Skocz do zawartości

Zestaw stereo do pokoju 22m2, 6000zł


Juice

Recommended Posts

Cześć,
to mój pierwszy post więc na początku witam wszystkich forumowiczów!
Od jakiegoś czasu rozglądam się za zestawem stereo i przyznam, że im więcej czytam, tym czuję się głupszy;)
Po przeanalizowaniu moich potrzeb zdecydowałem, że najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zakup Yamahy R-N803D (możliwość rozbudowy systemu w przyszłości, korzystanie ze spotify, wyjście gramofonowe). Chciałbym do niej dobrać kolumny podstawkowe z uwagi na ograniczoną ilość miejsca (tak wiem, że jak mam miejsce na podstawki to powinienem mieć miejsce na kolumny podłogowe;) ). Byłem na odsłuchu w jednym z salonów, miałem okazję sprawdzić Yamahę R-N602 wraz z kolumnami podłogowymi Indiana Line Tesi 561. Przyznam, że to połączenie było wyjątkowo "puste" i bez wyrazu. Słucham wszystkiego, głównie indie rocka. Uwielbiam Gregory Portera, więc blues i jazz również u mnie gości. Czasami muzyka filmowa.
Wydaje mi się, że lubię muzykalność utworów, z wyraźnym podkreśleniem niskich tonów (jestem amatorem, więc wybaczcie, jeśli nie jest to zbyt precyzyjny opis). 
Kubatura pokoju to ok 22m2, odległość od głośników 2.5 do 3m. Głośniki będą przez chwilę stać na szafce rtv, później na podstawkach.
Mój budżet to 6000zł.
Dziękuję za wszelką pomoc,
Przemek
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Juice napisał:

Po przeanalizowaniu moich potrzeb zdecydowałem, że najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zakup Yamahy R-N803D (możliwość rozbudowy systemu w przyszłości, korzystanie ze spotify, wyjście gramofonowe). 

Przy budżecie 6000 zł (rozumiem, że na wszystko), 803 to zbyt drogi wzmacniacz. Kolumny będą przez to zbyt słabe. Lepiej tańsza elektronika (np. R-N603 lub NAD 338), a do tego np. takie Heco Revolution 3. Możesz też spróbować Bowersów 606 S2 Anniversary Edition. Tylko musisz jeszcze dokupić standy (+500 zł), więc robi się 6500 zł. W przedziale 3000-4000 zł za kolumny, to nawet w nowych możesz już wybierać spośród brzmień wysokiej klasy. Jeśli na kolumny przeznaczysz tylko 2000 zł, to będzie ledwo średnio. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kraft napisał:

Przy budżecie 6000 zł (rozumiem, że na wszystko), 803 to zbyt drogi wzmacniacz. Kolumny będą przez to zbyt słabe. Lepiej tańsza elektronika (np. R-N603 lub NAD 338), a do tego np. takie Heco Revolution 3. Możesz też spróbować Bowersów 606 S2 Anniversary Edition. Tylko musisz jeszcze dokupić standy (+500 zł), więc robi się 6500 zł. W przedziale 3000-4000 zł za kolumny, to nawet w nowych możesz już wybierać spośród brzmień wysokiej klasy. Jeśli na kolumny przeznaczysz tylko 2000 zł, to będzie ledwo średnio. 

@lysyrafal

Dzięki za odpowiedzi! Elektronikę wolałbym kupić nową, kolumny mogą być używane. Na początku moich poszukiwań (po przesłuchaniu zestawy yamahy z indiana line) pomyślałem albo o nadzie c338 lub audiolabie 6000a (cyrus one też gdzieś tam się pojawił), jednak możliwość korekty tonów trochę do mnie przemawia. W jednym ze sklepów jest dostępny zestaw Yamahy z kef q350 w moim budżecie i zastanawiam się czy nie spróbować przesłuchać takiego zestawu. W związku z tym, że bez odsłuchu to czyste gdybanie, pozwoliłem sobie zamieścić post, żeby trochę ograniczyć moje błądzenie :D Tak czy siak dziękuję za dotychczasową pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

6000 zł to był również mój pierwszy budżet, który co prawda naciągnąłem o parę stów, ale kupiłem wszystko nowe. A były to: NAD 316, Bluesound Node 2i, oraz B&W 606. 

Kolumny pewnie są i jakieś inne lepsze w tej cenie, ale koniecznie sprawdź tego NADa 316. To jest mistrz ceny do jakości. Będę go chciał teraz wymienić na coś innego i naprawdę gra lepiej niż niektóre piecyki za 2-3 razy tyle.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Juice napisał:

pomyślałem albo o nadzie c338 lub audiolabie 6000a (cyrus one też gdzieś tam się pojawił), jednak możliwość korekty tonów trochę do mnie przemawia. 

NAD C338 ma chyba korektę tonów. Realizuję się ją chyba aplikacją. Sprawdź.

1 godzinę temu, Juice napisał:

W jednym ze sklepów jest dostępny zestaw Yamahy z kef q350 w moim budżecie i zastanawiam się czy nie spróbować przesłuchać takiego zestawu. 

Q350 pewnie są spoko, ale w Twoim budżecie stać Cię na o klasę lepszy dźwięk. Ale idź posłuchaj. Będziesz miał punkt odniesienia.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RN803d to wydajny amplituner. Dynamiczne brzmienie uzyskasz podłączając do niej Heco Revolution 3. 
Jeśli chciałbyś postawić na nieco cieplejsze brzmienie to polecam koniecznie posłuchać Pylon Audio Diamond Monitor 18 lub precyzyjniejsze Audio Physic Classic 3. Niestety w obu przypadkach wyjdziesz poza zakładany budżet, chyba że trafią się one na rynku wtórnym. 
Warto byłoby także porównać Yamahę z klasycznym wzmacniaczem stereo, sam byś ocenił co jest dla Ciebie lepsze pod względem funkcjonalności i jakości dźwięku. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

koniecznie sprawdź tego NADa 316. To jest mistrz ceny do jakości. Będę go chciał teraz wymienić na coś innego i naprawdę gra lepiej niż niektóre piecyki za 2-3 razy tyle.

A na co kolega chce wymienić to cudo techniki ? Bo jak czytam opis ,to do kwoty 5100 zł wymiata NAD, a co powyżej ciekaw jestem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

A na co kolega chce wymienić to cudo techniki ? Bo jak czytam opis ,to do kwoty 5100 zł wymiata NAD, a co powyżej ciekaw jestem ?

Żeby nie zaśmiecać tu tematu, to odsyłam do mojego wątku "wzmacniacz do B&W 706S2".

NAD na pewno nie jest cudem techniki, bo to "golas" jakich mało. No i nigdzie nie piszę że wymiata. Po prostu z Bowersami tworzy "to coś". Słuchałem - jak dobrze liczę 11 wzmacniaczy, wszystkie droższe od NAD316. Były spore rozczarowania jak Atoll 100, NAD 375, czy Vincent SV 227, były bardzo miłe zaskoczenia - jak Audiolab 6000 czy Rotel 1572 i coś, na co naprawdę mogę wydać te 6000 zł, czyli np. Haiku Bright 5 (którego mam zamiar wypożyczyć w przyszłym tygodniu). Na pewno sprawdzę też Unison Research Unico Primo - czuję, że to może być to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2021 o 20:54, Kraft napisał:

Przy budżecie 6000 zł (rozumiem, że na wszystko), 803 to zbyt drogi wzmacniacz. Kolumny będą przez to zbyt słabe. Lepiej tańsza elektronika (np. R-N603 lub NAD 338), a do tego np. takie Heco Revolution 3. Możesz też spróbować Bowersów 606 S2 Anniversary Edition. Tylko musisz jeszcze dokupić standy (+500 zł), więc robi się 6500 zł. W przedziale 3000-4000 zł za kolumny, to nawet w nowych możesz już wybierać spośród brzmień wysokiej klasy. Jeśli na kolumny przeznaczysz tylko 2000 zł, to będzie ledwo średnio. 

To co piszesz ma sens. NAD 338 wciąż chodzi mi po głowie, również dlatego, że tam nie ma czym kręcić, więc moja mała córka raczej nic nie zepsuje :D

22 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Możemy Ci zaproponować kombinację składającą się z Bluesound Powernode 2i z HDMI oraz KEF Q350. Taka kombinacja wyniosłaby Ci w granicach 6000 zł, a miałbyś ogromną funkcjonalność wraz z dynamicznym i precyzyjnym dźwiękiem. Zapraszamy Cię na prezentację.

Dziękuję, na pewno rozważę tę propozycję! 

14 godzin temu, S4Home napisał:

Zgadzam sięże RN 803 zabierze tutaj dużo z budżetu.

RN 602 z Heco Revolution 3 tez byłby moim faworytem. To znakomite kolumny o świetnym stosunku cena / jakość.

I dadzą Ci znacznie więcej przestrzeni, mocy, czytelności od Indiana Line.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

 

Dzięki za odpowiedź. A czy NAD 338 w takim zestawie również dobrze zagra? Teraz już sam nie wiem w którą stronę iść, ale jak chwilę temu napisałem NAD ma tę przewagę, że moje małe dziecko nie będzie miało czym kręcić...:D

11 godzin temu, Q21 napisał:

Yamaha RN803d to wydajny amplituner. Dynamiczne brzmienie uzyskasz podłączając do niej Heco Revolution 3. 
Jeśli chciałbyś postawić na nieco cieplejsze brzmienie to polecam koniecznie posłuchać Pylon Audio Diamond Monitor 18 lub precyzyjniejsze Audio Physic Classic 3. Niestety w obu przypadkach wyjdziesz poza zakładany budżet, chyba że trafią się one na rynku wtórnym. 
Warto byłoby także porównać Yamahę z klasycznym wzmacniaczem stereo, sam byś ocenił co jest dla Ciebie lepsze pod względem funkcjonalności i jakości dźwięku. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Zacząłem od Yamahy 602, później chodził mi po głowie NAD 338 z uwagi na niewielkie rozmiary i dobre opinie. Wtedy natrafiłem na Audiolaba 6000a i znowu wróciłem do Yamahy, tyle, że 803, którą ma znajomy. Chyba faktycznie lepiej kupić odrobinę tańszą elektronikę z lepszymi kolumnami i cieszyć ucho zamiast tanich głośników, z którymi pewnie i najlepsza elektronika niewiele zdziała... Albo w ogóle wziąć NADa 338 i heco aurora 700, podobno dobry zestaw;)

8 godzin temu, lysyrafal napisał:

@Juice Dobre kolumny używane i cena dla użytkownika forum niższa. Do tych kolumn jest dobry wzmacniacz z ceną do negocjacji na gwarancji i muzyka gra.

 

Dzięki, oferta kusząca, zwłaszcza ten Rotel, ale chyba zbyt mocno wyjdę za budżet :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z opinią, że do kwoty 5100zł NAD wymiata. Brzmieniowo do takiej kwoty żaden NAD nie umywa się nawet do Rotela A12 a co dopiero A14. Nie to pasmo, nie ta muzykalność. Wiem, bo porównywałem. Nie kupiłbym NADa w żadnym zestawieniu ze względu na bardzo nienaturalny mocno podbity w dolnym i środkowym paśmie  niemal głuchy dźwięk w odniesieniu do Rotela. Nie dziwię się również, że autor wątku stwierdził, że dźwięk z Yamahy jest pusty. Wiele lat grałem Yamahami i to sprzęt, który ma po prostu suche i techniczne brzmienie, absolutnie nie jest to sprzęt dla kogoś, kto lubi muzykalność i lubi słuchać gatunki jak  jazz, muzyka filmowa itp. Kiedy pierwszy raz przesiadłem się na Rotela to w porównaniu z Yamahą po prostu "kopara mi opadła", a w porównaniu z NADami różnica brzmienia była duża na korzyść Rotela. Nie żeby mi zależało żeby koniecznie reklamować i komuś wciskać akurat mojego Rotela. Ale jeśli jak sugeruje autor wątku lubi muzykalność i planuje słuchać takiej muzyki jak napisał, to proponuję kupić jakiegokolwiek Rotela A12 lub A14, niekoniecznie mojego i będzie to strzał w dziesiątkę, bo nie znam bardziej muzykalnego i uniwersalnego brzmieniowo sprzętu w tej cenie, w dodatku tak bogato wyposażonego w wejścia, wyjścia, interfejs LAN, USB, Bluetooth, przedwzmacniacz gramofonowy, korekcję dźwięku itp. na pokładzie, a przy tym tak solidnie wykonanego. Wszystkie podane preferencje, nawet wielkość docelowego pomieszczenia wskazuje właśnie na Rotela A12 lub A14. Uczciwie trzeba przyznać, że Rotel lubi przyzwoite zasilanie. Żeby pokazał pełnię pasma, to przydaje się kabelek zasilający choć trochę lepszy niż fabryczny albo listwa zasilająca z filtrami, lepsza niż marketowa chińska masówka. Przy w miarę przyzwoitych kolumnach, nawet bardzo tani i prosty odtwarzacz sieciowy z Rotelem brzmi bardzo przekonująco, ze względu na dobry DAC na pokładzie wzmacniacza.

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2021 o 20:54, Kraft napisał:

Jeśli na kolumny przeznaczysz tylko 2000 zł, to będzie ledwo średnio. 

Przy założeniu, że autor kupi nowe kolumny. Jeśli 2000 czy 2500 PLN przeznaczy na kolumny używane, wtedy z "ledwo średnio" zrobi się naprawdę dobrze. Przykładem przecież mogą być Twoje KEFy, Jarek 😉. Zresztą w podobnym budżecie też udało mi się "ustrzelić" kilka naprawdę ciekawych kolumn. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Juice napisał:

Dzięki za odpowiedź. A czy NAD 338 w takim zestawie również dobrze zagra? Teraz już sam nie wiem w którą stronę iść, ale jak chwilę temu napisałem NAD ma tę przewagę, że moje małe dziecko nie będzie miało czym kręcić...:D

Pasuje. Aczkolwiek 338 jest słabszy. Moim zdaniem to słychać. Bedzie grał nieco płycej. Co nie oznacza że źle.

5000 zł to ciekawa kwota. wówczas nie patrzy się na 316 czy 338 i tak za 2500 da się dostać na prawde ciekawe kolumny używane.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2021 o 21:34, Juice napisał:

Zacząłem od Yamahy 602, później chodził mi po głowie NAD 338 z uwagi na niewielkie rozmiary i dobre opinie. Wtedy natrafiłem na Audiolaba 6000a i znowu wróciłem do Yamahy, tyle, że 803, którą ma znajomy. Chyba faktycznie lepiej kupić odrobinę tańszą elektronikę z lepszymi kolumnami i cieszyć ucho zamiast tanich głośników, z którymi pewnie i najlepsza elektronika niewiele zdziała... Albo w ogóle wziąć NADa 338 i heco aurora 700, podobno dobry zestaw;)

Yamaha RN803d to bardzo udany amplituner, który cieszy się dużą popularnością. Jest funkcjonalny i do tego brzmi na prawdę dobrze. 
W niektórych przypadkach warto iść w nieco tańszą elektronikę i dokupić lepsze kolumny. Warto zawsze rzucić uchem i ocenić samemu. Bazujemy zawsze na opinii klientów i jednak większość osób idzie w kierunku wyższej klasy kolumn i nieco niższej elektroniki z opcją ewentualnej wymiany w przyszłości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 10.09.2021 o 09:33, Q21 napisał:

Yamaha RN803d to bardzo udany amplituner, który cieszy się dużą popularnością. Jest funkcjonalny i do tego brzmi na prawdę dobrze. 
W niektórych przypadkach warto iść w nieco tańszą elektronikę i dokupić lepsze kolumny. Warto zawsze rzucić uchem i ocenić samemu. Bazujemy zawsze na opinii klientów i jednak większość osób idzie w kierunku wyższej klasy kolumn i nieco niższej elektroniki z opcją ewentualnej wymiany w przyszłości. 

Yamaha RN803d to rzeczywiście udane urządzenie, pewnie dlatego dość popularne. Znajomy posiada i sprawił na mnie dobre wrażenie (amplituner a nie znajomy :) ), ale zachowując jakieś proporcje, to jednak sporo mu brakuje w porównaniu z zestawem dobry wzmacniacz zintegrowany z porządnym odtwarzaczem źródłowym. Co do proporcji wzmacniacz- kolumny, to trudno się nie zgodzić. Prosta logika - nawet najlepszy wzmacniacz nie pokaże swojej jakości, przy kiepskich kolumnach, które nie są w stanie oddać tego co wzmak podaje na wyjściu. Jednak odwracając sytuację bywa też tak, że świetne kolumny bezlitośnie obnażają braki dźwiękowe gorszego o kilka klas wzmacniacza. Zawsze powtarzam starą, wręcz upierdliwą zasadę, że każdy zestaw jest tak dobry jak jego najsłabszy element, więc trzeba umieć wypośrodkować.

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...