Skocz do zawartości

Bluesound Node jako streamer, a czemu nie iPhone?


mateolo2

Recommended Posts

Ciekaw jestem czy to w ogóle zadziała. Podpinałem iphona pod różne gniazda usb w różnych urządzeniach i efekty były nie zawsze zgodne z oczekiwaniami. Zdaje się, że mi zadziałało puszczanie muzyki ze Spotify  w CD playerze  yamaha S300 ale już w amplitunerze Yamaha nie zadziałało. Również nie działa mi w CD NAD. Inne moje urządzenia mają usb typu B a ja nie mam kabelka lighting/USB-B ani przejściówki, tak więc jeśli Twoje testy będą pozytywne to się rozejrzę za przejściówką :)

W jakąś super jakość takiego rozwiązania nie wierzę ale dobrze mieć takie rozwiązanie pod ręką jako alternatywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mateolo2 napisał:

No ale pytanie czemu nie będzie :) Czym USB z Iphona które odtwarza bezpośrednio z aplikacji różni się od np komputera :)? 

To nie kwestia złącza tylko samego urządzenia.

TRANSPORT ma znaczenie. Zostało to udowodnione wielokrotnie.

Inaczej brzmi Iphone, TV czy Malina albo Lumin

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kraft napisał:

To opis ślepego testu odpowiadającego na pytanie, czy da się odróżnić "brzmienie" iPhona od "brzmienia" CD.

A tu jeszcze jeden ślepy test źródeł. Także z udziałem iPhona.

Dzięki, ale tutaj jest kompletnie inna sytuacja, bo iPhone jest podłączony przez swoją przejściówkę na analog, czyli dać za kilka groszy i porównywany do cd, które pewnie ma trochę lepszego daca haha. 

Jakby to był test pod tytułem iPhone połączony kablem usb do daca vs cdek podłączony kablem do tego samego daca no to wtedy jest to fair porównanie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablet, telefon mają liczne podzespoły negatywnie wpływające na dźwięk (anteny, procesor itp. ) nie odizolowane od toru audio 

Dodatkowe kwestie to zasilanie i clocking.

Przewiduję, że dźwięk z mobilnych urządzeń Apple będzie taki sam jak z mobilnych urządzeń android podłączonych do dac - czyli martwy, mocno cyfrowy i po prostu okropny.

Testowałem z ciekawości Tidal Master / USB Audio Pro na telefonie android, podłączenie przez USB 2.0 do dac - pod względem parametrów jest ok, ale nie da się tego normalnie słuchać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Qraddasch napisał:

Testowałem z ciekawości Tidal Master / USB Audio Pro na telefonie android, podłączenie przez USB 2.0 do dac - pod względem parametrów jest ok, ale nie da się tego normalnie słuchać

Ale świta jest na tyle różnorodny, że moje doświadczenia z muzyka z komórki są całkiem odmienne.  Tidal Master / USB Audio Pro (bitperfect) podłaczone do DACa  i dalej słuchawki. Nic takiemu układowi nie można zarzucić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach kiedy większość dac ma asynchroniczne USB a urządzenia nawet z Androidem potrafią właśnie przez USB audio Pro czy nową wersję Tidala wypuścić dźwięk bitperfect szkoda nie potestować różnych rozwiązań. Wiadomo ,że będą różnice w napięciach itd. co wpłynie na postrzeganie dźwięku. Myślę,że to na co warto zwrócić uwagę przy wyborze to głównie wygoda użytkowania, interfejs i potrzebne wyjścia/ wejścia, obsługiwane standardy czy platformy streamingowe i dac. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest fajny film o tym:

https://youtu.be/XpuBKbdTfgo

Takie właśnie rozwiazanie z IPadem/iphonem chciałbym zastosować. W iPhonie trzeba tylko wyłączyć, wszystkie GSM, gps i nie wkładać karty sim - planuje właśnie zakup starszego Iphona, który stałby na takiej podstawce i służył tylko i wyłącznie do puszczania muzyki. Nigdy go nie będę ruszał. I na tym np Roon/Tidal/Spotify Hifi

Moim zdaniem to super rozwiazanie. Co myślicie?

Na pewno mając budzet typu 2000+ można kupić coś lepszego. Jednak mówimy tutaj o tym jak znaleźć urządzenie do 1000 zł, które będzie fajnym i Ok grającym źródłem. Malinka u mnie odpada jak pisałem na początku.

W iOS/ipados jest super to, ze nie trzeba żadnych aplikacji jak na androidzie. Dostajemy od razu bitperfect i nie potrzebujemy żadnych sterowników etc

Tu jeszcze jeden film o tym: 

 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że 1000 pln to nadal mały budżet. Dragonfly w wersji co najmniej Red + odpowiedni kabelek to będzie dobrze ponad 500 PLN. Iphone też lepiej żeby miał sporo pamięci i był większy od SE więc taki w okolicach 1000 to pewnie minimum.

Przy okazji. Ja kupiłem przejściówkę USB-B na C i okazuje się że niestety żaden z moich stacjonarnych DACów nie chce współpracować z Iphonem...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Myślę,że to na co warto zwrócić uwagę przy wyborze to głównie wygoda użytkowania, interfejs i potrzebne wyjścia/ wejścia, obsługiwane standardy czy platformy streamingowe i dac. 

No właśnie ale tego zrozumieć nie mogę.

Bo jaka jest wygoda w tym że telefon jest na stałe podłączony do zasilania i do DACa i trzeba do niego podejść aby coś przełączyć.

Czy sterować ten telefon drugim telefonem? No jest to możliwe ale to jest ta wygoda?

No właśnie 1000 zł.

Zagra lepiej niż IFI Stream? Project Stream Box? No jest takich urządzeń wiele.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moim zdaniem też można to zrobić lepiej ale dla samego testu, czemu nie ? Jest malina z nakładkami lub bez, jest nokia 8000 z chromecastem, jest mini pc z daphile czy volumio, jest Yamaha wxad10, są urządzenia od auralic, kilka streamerow na pewno do 1000 zł by się jeszcze znalazło. Ale jeżeli iPhone i tak leży i się kurzy to do Spotify Connect można użyć. Jak ktoś ma zestaw audio na biurko to sterowanie może być też wygodne. Burson sprzedaje swój wzmacniacz timekeeper 3i za 10000 PLN i ma taką jedną z grafik promocyjnych.

0_0_productGfx_4943.jpg

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Odświeżę temat, bo weszły iphony z usbc.
Jako streamera używam leciwego Chromecasta Audio. 

Ale ostatnio zrobiłem eksperyment i podpiąłem zwykłego iphone 15 do daca używając taniutkiej przejściówki usbA na usbC ze sklepu Action. I gra, zarówno Tidal i Apple Music bez problemu. Trzeba tylko w oknie wyboru kliknąć „Inne urządzenie”, nie „słuchawki”. 
I ciekawostka: przy iphone nie działają przyciski glośności, idzie cyfrowy sygnał do daca bez regulacji. Czyżby bitperfect?

Za to to samo podłączenie telefonu z andkiem reaguje na regulację głośności w telefonie. Czyli tu słabo. 
No i teraz pytanie, czy ktoś pokusił się serio o sprawdzenie, jakiej jakości sygnał cyfrowy podaje gniazdo iphone?  Może rzeczywiście można go używać jako transport?

Iphone zamiast taniego streamera, czy to ma sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi o konkrety. Bez urazy, ale przeczytałem cały wątek i są jedynie stwierdzenia typu „uważam, że”, „raczej”.
Mnie nie chodzi tu ani o markę ani o wygodę, bo podpięcie kabla przy obsłudze winyla to pikuś. 

Ostatnio myślę o zakupie nowego i przyzwoitego, ale niedrogiego streamera. Dlatego gdyby mój telefon spełnił taką funkcję dobrze, to kasa w kieszeni. 
Interesuje mnie tylko wyłącznie jakość podawanego sygnału ze złącza usbc iphona.

Żadne fanboyowskie za i przeciw dyskusje mnie nie interesują. 
Czy ktoś to rzetelnie sprawdzał pod kątem technicznym oraz czy są osoby, które robiły jakieś testy odsłuchowe na wyższej jakości sprzęcie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Ci się podoba to tak zostaw. To mało popularna opinia ale streamery są głównie dla wygody a nie jakości. Jeżeli chodzi o bitperfect w iOS to bodajże do 24/96 możesz go uzyskiwać. W Androidzie od wersji 14 lub przez aplikację omijającą główny mikser jak np USB Audio Pro cz Tidal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zawsze będą dyskusje o wyższości Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia 😉🤪

Ale co by nie pisać, usb c w iphonie to krok w dobrym kierunku. Wcześniej nie mogłem podpiąć, bo złącze lightning wymagało oryginalnej przejściówki, a tutaj tani kabel i groszowa przejściówka i hula, że hej. Dlatego zastanawiam się, ile się da z tego wyciągnąć.
Przydałyby się jakieś wiarygodne dane i relacje z odsłuchów na dobrym sprzęcie. Byłoby widać, czy warto iść w tym kierunku, czy nie. 

Na co dzień zostawiam Chromecasta Audio i Tidala bo bez kabla mi wygodnie. Różnica w brzmieniu na szybko nie jest wielka, AM po usb c jakby nieco „ostrzejsze”, ale trzeba by dużo więcej odsłuchać różnej muzyki. Ale niewykluczone, że być może przejdę na AM, bo ma hi-res już w podstawowej cenie, no i lepiej współpracuje z różnymi rozwiązaniami jabłka. Żeby więcej różnych streamerów obsługiwało natywnie AM, to nie byłoby tyle dylematów 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...