Skocz do zawartości

Denon avc x3700h & Klipsch rp-6000F


Kondziooos

Recommended Posts

Cześć, witam

Planuje zakup fajnego zestawu 5.1. z amplitunerem i mniej więcej już wybrałem, lecz nie jestem ekspertem i nie wiem czy wgl taki zestaw będzie fajnie grał oraz czy jest ok jeśli chodzi o moc ampli / głośników.

Może jesteście w stanie mi doradzić co jest ok, a co warto byłoby zmienić?

Denon x3700h

Klipsch rp-6000F

Klipsch rp-600M

Klipsch rp-404C

Klipsch r-112SW

Kabel 2 x 4mm OFC (czy 2,5mm będzie lepszy?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kina taki zestaw super, kable 4mm to co najwyżej na frontowe kolumny, na resztę 2,5mm wystarczy w zupełności. Klipsch w ciemno to trochę ryzyko... To dość efekciarskie, niemal imprezowe granie. Cechuje je duża skuteczność i potrafią zagrać na prawdę z dużą mocą. Sam mam Rp6000F i dla mnie bomba, odpowiada mi ta charakterystyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś zestaw typowo kinowy, ze względu na brzmienie kolumn nieco gorzej może wypaść ten system przy odtwarzaniu muzyki stereo, ale oczywiście zawsze pozostaje kwestia gustu. Jako alternatywę powinieneś posłuchać Monitor Audio Silver 300 to nieco bardziej kulturalnie brzmiące kolumny i w stereo sprawdzą się lepiej. Zapraszam na bezpłatny odsłuch i porównanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kinie domowym zestaw, który wybrałeś bez problemu się odnajdzie. Zresztą Klipsch ze swoją charakterystyką brzmienia do kina został stworzony.

Co do innej propozycji możesz jeszcze posłuchać Kef Q750 lub wspomniane Magnat Signature 507

Dnia 6.09.2021 o 21:46, Kondziooos napisał:

Kabel 2 x 4mm OFC

w zupełności wystarczy. Na efektowe możesz dać 2x2,5mm.

 

Zapraszam na odsłuchy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz pomieszczenie? Jak masz mozliwosc to jakos fajnie rozstawic, to Klipsch jest spoko wyborem, bardzo bezpiecznym. Ale jak masz mozliwosc gdzies porownac, to moze spasuje Ci inna charakterystyka brzmienia. A jesli masz duze pomieszczenie, to moze dwa suby, zamiast tej 115? Daj wiecej info :)) A kable? 2,5mm nie bedzie lepszy, ale nie bedzie tez gorszy, wiec dla swietego spokoju daj na przod 4mm i tyle, na reszte 2,5mm :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, no_i_fajnie napisał:

A jakie masz pomieszczenie? Jak masz mozliwosc to jakos fajnie rozstawic, to Klipsch jest spoko wyborem, bardzo bezpiecznym. Ale jak masz mozliwosc gdzies porownac, to moze spasuje Ci inna charakterystyka brzmienia. A jesli masz duze pomieszczenie, to moze dwa suby, zamiast tej 115? Daj wiecej info :)) A kable? 2,5mm nie bedzie lepszy, ale nie bedzie tez gorszy, wiec dla swietego spokoju daj na przod 4mm i tyle, na reszte 2,5mm :)

Dziękuje za info. o kablach :DPomieszczenie 25m2, jednak r-115 jest ogromny, więc dlatego mniejszy model, ale chyba też da rade, mam nadzieje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lolekdrugi napisał:

czy możesz wyjaśnić w jakim celu?

Chyba wyjasnilem - dla swietego spokoju, bo taki po prostu autor zaproponowal. Na 2,5mm2 tez zagra, dla mnie zagra tak samo, ale po co sie zastanawiac, jesli mozna przy tej klasie kolumn zainwestowac te doslownie kilka zlotych wiecej i kupic 4mm? Przy okazji mozna wtedy na spokojnie zrobic sobie samemu test miedzy 4/2,5 w domu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lolekdrugi napisał:

@no_i_fajnie rozumiem, czyli bez potrzeby kabel 4mm2 który nie ma żadnego uzasadnienia, zwłaszcza w tak małym pomieszczeniu.

Czlowieku, mowie tu o roznicy +/- 2zl na metrze, a Ty sie czepiasz. Napisalem, ze autor tematu bedzie mogl sobie wtedy sam zobaczyc, czy jest roznica, czy jej nie ma, ale Ty wolisz sie spinac :) Patrzac z drugiej strony - przy 4mm to wybuchnie mu to male pomieszczenie, czy co? Jak kolega wyda 10 zl wiecej i w tej kwocie bedzie mial mozliwosc zobaczenia roznicy, albo jej braku to chyba fajna cena, prawda? Zamykam dyskusje z Toba i pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Czlowieku, mowie tu o roznicy +/- 2zl na metrze, a Ty sie czepiasz.

tak owszem, bo 4mm2 to przesada. Nawet można by się spierać czy 2.5mm2 ma sens.

26 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Napisalem, ze autor tematu bedzie mogl sobie wtedy sam zobaczyc, czy jest roznica, czy jej nie ma

nie ma różnicy.

26 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Jak kolega wyda 10 zl wiecej i w tej kwocie bedzie mial mozliwosc zobaczenia roznicy,

jakiej różnicy, wytłumacz mi proszę skąd ona się ma tam wziąć?

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lolekdrugi napisał:

jakiej różnicy, wytłumacz mi proszę skąd ona się ma tam wziąć?

Napisalem roznicy, albo jej braku, jak juz cytujesz, to pelne zdania :) Niech sobie kazdy sam oceni, ja nikomu do ucha nie bede zagladal, w mojej ocenie nie bedzie i pisze to kolejny raz, tu sie zgadzamy… ale chce dac mozliwosc przetestowania autorowi dwoch rozwiazan za kilka zlotych i wyrobienie wlasnej opini. Koniec z mojej strony, bo lepsze rzeczy mam do roboty o tej porze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Butler napisał:

Phi.. Ja do 11 kanałów wszędzie mam przewód Melodika 4mm2. Dlaczego? By był tańszy niż ten sam model 2,5mm2 :D Wybuchnie? Nie. Odczuje różnicę? Też nie.

No i rozsądnie, jak widać można ;) 
@Kondziooos daj znać, jak skompletujesz zestaw i podziel się wrażeniami! Ale dalej twierdze, że jednak warto by było gdzieś porównać te Klipsche z innymi kolumnami przed zakupem, jeśli masz możliwość, bo jak zależy Ci też na muzyce, a nie tylko kinie, to trochę zmienia, musi Ci się ta charakterystyka spodobać, tak jak @Butler napisał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...