Skocz do zawartości

Upgrejd audio do PC.


Lotr

Recommended Posts

Czesc,

Prosze o porade zakupowa. Na wstepie zaznacze, ze nie znam sie na audio. Potrafie podlaczyc kabel od sluchawek do wzmacniacza i to prawie wszystko.

Mam PC oraz stack amp/dac Schiit Magni2/Modi2. Dac od jakiegos czasu sprawia mi problemy i chcialem go wymienic na inny, ale wpadl mi do glowy pomysl, ze to moze byc dobra okazja aby kupic cos lepszego, ale sam nie wiem jakie urzadzenie spelni moje wymagania. Obecnie posiadam PC ze zintegrowana karta dzwiekowa i do niego mam podlaczony dac od Schiit (usb type b). Mam tez glosniki (z opcja polaczenia przez BT), ktore podlaczylem do kompa przez optical. Sluchawki Hifiman he400s podlaczone do ampa od Schiit. A co chce zrobic? Chce kupic urzadzenie, do ktorego podlacze po kablu PC, glosniki oraz sluchawki. Do tego chce dokupic bezprzewodowe sluchawki Sony XM4. Zrodlem dzwieku bedzie PC (mp3, youtube, flac) + sporadycznie i bezprzewodowo Iphone wiec chyba powinienem szukac urzadzenia z obsluga Airplay? Ale to nie koniec koncertu zyczen. Fajnie jakby to urzadzenie mialo mozliwosc bezposredniego odtwarzania radia internetowego, oraz co nie jest niezbedne - obsluge NAS po sieci wifi. Rozejrzalem sie. Poczytalem. Wiem mniej niz wczesniej. Ktostam polecil mi wzmacniacz stereo, ale musialem sie troche naszukac zeby znalezc taki z usb typu b(to chyba najlepszy sposob zeby miec dobry dzwiek jesli ma sie audio na plycie glownej?) zeby do niego podlaczyc PC. Druga rzecz, ktora mnie odpycha to gabaryty takich urzadzen. Sa ogromne! Szukam czegos mniejszego, ale nie wiem czy takie cos w ogole istnieje i jesli istnieje to czy mnie na nie bedzie stac. O wlasnie budzet. 5k zl.

Znacie wymagania, znacie budzet wiec teraz pytanie: warto sobie tym zawracac glowe czy lepiej kupic nowego dac'a albo od razu jakies kombo amp/dac, bo za te pieniadze nic lepszego nie kupie? Nie chce kupowac jakiegos overkilla, ktorego wiekszosci funkcji nawet nie wykorzystam. Chce cos co bedzie gralo 10 lat i przetrwa upgrejdy kolejnych sluchawek.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Tak na prawdę nie szukasz DACa tylko odtwarzacza sieciowego. W zakładanym budżecie znajdzie się Cambridge Audio CXN V2, który zapewni żywe, dynamiczne i detaliczne brzmienie z pełną obsługą sieci. Masz możliwość odtworzenia radia z poziomu urządzenia. Jest jednak jeden problem, brak wyjścia słuchawkowego. W takim przypadku musiałbyś dokupić zewnętrzny wzmacniacz ale skoro planujesz kupić słuchawki bezprzewodowe to musisz się zastanowić czy wzmacniacz słuchawkowy będzie konieczny. 

Alternatywą może być Cocktail Audio N25 ale i w tym przypadku nie będzie wzmacniacza słuchawkowego. Brzmienie jest cieplejsze w stosunku do CXN V2 i uzyskasz nieco mocniejszy bas. 

Obecnie posiadanego Schiit'a możesz wykorzystać zarówno z CXN v2 jak i N25 podłączając przewodem analogowym RCA. 

 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...