraz najważniejsze - wódka we wspomnianej ilości, tj 100 ml. Uwaga, przy wlewaniu może trochę pryskać. Grzejemy do zagotowania i mieszamy dotąd, aż rozpuszczą się wszystkie grudki cukru, który skrystalizował po wlaniu zimnej wódki. Pokrywka przy podgrzewaniu zapobiega odparowywaniu ;) Gorące do szklaneczki i takie spożywamy.

Ktoś miał okazję spróbować? Miksturka świetna przy słuchaniu muzyki w weekendowe wieczory w okresie jesienno-zimowym :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2021 o 14:17, MobyDick napisał:

A tu jeszcze jedna sexowna Polka z chrypką w głosie: 

Ta chrypka może wynikać z picia spirytusu?

Dnia 10.09.2021 o 14:56, Asia napisał:

Damn it, he did it again!

🤣🤣🤣 

przepraszam, że znów po mongolsku ale pragnę wytłumaczyć i obronić troszkę Moby kiedy słucha tej Pani... i to pewnie jest tak...

Love is in the air everywhere I look around
Love is in the air every sight and every sound  (of Clödie)...

 

Dnia 10.09.2021 o 15:18, JaZz napisał:

master kush

ups, to nie ten temat

Mi od wczoraj coś się wątki mylą i mieszają, wszędzie jest podobnie 😆

 

7 minut temu, nowy78 napisał:

Miksturka świetna

Piotr a co z tym masłem się dzieje? Ciekawy drink. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "drink" pijany był u mnie w rodzinie tylko dwa razy w roku - do śniadania w sw wielkanocne i bn. Taka tradycja. Ja trochę rozszerzyłem zastosowanie :D 

8 minut temu, JohnDoe napisał:

Piotr a co z tym masłem się dzieje?

Masło po wlaniu do szklanki, po chwili częściowo wypływa, tworząc kilkumilimetrową warstewkę na powierzchni. Jednak nie wygląda to tak jak sobie właśnie wyobraziłeś 🤣 Nadal jest rozpuszczone/rozmieszane w alkoholu, tyle że jest go nieco więcej w pobliżu powierzchni. Zresztą, najlepiej będzie jak zrobię fotkę. Chyba niedługo, bo sobie smaka tym pisaniem narobiłem 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JohnDoe napisał:

Coś tam sobie wyobraziłem 😆

Dzięki. I jak ja mam to "odwidzieć". Świetnie, teraz będę się delektował muzyką, popijał drinka i miał wrażenie, że dodałem do niego... kumis! Brrrrr. Chyba jednak straciłem ochotę 🤣

Ale przynajmniej dzisiejszy dzień powinien minąć w świetnym nastroju. Póki co nie mogę przestać się śmiać 😂🤣👍

9 godzin temu, JaZz napisał:

Smaczne, efektowne i zdradliwe 👍

Zdjęcie zrobione tak, że prawie polizałem ekran 😂 Trzeba będzie spróbować. Niestety nie mam na stanie ani jednego składnika :(  Rozumiem, że zdradliwość związana jest z nieużywaniem trymera do nosa ;) 

A jak o irlandzkich, Jamesona też lubię (choć bez dodatków), ale już np Bushmills mniej mi podchodzi - nawet ten ich 10cio letni malt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, nowy78 napisał:

Polecam z czystym sumieniem! :) 

Już się bałem że z czystym spirytusem.

To pamiętacie?

– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Michaił Bułhakow, Mistrz i Małgorzata

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...