Skocz do zawartości

Zestaw do salonu z kuchnią 25m2


kubeczeq

Recommended Posts

Autor postu melduje sie na posterunku :)

Serdecznie dziękuję wszystkim za komentarze i przede wszystkim żywą dyskusję. bo dzięki temu mialo możliwość dołączenia do niej więcej osób.

Mam już chyba dosyć dobre czucie co wybrać - jeżeli zdecyduje się na monitory to Dali Oberon 3 / KEF Q 350 + Yamaha RN 803 / 602. Mam jednak świadomość, że z uwagi na układ pomieszczenia może być warto aby rozważyć inne rozwiązania typu Sonos.

Czuje się jednak zobowiązany do krótkiego skomentowania wątku pobocznego, tj. wspomnianej patodeweloperki. Mieszkanie chyba standardowe w tych czasach czyli dwa pokoje (sypialnia, która nie jest widoczna na załączonych zdjęciach + kuchnia z salonem ze zdjęcia) na powierzchni około 50m2. Moją indywidualną preferencją było zdecydowanie zachowanie kuchni połączonej z salonem, a nie wydzielanie osobnych pomieszczeń. Do aranżacji mieszkania zaangażowany był projektant, któremu nie sygnalizowałem kwestii uwzględnienia głośników. Pominąłem ten wątek, bo jako totalny laik byłem przekonany, ze jestem skazany na soundbar. Dopiero po przeprowadzce zacząłem trochę analizować sprawę i uświadomiłem sobie, że alternatywnym rozwiązaniem do obecnego układu pomieszczenia mogą być monitory. Lubię posłuchać muzyki, ale nie jest to dla mnie aż tak dużym priorytetem, żeby dokonywać ingerencji w układ pomieszczenia (wydzielenie ścianki) lub decydować się na bardzo rozbudowany zestaw (m. in. duże kolumny podłogowe), który zdecydowanie zdominowałby tak niedużą powierzchnię stanowiącą centralny punkt mieszkania. To nie było i nie jest priorytetem - jako laik i początkujący entuzjasta dobrego brzmienia, na ten moment staram się znaleźć kompromis, który pozwoli mi rozpocząć przygode z muzyką (mająć świadomość, że dla wielu miłośników takich jak Wy to może być nieoczywiste).

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze i sugestie płynące od prawdziwych specjalistów i miłośników muzyki. Wszelkie komentarze pozostawiam w pamięci i w przypadku złapania większego bakcyla muzycznego, w przyszłości na pewno będę rozważał dostosowanie pomieszczenia w celu uzyskania najlepszego możliwego odsłuchu - na ten moment nie wiem nawet, czy usłuszałbym różnicę.

PS. Ta szafka na książki z prawej strony od telewizora, to mój pomysł :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2021 o 14:24, LBX Systemy Audio napisał:

@kubeczeq najlepiej jakbyś postawił kolumny wolnostojące po bokach szafki.

Z tego co napisałeś takiej możliwości już nie ma więc pozostają tylko kolumny podstawkowe.

Dali Oberon 3 lub Kef Q350 w połączeniu z Yamahą R-N803 jest dobrym wyborem, aczkolwiek Yamaha R-N602 również byłaby ok.


Zapraszam na odsłuch.

Piotr

Pisanie, by coś napisać i może uda się wcisnąć coś klientowi. Trzeba target zrobić. A gdzie postawić? Jeden do lewego ucha, drugi do prawego! I słuchawki nie będą potrzebne! 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, dorsz napisał:

Ej, no nie denerwuj się na mnie. Tak po prostu zapytałem aby mieć jakieś pojęcie o tym jak to u Ciebie wygląda.

O taki rzut z góry mi chodziło.

 

 

Przecież ja się nic a nic nic nie denerwuję 🤔.

Kuchnia miała być całkowicie połączona z resztą, tworząc klasyczną kiszkę 12x4 m.

https://forum.audio.com.pl/uploads/monthly_2021_04/IMG_20210410_151757.jpg.a90371accb3e43224b3aec525f575305.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, 1Ender napisał:

Pisanie, by coś napisać i może uda się wcisnąć coś klientowi. Trzeba target zrobić. A gdzie postawić? Jeden do lewego ucha, drugi do prawego! I słuchawki nie będą potrzebne! 

Pozdrawiam 

Skoro autor postu zaznaczył miejsce gdzie ma możliwość postawienia kolumn, zresztą sam się przyznał,  że nie przewidział tego wcześniej i ma miejsce tylko na podstawkowe to nie widzę problemu aby mu coś zaproponować. I nie ma tutaj nic na siłę bo to tylko propozycja jak każda inna 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...