Skocz do zawartości

poprawa jakości dźwięku ze Spotify - telefon + DAC?


Franek_

Recommended Posts

Płyty płytami, trochę tego nazbierałem przez lata, choć w chwili obecnej najczęściej sięgam po muzykę cyfrową (Spotify)

Problem polega na tym, że telefon podłączany kablem do wejścia RCA we wzmacniaczu daje zauważalnie słabszą jakość niż odtwarzacz CD po kablu RCA wpiętym do tego samego wzmacniacza. A i żaden specjalnie jakościowy odtwarzacz to nie jest (JVC XL-V311).

Czytam o tych wszystkich odtwarzaczach mutlimedialnych, streamerach, DACach, malinach itd.. i pogubiłem się kompletnie

Czy istnieje patent na poprawę jakości brzmienia ze Spotify (używam ze względu na znacznie lepszą dla mnie bibliotekę utworów w stosunku do Tidala)? Co to do czego podłączyć, żeby to działało?

 

 


Czy sensownym rozwiązaniem jest:

telefon -> zewnętrzny DAC połączony z telefonem przez USB -> wzmacniacz połączony z DACiem przez RCA?

 

 

Edytowano przez Franek_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Nie dziwię się, że jakość dźwięku po podłączeniu telefonu z wyjścia słuchawkowego jest słaba. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem byłby chociażby odbiornik bluetooth taki jak np. Ifi Audio Zen Blue. Odtwarzacze sieciowe niestety będą znacznie droższe i bluetooth będzie najsensowniejszym rozwiązaniem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź

też się nie dziwię, tym bardziej, że guzik się na tym znam..

do takiego DACa bluetooth, jaki wrzuciłeś, wchodzi nienaruszony sygnał z telefonu i dopiero w tym DACu on jest zamieniany na sygnał, który potrafi odczytać 45-letni wzmacniacz z wejściami RCA? czy jeszcze przed dotarciem do tego urządzenia, które wrzuciłeś, telefon już  zaingeruje w jakość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym pytaniem by było jaki masz budżet? 

Potrzebujesz czegoś co połączy się z sieci, podepnie się do spotka / tidala i prześle dźwięk dalej.

1) Chromecast audio - najtańsza opcja, o ile znajdziesz. Chromecasta podpinasz do prądu, dodajesz do sieci wifi i podpinasz do daca/wzmacniacza przez jacka albo ukrytego w jacku spdifa. 

2) Jakiś komputereke - malina/pc all in one/laptop który masz w domu i go nie używasz. Podpinasz przez usb do daca i dalej to już wiadomo. Jeśli komputer stoi na linuxie to będzie działać od strzała, jak to windows to trzeba doinstalować sterowniki najprawdopodobniej. Co Maca, nie wiem, używam w pracy i tylko tyle. 

3) Pełnoprawny streamer - tutaj koledzy się wypowiedzą

4) Apmlituner który to ogarnie (np Yamaha rn 602) 
 

Są też transmitery i inne bajery. 

Natomiast czy telefon ingeruje. Są ludzie na forum, którzy twierdzą, że nie i chwalą sobie takie rozwiązanie. Faktem jest że po blutuczu masz stratę jakości. Niby najnowsze aptxy, który już już mają wyjść są bezstratne ale kto ich tam wie. Po kablu, ciężko powiedzieć. Ja mam słaby słuch i mogę najzwyczajniej nie słyszeć. Trzeba by poprosić kolegów bardziej osłuchanych w temacie, aczkolwiek nie wiem czy bardziej osłuchani chcą się użerać ze słuchaniem przez telefon :)

@Q21 autor pisze o podłączeniu przez usb z telefonu. 

Edytowano przez Bahzell
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bahzell napisał:

Pierwszym pytaniem by było jaki masz budżet? 

Potrzebujesz czegoś co połączy się z sieci, podepnie się do spotka / tidala i prześle dźwięk dalej.

1) Chromecast audio - najtańsza opcja, o ile znajdziesz. Chromecasta podpinasz do prądu, dodajesz do sieci wifi i podpinasz do daca/wzmacniacza przez jacka albo ukrytego w jacku spdifa. 

2) Jakiś komputereke - malina/pc all in one/laptop który masz w domu i go nie używasz. Podpinasz przez usb do daca i dalej to już wiadomo. Jeśli komputer stoi na linuxie to będzie działać od strzała, jak to windows to trzeba doinstalować sterowniki najprawdopodobniej. Co Maca, nie wiem, używam w pracy i tylko tyle. 

3) Pełnoprawny streamer - tutaj koledzy się wypowiedzą

4) Apmlituner który to ogarnie (np Yamaha rn 602) 
 

Są też transmitery i inne bajery. 

Natomiast czy telefon ingeruje. Są ludzie na forum, którzy twierdzą, że nie i chwalą sobie takie rozwiązanie. Faktem jest że po blutuczu masz stratę jakości. Niby najnowsze aptxy, który już już mają wyjść są bezstratne ale kto ich tam wie. Po kablu, ciężko powiedzieć. Ja mam słaby słuch i mogę najzwyczajniej nie słyszeć. Trzeba by poprosić kolegów bardziej osłuchanych w temacie, aczkolwiek nie wiem czy bardziej osłuchani chcą się użerać ze słuchaniem przez telefon :)

@Q21 autor pisze o podłączeniu przez usb z telefonu. 

1. budżet- do tysiaka. i na pewno nie chcę zmieniać wzmacniacza. zostaje stare, analogowe pudło, do którego chciałbym zacząć przesyłać cyfrowe pliki w inny sposób, niż komórka -> jack/RCA -> wzmacniacz

2. raczej nie komputerke. i raczej nie laptok/PC mimo wszystko. to ma być substytut włożenia płyty CD do odtwarzacza, a nie rozstawiania się z komputerem, komputer świeci ekranem itd. telefon prostszy - wracasz do domu, klikasz link, podpinasz kabel, zostawiasz tel na szafce na której stoi wzmacniacz, a obok stoją kolumny i se gra. a do takich jakościowych sesji odsłuchowych to i tak CD, zgaszone światła i święty spokój.

3. telefon jest mi o tyle wygodny, że mam dostęp do sporej ilości fajnej muzyki ze społecznościówek, od różnych dziennikarzy muzycznych, którzy umieszczają ją w formie playlist ze Spotify właśnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Franek_

Jedno nie wyklucza drugiego. Proszę poczytaj o takim ustrojstwie jak Volumio albo MoodAudio na malinę. Koszt takiego rozwiązania to teraz chyba coś ze 400 pln. Chromecast mniej więcej tak samo. A jak to działa:

Wchodzisz do domu

Telefon loguje się do sieci wifi (albo i nie zależy co chcesz) 
Jeżeli chcesz posłuchać radia internetowego, czegoś z dysku to musisz być w wifiku z urządzonkiem. W przypadku chromecasta odpalasz to co chcesz na telefonie i rzutujesz na chromecasta, który dalej przesyła do daca i z daca do wzmaka. Jeśli to malina to wchodzisz na jej adres ip w sieci wifi i sterujesz nią z telefonu.
Jak chcesz posłuchać spotify to po prostu odpalasz go na telefonie i z urządzeń dostępnych wybierasz chromecasta/malinę i koniec. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Franek_ napisał:

dziękuję za odpowiedź

też się nie dziwię, tym bardziej, że guzik się na tym znam..

do takiego DACa bluetooth, jaki wrzuciłeś, wchodzi nienaruszony sygnał z telefonu i dopiero w tym DACu on jest zamieniany na sygnał, który potrafi odczytać 45-letni wzmacniacz z wejściami RCA? czy jeszcze przed dotarciem do tego urządzenia, które wrzuciłeś, telefon już  zaingeruje w jakość?

iFi Audio Zen Blue v2 to odbiornik bluetooth, który odbiera sygnał cyfrowy np. z telefonu przerabia na analogowy. Podłączysz urządzenie pod jakiekolwiek wejście RCA we wzmacniaczu. Telefon czyli źródło w takim przypadku również ma znaczenie. Porównywałem u siebie Zen Blue V2 po bluetooth z podstawowymi odtwarzaczami strumieniowymi takimi jak Audio Pro Link 1 czy Yamaha WXAD10 i iFi brzmi przestrzenniej, ma pełniejszą średnicę oraz lepiej radzi sobie z basem. Sprawdzałem z Huawei P30 Pro jak i starymi tabletami apple. 

Jeśli chciałbyś wypożyczyć takie urządzenie to zapraszam do kontaktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, S4Home napisał:

widzę niepokojący trend.

3 post o słuchaniu muzyki w telefonu w domu.

Tanio. Malina, WXAD 10 od Yamahy. Dalej Project Stream Box czy IFI Zen Stream.

NIE Telefon!

Piotr

a jak taka Yamaha WXAD-10 będzie widziała link z playlistą do spotify, który wyświetlił mi się na wallu na facebooku?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

NIE Telefon!

Nawet ustawowo zobowiązanym do ochrony zastanego porządku redaktorom audio zdarza się czasem wymsknąć coś obrazoburczego (redaktor Kulpa - AV 06.2016).

AV.png.2296e817b0e6a4b96c97955b7a91d089.png

 

Ja osobiście słucham koncertów z innego "najgorszego możliwego źródła", czyli TV (dźwięk optykiem z TV do DAC-a) i moim zdaniem brzmią rewelacyjnie.

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, slaw0001 napisał:

Myślę, że to lub coś  tym rodzaju dla Ciebie będzie wystarczajace. To jest dobre połączenie jakości i funkcjonalności. A jaki masze telefon? 

jakąś Nokię 5.3, Android 11

odkąd BlackBerry przestało robić telefony, każdy jeden wygląda i działa tak samo, także nie przywiązuję większej wagi

natomiast jak to właśnie działa?

skoro telefon ściąga pliki ze Spotify i odtwarza je wysyłając przez bluetooth do takiego Ifi Zen Blue to czy te pliki nie są już przekonwertowane przez wbudowany DAC w telefonie?

czy nie powinno być tak, że nie ma żadnej różnicy jaki telefon, skoro podłączam go do zewnętrznego DACa?

Edytowano przez Franek_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej samej konwersji nie powinno być różnicy. Telefony z logiem nadgryzionego jabłka z zasady nie używają konwersji aptX i LDAC które są uważane za zapewniające  najlepsza jakość dźwięku poprzez bluetooth. Korzystają z własnego formatu AAC który również ma zapewnić wysoką jakość dźwięku. Wiele smartphonów z Androidem również nie używa aptX i LDAC i mogą używać właśnie formatu AAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

widzę niepokojący trend.

3 post o słuchaniu muzyki w telefonu w domu.

Tanio. Malina, WXAD 10 od Yamahy. Dalej Project Stream Box czy IFI Zen Stream.

NIE Telefon!

Piotr

Piotrek, niech każdy sobie przetestuje sam co chce. Nie ma co się denerwować :) moim zdaniem to naturalna ścieżka. Ktoś połączy sobie telefon po jacku, potem po bluetooth, potem po USB, potem zamieni na malinę , może dalej na streamer itd. lepiej testować z tym co się ma pod ręką. Ja przerabiałem sporo włącznie z dedykowanym PC z różnymi systemami , stremerami czy malinami a teraz sam słucham często z Chromecast audio czy Nokii 8000 za ułamek ceny. Sama drogą jest fajna.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Franek_ napisał:

a jak taka Yamaha WXAD-10 będzie widziała link z playlistą do spotify, który wyświetlił mi się na wallu na facebooku?

 

Spotify odtwarza bezpośrednio. Connect.

Nie wiem co to walla na facebooku. Bo nie korzystam.

22 godziny temu, Kraft napisał:

Ja osobiście słucham koncertów z innego "najgorszego możliwego źródła", czyli TV (dźwięk optykiem z TV do DAC-a) i moim zdaniem brzmią rewelacyjnie.

A ja nie . Zawsze się staram załatwić w innym formacie i odtwarzaczu.

22 godziny temu, Kraft napisał:

redaktor Kulpa

nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem

15 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Piotrek, niech każdy sobie przetestuje sam co chce. Nie ma co się denerwować :) moim zdaniem to naturalna ścieżka.

Masz rację. Po prostu zauważyłem że dziwnie przez ostatnie poł roku nikt na to nie wpadł a w tym tygodniu to już 3 raz.

Ale masz rację skoro komuś gra to niech sobie tak gra :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4home
W spotify możesz generować linki do swoich play list i później je wysyłać ludziom różnymi drogami. Po kliknięciu w taki link otwiera się po prostu apka spotify na twoim urządzeniu, czy to jako strona czy to jako aplikacja pseudonatywna gdzie ładuje Ci tą playlistę. Ot cały ambaras. Generalnie jest to funkcjonalność spotify więc sprzęt nie ma znaczenia. A wall na facebooku to coś jak myspace na myspace (niech spoczywa w spokoju). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tutaj nie zgodzę z przedmówcami, zwłaszcza w kontekście porównywania Bluetooth, które lepiej zabrzmi pd połączenia USB? Jak?! 

 

Dnia 8.09.2021 o 08:27, Franek_ napisał:

Czy sensownym rozwiązaniem jest:

telefon -> zewnętrzny DAC połączony z telefonem przez USB -> wzmacniacz połączony z DACiem przez RCA?

Dokładnie tak to robisz. Jakość dźwięku uzyskana w ten sposób będzie zależeć od jakości daca jaki kupisz. Ale tak jest to swietne rozwiazanie! Żeby osiągnąć porównywalna jakość dźwięku bezprzewodowo to musisz zainwestować w bardzo dobrej jakości streamer po wifi (czytaj bardzo drogi). Sam teraz się na takie rozwiazanie przerzucam, bo próbach z różnymi streamerami do tysiąca złotych. 
 

Dnia 9.09.2021 o 08:10, S4Home napisał:

widzę niepokojący trend.

3 post o słuchaniu muzyki w telefonu w domu.

Tanio. Malina, WXAD 10 od Yamahy. Dalej Project Stream Box czy IFI Zen Stream.

NIE Telefon!

Piotr

I z tym się bardzo nie zgodzę. Może to jest niepokojący trend, ale dla Was jako osób sprzedających streamery - z całym szacunkiem :)

Wystarczy otworzyć sobie YouTube i pooglądać systemy różnych audiofilii, recenzentów itd. Non stop widzimy w tych filmach zestawy za nawet dziesiątki tysięcy złotych, które podłączone są do laptopa, czy tez iPada itd po USB. A czym w tych czasach różni się USB w telefonie od tego w iPadzie w czy tez laptopie.

Jasne - transporty cyfrowe się różnią. Jednak różnice po wyjściu USB są na granicy słyszalności to raz i dotyczy się to głównie tkz. Jitter. Wydaje mi się, ze to stereotypowe mówienie, ze telefon brzmi tak, a laptop tak wzięło się stąd, że ludzie korzystają z wyjść jack (ich wewnętrznych daców) no i wtedy skoki jakości między urządzeniami będą gigantyczne. Sygnał USB niezależnie z czego słuchamy muzyki ZAWSZE PRZEKAZUJE TEN SAM PAKIET INFORMACJI I JEST MOŻLIWIE NAJLEPSZYM ŹRÓDŁEM DOSTARCZANJA SYGNAŁU PLIKÓW CYFROWYCH, ponieważ jest bezstratny!

Różnice usłyszmy natomiast po wyjściach takich jak optyk i coaxial, ponieważ tak sygnał musi być zmieniony w znaczeniu zapisu. I właśnie dlatego, żeby dodać je np do malinki to nakładamy całą kartę wielkości samej malinki.

Sam przerobiłem dość mocno temat streamerów. Nie miałem 3-4 tysięcy do wydania. Zostałem namówiony na malinkę z nakładką digital itd - grało to fatalnie i nie tylko dla mnie. Kilka osób test A/B gdzie B to była przystawka do telewizora Apple TV!!! I wszyscy słuchacze w ciemno wskazali na Apple TV, ze gra po prostu czyściej, tak jakby zwiększyli jakość pliku. Byliśmy rozłożeni na łopatki jak dwa optyczne wyjścia mogą się różnic. Moim zdaniem temat malinki jest potwornie przereklamowany. Fajny fun to samemu złożyć itd, ale gra jest niewarta świeczki. Moze jak się do niej kupi nakładki i zasilacze za 1,5 tysiąca to może to wtedy gra 😂 Ale to wtedy raczej był nie kupował malinki tylko konkretny streamer, typu Bluesound, żeby wyjść z niego cyfrowo. 
 

WXAD 10 - przecież to tani streamer, którego dac jest super podstawowy i nie ma tam wyjść optycznych. Jakim cudem to ma grać lepiej od przesyłu po USB?! Nie zdziwiłbym się gdyby Twój telefon podłączony bez daca lepiej od tego brzmiał. A są takie np. Lg v30/40

Reszta propozycji kolegów ze sklepów audio powyżej - urządzenia Bluetooth. Jeszcze raz - jakim cudem transmisja Bluetooth (nawet jeśli ma to być Aptx) ma brzmieć lepiej od przesyłu po kablu USB?

Z innych propozycji, które tutaj padły to chromecast audio jest jak najbardziej Ok. Pytanie tylko czy zależy Ci na przesyle bezprzewodowym.

Jesli nie, to kupuj fajnego daca (tylko upewnij się, ze obsłuży Twój telefon) i słuchaj po kablu USB (tez upewnij się, żeby nie był najgorszej jakości). 

Tak jak pisałem na początku. Te tanie streamery (do 1000 zl) to zawracanie głowy. Zacinające się aplikacje, rzadkie aktualizacje, raz to chce działać raz nie, często słabo brzmi. Po co komplikować - żeby mieć jedna kosteczkę więcej w systemie? ;) 

Powodzenia! 
 

 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateolo2

Kilka poprawek dla kolegi 

1) Malina było sugerowana jako źródło które dostarcza sygnał po USB do Daca. Nie jako dac i streamer połączony (czyli z nakładką). 

2) Czy jest kolega absolutnie pewien, że sygnał wysyłany z telefonu jest na pewno bezstratny? Pytam ponieważ poprzedni kolega, który był wielkim zwolennikiem takiego rozwiązania wspominał o potrzebie instalowania specjalnej aplikacji na androida. Z tego co pamiętam aplikacji, która nie jest dostępna bezpośrednio na sklepie tylko trzeba instalować z zewnętrznego źródła.

3) Wysokiej jakości streamer z wifi? A czemuż to? Co takiego jest w tym bardzo drogim rozwiązaniu? Jeśli rozbijamy taki zestaw na części pierwsze to mamy: nadajnik wifi, odbiornik wifi, streamer i dac. Problemy mogą być np. w za słabym sygnale wifi i sprawdzenie danych w odbiorniku wifi nie wywala poszczególnych ramek przez co muzyka tnie. Ale to można naprawić poprzez wyciągnięcie dedykowanego wifika tylko dla streamera, wyczyszczenie pasma, kupienie wzmacniacza sygnału, ewentualnie kupienie lepszego routera, który nie jest stockowym routerem od netii/plusa/timoteja czy innych. Tutaj żadne audiovodoo za grube && nie pomoże. Odbiornik wifi i streamer może być spokojnie malina i ją po usb podłączasz do DACa.

 

A co do podpinania się z laptopa/apla. Jak masz system operacyjny typu windows/linux to instalujesz sterowniki w przypadku windowsa i omijasz kartę dźwiękową w komputerze wysyłając sygnał do daca. Jak masz linuxa to by default linux rozpozna daca i prześle niedotknąwszy danych do daca. Android tego nie zrobi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mateolo2 napisał:

Dokładnie tak to robisz. Jakość dźwięku uzyskana w ten sposób będzie zależeć od jakości daca jaki kupisz. Ale tak jest to swietne rozwiazanie! Żeby osiągnąć porównywalna jakość dźwięku bezprzewodowo to musisz zainwestować w bardzo dobrej jakości streamer po wifi (czytaj bardzo drogi). Sam teraz się na takie rozwiazanie przerzucam, bo próbach z różnymi streamerami do tysiąca złotych. 

dziękuję za rozbudowaną odpowiedź

 

cytując powyższy jej fragment - jest gdzieś do sprawdzenia, który telefon obsługuje który DAC po USB? bo to telefon będzie w takim wypadku źródłem, w tym źródłem zasilania.

 

czytałem, że bywają problemy z tymi DACami co wyglądają jak przejściówki-zapalniczki (typu Cyrus Soundkey czy AudioQuest Dragonfly) - działają podpięte do komputera, a nie bardzo działają po podpięciu do telefonu 

 

rozwiązanie jak mówię widziałbym na zasadzie stałego miejsca na telefon, coś a'la stacja dokująca, wracam do domu, podpinam, odpalam muzykę i sobie gra. oczywiście,mogę w tym celu rozkładać komputer, ale to z mojej perspektywy chyba niepotrzebna komplikacja, zaś jeśli ten komputer miałby być połączony kablem, to w związku z umiejscowieniem zestawu audio a miejscem pracy, musiałbym mieć kabel przez pół pokoju

 

nie jest to dla mnie rozwiązanie docelowo-audiofilskie, natomiast mnóstwo muzyki obecnie słucham jednak ze streamów, jakby człowiek miał kupować taką ilość płyt, to tylko na to bym pracował. płyty jednak też kupuję, ale wtedy sprawa jest prosta, chce posłuchać - odpalam CD i nie cuduję z telefonem

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Franek_ napisał:

dziękuję za rozbudowaną odpowiedź

 

cytując powyższy jej fragment - jest gdzieś do sprawdzenia, który telefon obsługuje który DAC po USB? bo to telefon będzie w takim wypadku źródłem, w tym źródłem zasilania.

 

czytałem, że bywają problemy z tymi DACami co wyglądają jak przejściówki-zapalniczki (typu Cyrus Soundkey czy AudioQuest Dragonfly) - działają podpięte do komputera, a nie bardzo działają po podpięciu do telefonu 

 

rozwiązanie jak mówię widziałbym na zasadzie stałego miejsca na telefon, coś a'la stacja dokująca, wracam do domu, podpinam, odpalam muzykę i sobie gra. oczywiście,mogę w tym celu rozkładać komputer, ale to z mojej perspektywy chyba niepotrzebna komplikacja, zaś jeśli ten komputer miałby być połączony kablem, to w związku z umiejscowieniem zestawu audio a miejscem pracy, musiałbym mieć kabel przez pół pokoju

 

nie jest to dla mnie rozwiązanie docelowo-audiofilskie, natomiast mnóstwo muzyki obecnie słucham jednak ze streamów, jakby człowiek miał kupować taką ilość płyt, to tylko na to bym pracował. płyty jednak też kupuję, ale wtedy sprawa jest prosta, chce posłuchać - odpalam CD i nie cuduję z telefonem

 

 

 

 

 

Jasne, u mnie podobnie :) Tez telefon stoi jak w docku :)

W kwestii daców typu Dragonfly to powinny one działać z telefonami wszystkimi, ponieważ z ta myślą zostały stworzone :)

Jesli chodzi o normalne Daci to nie słyszałem nigdy o takim, który jednocześnie dawałby zasilanie. W moim wypadku telefon jest podłączony do przejściówki i jeden kabel go ładuje, a dugi (USB) idzie do daca. 

Wszystko tez zależy od Twojego telefonu. W przypadku iPhonów Arcam Irdac ma specjalne wejście USB dla nich poświęcone :)

Wpisz sobie na YouTube John Darko - LG v30 i on ma tam wiele treści o podłączaniu daca do androida/iOS itd. Generalnie to raczej powinno działać :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mateolo2 napisał:

Jasne, u mnie podobnie :) Tez telefon stoi jak w docku :)

W kwestii daców typu Dragonfly to powinny one działać z telefonami wszystkimi, ponieważ z ta myślą zostały stworzone :)

Jesli chodzi o normalne Daci to nie słyszałem nigdy o takim, który jednocześnie dawałby zasilanie. W moim wypadku telefon jest podłączony do przejściówki i jeden kabel go ładuje, a dugi (USB) idzie do daca. 

Wszystko tez zależy od Twojego telefonu. W przypadku iPhonów Arcam Irdac ma specjalne wejście USB dla nich poświęcone :)

Wpisz sobie na YouTube John Darko - LG v30 i on ma tam wiele treści o podłączaniu daca do androida/iOS itd. Generalnie to raczej powinno działać :) 

znalazłem w szufladzie pierwsze Fiiio X3 (z przetwornikiem WM8740), spróbuję to jakoś połączyć i zobaczymy, może się okazać, że da się to odpalić

o samym WM8740 piszą, że przyzwoity i że taki sam siedzi w Cambridge DacMagic. mam stary wzmacniacz i stare kolumny, na moje potrzeby może się okazać, że to rozwiązanie całkowicie wystarczające

Edytowano przez Franek_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Franek_ napisał:

znalazłem w szufladzie pierwsze Fiiio X3 (z przetwornikiem WM8740), spróbuję to jakoś połączyć i zobaczymy, może się okazać, że da się to odpalić

o samym WM8740 piszą, że przyzwoity i że taki sam siedzi w Cambridge DacMagic. mam stary wzmacniacz i stare kolumny, na moje potrzeby może się okazać, że to rozwiązanie całkowicie wystarczające

Sprawdź :) A jak będziesz chciał czegoś więcej, to chlopki z salonów audio tutaj obecni na pewno Ci pożyczą jakiś sprzęt, żebyś sprawdził czy jest kompatybilny przed zakupem i jak brzmi :)

Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...