Skocz do zawartości

Jaki kolumny do Michi x5


Trikuba

Recommended Posts

29 minut temu, S4Home napisał:

Chyba zmiana dla samej zmiany? Z nudów? :)

Masz dość spory pokój

Co Ci się brzmieniu podoba a co byś zmienił?

Sonus Faber Sonetto VIII, Focal Kanta

Piotr

No z tą zmianą to tak jest trochę jest :), trochę z nudy,  w brzmieniu wszystko ok,  po prostu szukam ..... sam nie wiem czego :)   Miałem u siebie  803 d3 i owszem zagrały lepiej ale szczęki z podłogi nie zbierałem biorąc pod uwagę różnice w cenie. Moje 702 na prawdę dają radę.  Kiedyś miałem Dali, może epicon 6 ?? 8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trikuba, nie potrafię doradzić bo ciągle jeszcze szukam ale chętnie bym ten Twój wzmacniacz sprawdził z kolumnami które wstępnie wybrałem do zakupu. Plusy z tego widzę minimum 2:

1. Ty posłuchasz swój piecyk z czymś innym. Mogę też pożyczyć jakis zestaw kolumn jeśli tylko się zmieści do mojego kombi. Priorytetem jest dla mnie jednak sprawdzenie komuny którą chce kupić. 

2. Ja sprawdzę czy wzmacniacz ze znacznie wyższej półki niż planowałem wart jest zachodu. 

U mnie czy u Ciebie, różnicy dla mnie nie ma żadnej. Mogę przyjechać do Wrocławia ale nie widzę też przeszkód by zaprosić Cię do kotliny kłodzkiej + dorzucę jakieś "dodatkowe atrakcje" wynikające z charakterystyki turystycznej rejonu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli nie wiesz jakie brzmienie chciałbyś uzyskać to nie pozostaje nic innego jak tylko udać się na odsłuch i posłuchać różnych opcji. Z jaśniejszych kolumn masz wspomniane Focal Kanta no3 czy Fyne Audio F502sp. Warto byłoby także posłuchać Legacy Signature lub Focus tylko tutaj pod dużym znakiem zapytania jest wzmacniacz. Cieplejszy charakter brzmienia względem obecnie posiadanych B&W uzyskasz na Klipsch Cornwall, Sonus Faber Sonetto VIII czy Audio Physic Tempo plus. Wszystko zależy od budżetu oraz preferencji. 

Zapraszamy do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Trikuba napisał:

Witam 

CO polecacie do Michi x5 chciałbym coś zmienić na lepsze :) teraz jest to Bowers 702 s2 i jest wszystko Ok, ale może coś większego ??? 

Pokój 50 m2 żródło streamer Node 3 i gramofon.  Muzyka głownie jazz trochę klasyki rocka. 

 

Swoje 702 Signature zmieniłem na Monitor Audio Gold 300 5G. W zakresie basu odczułem znaczną poprawę, w zakresie średnicy i stereofonii jest porównywalnie, ale jeśli lubisz charakter grania B&W na wysokich tonach, to może Ci ich z MA brakować, chociaż detaliczność zachowują, tyle że w nie aż tak wyeksponowany sposób jak robią to Bowersy. W związku z tym, że planuję zmianę tych Goldów na wyższą serię Platinum, śmiało pisz do mnie na priv, a może uda się nam spotkać na odsłuchach.

PS. Wcześniej 702, a teraz Goldy zasila combo: Michi P5 + S5.

Edytowano przez grzegorz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2021 o 08:25, Trikuba napisał:

No z tą zmianą to tak jest trochę jest :), trochę z nudy,  w brzmieniu wszystko ok,  po prostu szukam ..... sam nie wiem czego :)   Miałem u siebie  803 d3 i owszem zagrały lepiej ale szczęki z podłogi nie zbierałem biorąc pod uwagę różnice w cenie. Moje 702 na prawdę dają radę.  Kiedyś miałem Dali, może epicon 6 ?? 8

Dostaniesz używane Epicony. To kolumny które już są trochę na rynku. Nie słuchałem ich z Rotelem ale to na prawdę ciekawe brzmienie.

Ale skoro to zmiana dla samej zmiany jak przypuszczałem i wiesz czego szukasz to nie masz czego szukać na forum :)

Po prostu odsłuch. Zwłaszcza że nie masz ciśnienia na wymianę :)

Podejdź do tematu na luzie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dzisiaj przez przypadek Znalazłem się w Katowicach i odwiedziłem salon audio  

Posłuchałem kolumn Heco la Diva, podobało mi się jak zagrały  :) j

Jestem ciekawy jak zgrają się z michi x5 w moim salonie. 

biorę je mocno pod uwagę jeśli chodzi o zakup. 

stosunek jakości do ceny tez maja dobry :)

Edytowano przez Trikuba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam po 3 tygodniach wygrzewania Heco LA DIVA.

Na początku wątku tego posta pisałem że chce coś zmienić ale tak naprawdę nie wiedziałem po co i na co ?

 Teraz jestem przekonany że do był strzał w 10. LA Divy nie ma co porównywać "i nie wolno do 702 s2,"  zupełnie inna liga.

Michi x5 idealnie gra z tymi paczkami. 

Jestem tam gdzie gdzie chciałem być i znalazłem to czego szukałem. Dziękuję za pomoc. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Wiem, że to trochę odkop, ale...

Czy ojciec założyciel tematu zagląda tu jeszcze na forum? Jakieś spostrzeżenia, refleksje po roku użytkowania?

Dałoby radę opisać, czy przy takiej konstrukcji kolumn Mich X5 jest w stanie skontrolować bas przy dynamiczniejszych i gorzej zrealizowanych utworach?

Pytam, bo i mnie "chodzi" po głowie Mich X. Przy czym X3 słuchałem i mam mieszane uczucia, a X5 jeszcze nie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charakter dźwięku obydwu wzmacniaczy jest podobny. W przypadku wersji X5 jest większa "para" choć w X3 również nie można jej odmówić.

Co do kontroli na basie, w obydwu przypadkach jest dobra kontrola. Więcej watów w X5 posłuży ku jeszcze wymagającym głośnikom. Z jakimi głośniki słuchałeś kolego Rokownik?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elac Vela FS409

B&W 702 S2

B&W 804 D4

Problemem nie był bas, lecz góra pasma. O dziwo najtańsze w tym zestawieniu kolumny wcale nie okazały się najgorsze. Zaś najdroższe wcale mi nie zdruzgotały śledziony swoim basem.... Do tego chyba coś było nie tak ze streamingiem. Ale przyznam, że to odsłuch "bez uprzedzenia, na spontonie", więc nie buduję na nim ostatecznych osądów. Jak przyjdzie do zawężenia odsłuchiwanych klocków trzeba będzie poprosić o odtworzenie muzyki z CD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

No i może warto jak kolega wyjśc poza salony TOP.

W sumie miałem napisać, ale nie chciałem być posądzony (jako greenhorn) o jakąś krucjatę...

THF robi dużą szkodę Michi zawężając sensowne kolumny do odsłuchu z nimi. Takie moje zdanie.

@Piotr Sonido Audiovectorów nie słuchałem, ale jeszcze żadna kolumna, z tym czymś (no pardonsik, ale jestem zwykłym profanem słuchającym muzyki) ala wstęga na górze pasma, mi nie podeszła. Ani  Monitor Audio Gold 5G 300, ani Elac Vela FS409. No nie. Więc chyba sobie daruję QR7......

Chętnie bym posłuchał: Triangle Signature Delta, Klipsch Forte IV (na Cornwalle mi się żona nie zgodzi....), tematowe Heco, Kanta2, YB Audio Huracan, SF Sonetto V lub VIII....

Edytowano przez Rokownik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2022 o 11:06, Rokownik napisał:

Czy ojciec założyciel tematu zagląda tu jeszcze na forum? Jakieś spostrzeżenia, refleksje po roku użytkowania?

W sumie to sam znalazłem na to pytanie odpowiedź, przypadkiem. Od kwietnia br u kolegi grała dzielonka Michi i Bowersy (no chyba, że to drugi zestaw), więc pewnie nie będzie refleksji po roku użytkowania. 😉

 

13 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Audiovector gra inaczej od Monitor Audio i ELACów na wstędze :)

Akurat Audiovectorami handluje Q21 więc może rzeczywiście dopiszę do listy kolumn do odsłuchu.  Oni z kolei nie mają ani McIntosha, ani MIchi, ani Luxmana, ani Accuphase.....ech.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...