Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD do 2500 zł.


Adam5

Recommended Posts

Szukam odtwarzacza CD do 2500 zł. Będzie podłączony do Marantz PM7000N. Nie musi to być CD marki Marantz. Chodzi o to, aby swoją jakością optymalnie wykorzystał możliwości wzmacniacza. Naturalnym wyborem wydaje się być Marantz CD6007, ale może jest coś lepszego w zadeklarowanej cenie? Sprzęt nowy. Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być optymalnie, to chodzi o transport CD, żeby nie płacić za DACa, mam rację? Dokładnie za tyle (2490) kupiłem niedawno CXC 2 Cambridge'a, który gra z moim CXA81. Brzmi to razem bardzo czysto i precyzyjnie. Ale uwaga: to jest tylko transport CD. Nie odtwarza SACD, plików mp3 itp. Nie ma korekcji błędów. Cała para poszła w jakość transportu. Mi to odpowiada, ale nie każdemu musi. Audiolab ma w ciut niższej cenie wersję z korekcją, która lepiej się sprawdza, jeśli ktoś kupuje używane CD w różnym stanie.

Jeszcze pewna wada CXC 2 - pilot nie ma przycisków numerycznych do wyboru utworu. Trzeba klikać kolejno od początku lub od końca. Można oczywiście kupić pilota uniwersalnego i go odpowiednio zaprogramować - czytałem, że niektórzy tak robią z CXC i działa. :)

 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD6007 będzie bezpiecznym wyborem, dodatkowo będzie pasował wizualnie do PM7000n ale warto poczytać o transportach CD, które wykorzystują sekcję cyfrowo analogową w DACu w Twoim przypadku z PM7000n. Audiolab 6000CDT brzmi precyzyjniej, mamy większą dynamikę oraz lepszą separację instrumentów względem Cambridge Audio CXC, który zagra łagodniej, jest muzykalniejszy i dodaje od siebie nieco więcej basu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2021 o 07:32, S4Home napisał:

Nie zawiedziesz się. Ale napisz proszę jak trochę odsłuchasz ten system.

Piotr

Sprzęt cały nowy (+AP Classic 8). Na ten moment jestem zadowolony. Mam wrażenie, że gra... co raz lepiej, albo moje uszy się do niego adaptują. Nie mam dużego doświadczenia więc szczegóły pominę. Dobór sprzętu z odsłuchami to charówka, ale i przyjemność z niespodzankami. 

Ps. W S4Home też byłem ze swoim 7000N, a jakże. Było super, dziękuję. Moje uszy już zaakceptowały R3 wypożyczone potem od Was (wcześniej słuchałem ich gdzie indziej), ale syn zdecydował, że AP8. Czuję, że to jednak nie koniec... i jeszcze do Was wrócę. Teraz już jestem mądrzejszy (chyba).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Adam5 napisał:

Ps. W S4Home też byłem ze swoim 7000N, a jakże. Było super, dziękuję. Moje uszy już zaakceptowały R3 wypożyczone potem od Was (wcześniej słuchałem ich gdzie indziej), ale syn zdecydował, że AP8. Czuję, że to jednak nie koniec... i jeszcze do Was wrócę. Teraz już jestem mądrzejszy (chyba).

Z Twojej wypowiedzi, może nie słusznie, ale juz wyciągam że jednak coś jest nie tak.

Może błędnie. Ale

AP i KEFy to jednak inne brzmienie.

A z synem możecie mieć inne gusta.

Rozumiem że wybrał pod kątem dzwięku? On jest zadowolony?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Z Twojej wypowiedzi, może nie słusznie, ale juz wyciągam że jednak coś jest nie tak.

Może błędnie. Ale

AP i KEFy to jednak inne brzmienie.

A z synem możecie mieć inne gusta.

Rozumiem że wybrał pod kątem dzwięku? On jest zadowolony?

Piotr

 

Rzeczywiście inne gusta. Mi bardziej podobał się dźwięk z KEF R3. Większa przestrzeń, detaliczność, rozdzielczość, choć przyznam, że bas nieco punktowy i suchy. Synowi podobał się dźwięk z AP8, szczególnie bas i klimat. Mógł wziąć GOLD 100, ale nie chciał. Alternatywą były PMC twenty5.22 , (obu nam się podobał dźwięk testowany na PM7000N) ale nikt nie chciał wypożyczyć, cena dużo większa i uznałem, że do nich trzeba lepszej elektroniki.

Z zakupu jesteśmy zadowoleni. Kiedyś i tak przyjdzie czas na zmiany...

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...