Skocz do zawartości

Zestaw do salonu z kuchnią 25m2


kubeczeq

Recommended Posts

Witam,

Jestem na etapie zakupu pierwszego zestawu salonu i w związku z tym chciałbym zwrócić się z serdeczną prośbą o komentarze / sugestie w tym zakresie.

Poszukuję zestawu do salonu połączonego z kuchnia (łączna pow. ok. 25 m2). Niestety stoję przed pewnymi komplikacjami związanymi z układem pomieszczenie, co widoczne jest na załączonych poniżej zdjęciach, tj. brak mozliwości ustawienia kolumn.

Zestaw będzie wykorzystywany głównie do słuchania muzyki (różnorodna muzyka z naciskiem na rock, sporadycznie house). Z uwagi na ograniczony budżet chciałbym skupić się na jakości dźwięku niż na innych walorach takich jak przestrzenności (wielokanałowość). 

Moja konkluzja po przeglądzie wątków na forum jest taka, że jestem prawdopodobnie zmuszony wybrać monitory i ustawić je na wiszącej szafce poniżej telewizora (oznaczytłem kolorem czerwonym na załączonym zdjęciu. Idąc tym tropem, na ten moment rozważam zakup 2 monitorów Dali Oberon 3 w połączeniu z Yamaha 602. Zestaw ma być prosty w obsłudze (np. sterowanie z iPhone), bezproblemowy i dobrze brzmieć. Na całe przedsięwzięcie chciałbym przeznaczyć do 6.000 PLN.

1) Czy zważając na ograniczenia w przestrzeni pokoju jest sens rozważać inny typ głośników oraz inny sposób ich ustawienia niż monitory ustawione na wiszącej szafce znajdującej się poniżej telewizora? Czy moze jeden z monitorów (lewy) warto ustawić na podstawce?

2) Czy zaproponowany przeze mnie zestaw (Dali Oberon 3 + Yamaha 602) jest czymś wartym rozważenia, czy w tym budżecie macie może jakieś inne propozycje?

Pozdrawiam,

image.png.0cffd5f2f3e23e3252e61d2ae996831e.png

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od ustawienia kolumn - w obecnej konfiguracji rzeczywiście pozostaje ustawienie dwóch monitorków na szafce. Ale nie jest to na pewno optymalne ustawienie. Znacznie lepszym rozwiązaniem byłoby ustawienie kolumn podłogowych po bokach szafki. Pomyśl, czy jest taka możliwość. 
Wracając do sprzętu, to niewiele drożej a znacznie lepiej zagra np. Audiolab 6000A Play lub w przypadku monitorków QUAD Vena II Play (mniejsze urządzenie, oszczędzające miejsce, ale także swietnie brzmiące, plastycznie, lekko ocieplonym brzmieniem, typowy brytyjczyk). Kolumny - możemy zastosować Dali Oberon 3, warto także spojrzeć na Kef Q350, bardzo ciekawe Elac Debut B6.2. Jeśli natomiast podłogówki, koniecznie spójrz na filigranowe, bardzo elegancki i proste System Audio Saxo 40, może Fyne Audio F303Kef Q550.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za komentarze.

Niestety szafka na książki zaprezentowana na wizualizacji już fizycznie jest zamontowana w mieszkaniu, więc raczej nie ma mowy o zakupie kolumn podłogowych - to by dosyć mocno negatywnie zaingerowało w funkcjonalność tej cześci pomieszczenia.

Biorąc pod uwagę Wasze komentarze nie pozostaje nic innego jak odsłuchać i zdecydować się na KEF Q 350, ELAC B6.2 lub Dali Oberon 3. Do tego wycelować w RN 602 lub (jeżeli budżet na to pozwoli) RN 803.

Czy Marantz MCR612 to jest coś godnego rozważenia czy lepiej pozostać przy Yamaha?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dorsz napisał:

Możesz wrzucić plan mieszkania?

 

Przesyłam plan salonu z kuchnią. Na rysunku oznaczyłem na czerwono zakładane położenie monitorów, tj. na wiszącej półce przy telewizorze (zgodnie ze zdjęciem załączonym wcześniej). Dajcie bardzo proszę znać jeżeli macie jakieś lepse pomysły co do ustawienia / składu zestawu - to byłoby bardzo pomocne.

image.thumb.png.0f1e0f5f60301de3c4b5960e24bdddea.png

Edytowano przez kubeczeq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kubeczeq napisał:

Czy Marantz MCR612 to jest coś godnego rozważenia czy lepiej pozostać przy Yamaha?

Lepiej przy Yamaha

13 godzin temu, dorsz napisał:

Swoją drogą, te nowe mieszkania coraz mniej się nadają do mieszkania

Ingerencja projektantów. Ma być ładnie. Zamydlić oczy, nie musi być funkcjonalne.

Jest dobry bo nie bardzo ma konkurencję.

W swojej cenie.

To duże pomieszczenie moim zdaniem z czasem sub przyjdzie autorowi na myśl.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dorsz napisał:

Swoją drogą, te nowe mieszkania coraz mniej się nadają do mieszkania

Bo liczy się przy projektowaniu tylko i wyłącznie :

- PUM /powierzchnia użytkowa mieszkania / za którą płaci klient a więc takich powierzchni w zarysie budynku trzeba upchnąć jak najwięcej. inwestor ma głęboko gdzieś nasze potrzeby i to że nie ma miejsca na tv na wprost kanapy , a architekt nie ma nic do powiedzenia ,bo płaci mu inwestor.

- pokój z aneksem by zaoszczędzić na pionach kanalizacyjnych 

- jak największy korytarz wewnątrz mieszkania, bo najmniej kosztuje .

- zwracająca uwagę , nowoczesna i efektowna elewacja , bo ma dobrze wyglądać na wizualizacjach , wszak klient na to zwróci najpierw uwagę i to ona będzie na pierwszej stronie w necie.

- mógłbym tak jeszcze trochę , ale powiem tylko jedno , z architektów których znam nikt nie mieszka w projektowanych przez siebie budynkach. Większość  adaptuje mieszkania w starych kamienicach , bo tam jest przestrzeń . Drugą opcją są mieszkania w blokach z okresu międzywojennego , a nawet bloki z epoki gierkowskiej bardziej są funkcjonalne , niż współczesne klatki z szafeczkami RTV na całą długość ściany do których nie wejdzie żaden normalny sprzęt .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dorsz napisał:

A wystarczyłoby dać ścianę działową i ustawność pokoju od razu by wzrosła.

tak ale przemnóż sobie taką ściankę razy wszystkie mieszkania jaki to koszt. Po za tym myk jak rozmawiam z architektami polega na tym , że takiej ścianki nikt nie wstawi, bo chałupa nagle wygląda jak domek dla lalek , czyli klitka, którą tak w zasadzie jest. Ścianka obnaża rzeczywistą kubaturę pseudo salonu i efekt przestrzeni szlag trafia, a i kuchenka robi się ciasnawa i okienko wypadało, by do niej wstawić , a to znowu koszty. Uwierzycie , że byłem świadkiem odwrócenia na projekcie całego tzw. apartamentowca i rezygnacji ze wszystkich okien na jednej elewacji / przez co ludzie z drugiej strony stracili widok na park/ tylko dlatego , że okna które były w pierwotnym projekcie musiałyby mieć szyby dźwiękochłonne a to podnosi koszty , czytaj zabiera zysk.  Czasem gdy rozmawiam z architektami o mieszkaniach pod audio / a w tej chwili są to burzliwe dyskusje  , bo przychodzą do mnie młodzi architekci którzy projektują olbrzymie osiedle , w którym wreszcie będą w mieszkaniach oddzielne kuchnie/, to słyszę , że oni mnie w pełni rozumieją i wiedzą , że to co robią to kicha opakowana w marketing, ale rynkiem w tej chwili nie rządzi potrzeba klienta, tylko podaż . Popyt jest tak duży , że sprzeda się wszystko , mieszkania stały się inwestycjami i ucieczką przed inflacją . Ale może kiedyś .... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2021 o 10:04, kubeczeq napisał:

Niestety szafka na książki zaprezentowana na wizualizacji już fizycznie jest zamontowana w mieszkaniu, więc raczej nie ma mowy o zakupie kolumn podłogowych - to by dosyć mocno negatywnie zaingerowało w funkcjonalność tej cześci pomieszczenia.

Niech zgadnę , wziąłeś architekta wnętrz ? :) A wspomniałeś o audio ?

Zadam Ci pytanie , co sprawi Ci większą przyjemność po przyjściu z roboty , czy też wieczorami . Patrzenie na szafkę ? Czy słuchanie muzyki ? Ta szafka to chyba nie jest sensem twojego życia ? Wywal to w cholerę , wystaw na OLX i postaw normalne kolumny , albo podłogówki , albo duże monitory na standach. Jak ustawisz na tej szafce dwa monitorki w odległości jak widzę na rzucie ok. 1,5-1,6m ,a punkt odsłuchu będziesz miał ponad 3 m to nie będzie ani żadnej stereofonii , ani sceny, ani basu. To już lepiej kupić za 500 zł głośnik bluetooth i wyjdzie na to samo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubeczeq najlepiej jakbyś postawił kolumny wolnostojące po bokach szafki.

Z tego co napisałeś takiej możliwości już nie ma więc pozostają tylko kolumny podstawkowe.

Dali Oberon 3 lub Kef Q350 w połączeniu z Yamahą R-N803 jest dobrym wyborem, aczkolwiek Yamaha R-N602 również byłaby ok.


Zapraszam na odsłuch.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2021 o 16:21, kubeczeq napisał:

 

image.png.0cffd5f2f3e23e3252e61d2ae996831e.png

 

 

 

A ja bym na Twoim miejscu wypożyczył zestaw aktywnych Klipsch The Fives, mimo że są one w estetyce "vintydż" to IMHO do tego wnętrza będą się całkiem fajnie komponować.
Jak to gra - nie wiem 🤣 - ale jesli Ci się spodoba, to wypożycz i przetestuj

Na pewno lepsze to będzie niż soundbar!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, stach_s napisał:

 

A ja bym na Twoim miejscu wypożyczył zestaw aktywnych Klipsch The Fives, mimo że są one w estetyce "vintydż" to IMHO do tego wnętrza będą się całkiem fajnie komponować.
Jak to gra - nie wiem 🤣 - ale jesli Ci się spodoba, to wypożycz i przetestuj

Na pewno lepsze to będzie niż soundbar!

Ja sluchalem ostatnio Klipschy aktywnych, ale Sixes i zlego slowa nie powiem, poza cena, bo jednak sa drogie, za to wrazenie robia dobre - ale wybralbym jednak Yamahe + 350 z Kefa, tu jednak jest zawsze mozliwosc zmiany kolumn, a sama ich gra tez niczego sobie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...