Skocz do zawartości

Kolumny Heco direkt ?


mariol

Recommended Posts

Planuję zakup kolumn. Biorę pod uwagę Heco Direkt,  Focal aria 926 lub 936,  Heco Celan GT, a może po prostu Heco aurora 1000? Nie spotkałem komentarzy użytkowników na temat Heco Direkt a przyznam, że mocno mnie intrygują ,  w przyszłości może je połączyć z Pier Audio SE680?

 

 Chciałbym aby były o dużej skuteczności oraz pasmem schodzącym do 32-35Hz przy -3dB.

Proszę o komentarze czego mogę się spodziewać po tych kolumnach, wzmacniacz będę później dobierał do kolumn. Na razie słucham z Mangnat MR780 i prawdopodobnie zostanę przy hybrydach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To malo popularne kolumny ze względu na swoją cenę oraz przede wszystkim wygląd.

Ale to jedyne kolumny Heco produkowane w Niemczech.

Jest znacząca różnica pomiędzy Aurroa, Celan = Revolution  (Celan już nie ma) i właśnie Direkt.

Aurora to dobra linia ale tania. Jak masz budżet to nie patrzysz na te kolumny.

Direkty schodzą niżej grają znacznie szybciej, mają czysta klarowną średnice i bardziej rozpięto grają wysokimi,.

Był projektowane pod hybrydę RV4 więc z PIER będzie ok.

Mieliśmy jeden i drugi produkt ale nie słuchałem ich razem.

Focal zagra jednak inaczej.

Zapraszma na odsłuch oraz po wycenę.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Aurora to bardzo udana seria ale dysponując większym budżetem warto byłoby postawić na coś zupełnie innego. 
Wspomniane przez Ciebie Heco Direkt są mało popularne ze względu na cenę oraz gabaryt. Brzmienie jest bardzo specyficzne i bardzo ciężko jest dobrać do nich odpowiedni wzmacniacz. 

Jeśli cenisz sobie dynamiczne, szczegółowe i przestrzenne brzmienie to Focal Aria 926 byłyby dobrym rozwiązaniem. Warto byłoby także posłuchać Audiovector QR5. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie odsłuchu oraz wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

To malo popularne kolumny ze względu na swoją cenę oraz przede wszystkim wygląd.

Ale to jedyne kolumny Heco produkowane w Niemczech.

Jest znacząca różnica pomiędzy Aurroa, Celan = Revolution  (Celan już nie ma) i właśnie Direkt.

Aurora to dobra linia ale tania. Jak masz budżet to nie patrzysz na te kolumny.

Direkty schodzą niżej grają znacznie szybciej, mają czysta klarowną średnice i bardziej rozpięto grają wysokimi,.

Był projektowane pod hybrydę RV4 więc z PIER będzie ok.

Mieliśmy jeden i drugi produkt ale nie słuchałem ich razem.

Focal zagra jednak inaczej.

Zapraszma na odsłuch oraz po wycenę.

Piotr

He, He cały czas mam  z tyłu głowy, że ten RV4 chciałbym mieć. Więc Direkt byłyby idealne. Proszę jeszcze o info jaka jest różnica pomiędzy Focal aria 936 a 926. Z tego co czytałem to 926 zejdą trochę niżej i są cieplejsze. Ale czy tak jest faktycznie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2021 o 07:43, S4Home napisał:

Aurora to dobra linia ale tania. Jak masz budżet to nie patrzysz na te kolumny.

Direkty schodzą niżej grają znacznie szybciej, mają czysta klarowną średnice i bardziej rozpięto grają wysokimi,.

Piotrze a mozesz napisac podobne porownanie, ale Celan Revolution vs Direkt?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2021 o 10:07, mariol napisał:

He, He cały czas mam  z tyłu głowy, że ten RV4 chciałbym mieć. Więc Direkt byłyby idealne. Proszę jeszcze o info jaka jest różnica pomiędzy Focal aria 936 a 926. Z tego co czytałem to 926 zejdą trochę niżej i są cieplejsze. Ale czy tak jest faktycznie?

926 jest faktycznie bardziej udaną i lepiej wycenioną kolumną. Dopiero 948 jest przeskokiem.

Ale jak mowie Direkt wcale do nich nie odstaje.

 

12 godzin temu, jsp napisał:

Piotrze a mozesz napisac podobne porownanie, ale Celan Revolution vs Direkt?

Revolution jest czymś pomiędzy. Faktycznie jest tak że to kolumny do których z kolei wyjątkowo łatwo dobrać wzmacniacz. Jeśli tylko nie jest bardzo słaby to już będzie ok.

Są to kolumny które dają mniej audofilizmu ale dają bardzo wciągający przez energie dzwiek. Kolumny dla osób lubiących sluchać muzyki a nie takich które rozdzielają je na kawałki.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal Aria 926 w mojej ocenie brzmią pełniej niż wyższy model 936. Podobna sytuacja jest chociażby z Pylonem Pearl 25 vs 27. Nie zawsze większa kolumna, wyższy model jest lepszym rozwiązaniem. 

Warto samemu się o tym przekonać. Tym bardziej wybierając Heco Direkt koniecznie umów się na odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, Heco Direct na niektórych zdjęciach wyglądają pokracznie, na żywo może jest inny wizualny odbiór. Widząc białą wersje skojarzyło mi się z pralką 🙂, ale swój urok mają. Pewnie po jakimś czasie można się przyzwyczaić i tego już nie zauważać, zwłaszcza gdy będą brzmieć tak jak chcemy i lubimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...