Skocz do zawartości

Yamaha RX-V4A + Tufel ultima 40 5.1 porada


Maciek1986

Recommended Posts

Witam 

Proszę o opinie na temat zestawu jakiego sobie wybrałem jako laik w temacie audio i kin domowych:

- amplituner Yamaha MusicCast RX-V4A

- głośniki Tufel Ultima 40 5.1 https://teufelaudio.pl/ultima-40-surround-51-set-105789000?v=002&extProvId=5&extPu=teufelpl-gaw&extLi=11057390570&extCr=106723392125-462296363205&extSi=&extTg=&keyword=&extAP=&extMT=&partner_id=sea-pl..google.11057390570.462296363205.&gclid=Cj0KCQjw-NaJBhDsARIsAAja6dNC1UqY9rs1psA92b8FOMeqTFlm59ebxCJt4lwCTEYu7iWOluZqQSUaAqn8EALw_wcB

Na amplituner wpadłem przypadkowo podczas poszukiwań, głośniki zaś pasują mi idealnie pod moją meblościankę tv kolorystycznie jak i gabarytowo więc prosiłbym o opinie na temat tych głośników oraz dopasowania ampitunera.

Pomieszczenie, w którym będzie stał zestaw ma 14m2, używany będzie przede wszystkim do oglądania filmów.   

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czym się kierujesz przy wyborze? 

Z tego co widzę to głównie przypadek i aspekt wizualny? ;) 

44 minuty temu, Maciek1986 napisał:

Na amplituner wpadłem przypadkowo podczas poszukiwań, głośniki zaś pasują mi idealnie pod moją meblościankę tv kolorystycznie jak i gabarytowo

Jeżeli chodzi o kolumny to dosyć przeciętny produkt. Może i ładny wizualnie (gusta) ale brzmieniowo można lepiej.

Może na początek podjedź gdzieś na odsłuch i porównaj kilka modeli kolumn?

Co do amplitunera to jest ok o ile jest dostępny. Obecnie jest spory niedosyt elektroniki na rynku także jak masz okazję to z niej korzystaj.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner wpadł mi jakość w oko ze  względu na, to że pasowały mi formt odtwarzanych dźwięków ponieważ większość filmów mam z dysku.Jezeli chodzi o kolumny to tak, wizualnie bardzo pasują mi do pomieszczenia a recenzje na ich temat oglądem na yt i większość osób był z nich bardzo zadowolona. Jeżeli chodzi o odsłuch to ciężka sprawa ze względu na lokalizacje przypuszczam,że najbliże sklepy lub salony z taką możliwością są oddalone o minimum 100km .Jeżeli masz przy takim budrzecie coś fajnego do polecenia to możesz podrzucić jakieś nazwy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedzi . Na głośniki Tufel byłem nastawiony na ze względu na wygląd + kilka opisów i artykułów na polskich stronach, które były bardzo pozytywne ale jak poczytałem głębiej + opinie niemieckie na temat tych głośników to wykluczam je.Glośniki te pasowały bardzo mi do pozostałego wystroju pomieszczenia ze względu na meblościankę w białym połysku z czarnym frontem identycznie jak głośniki więc kobieta nawet za bardzo nie krzyczała na gabaryty głośników ponieważ wszystko się komponowało. Proponowane głośniki będą wyglądały do reszty dość surowo ( chociaż te magnat 1002możę by uszły , macie jakiś zestaw 5.1 w białym kolorze ).Ampli by został ten co wybrałem , to może poszukamy czegoś do tego amplitunera ewentualnie zestaw głośników z subuferem przypominający berdziej plastikowe KD z marketów, chodzi mi tu bardziej o smukły kształt .  Wstawiam grafikę żeby zwizualizować dla czego tak bardzo przypadły mi te głośniki a można powiedzieć,że bardziej żonie (meblościanka ostatecznie będzie inna bo jak pisałem wcześniej biały połysk z czarnym frontem ) . 

obraz_viber_2021-09-06_12-32-33.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem jeszcze, że budżet, którego nie chciałbym przekroczyć to około 6500 zł. Ampli będę miał za 3 więc na głośniki 5.1 mógłbym przeznaczyć około 3500zl . Rozumiem,że za taką cene nie mogę liczyć  na jakąś super jakość bo już czytałem na różnych forach jak laicy są liczowani przy takich budżetach  ale mnie jako kinomaniaka (chodzi tu o ilość oglądanych filmów, który miał bana przy zwykłym kd manty bo dźwięki wychodziły za ucha :) )będę zadowolony z większości co m zaproponujecie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ograniczonym budżecie warto brać pod uwagę rozwiązanie w którym w pierwszej kolejności kupuje się możliwie dobre kolumny frontowe i centralny stanowiące komplet, do nich dokupuje się bardzo tanie głośniki tylne  (nie do kompletu i  np. używane), a zakup subwoofera zostawia się na przyszłość. W ogóle warto brać pod uwagę kolumny używane w dobrym stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sprawny bo przy mnie wszedł w stan uśpienia. Ładne jest to urządzenie z zewnątrz ale w środku pustawo coś. Transformator jak dla wzmacniacza 2x30W ;)
Jak ktoś chętny to zestaw tam był. Był też model z poprzedniej stylizacji ale nie przyglądałem się co dokładnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...