Skocz do zawartości

Co zamiast Monitor Audio Gold 4G?


yahoo111

Recommended Posts

W ciągu najbliższych kilku miesięcy zamierzam wykonać remont parteru w domu, w którym mieszkam, co będzie wiązać się m.in. z utworzeniem dużego (4,2×9,2 m) salonu z wydzieloną przestrzenią pod telewizję/kino domowe/strefę odsłuchu i jadalnię.

Obecnie używane kolumny zamierzam wykorzystać do innych celów, zresztą w tak dużym pomieszczeniu raczej nie widzę dla nich zastosowania.

 

Dwa lata temu kupiłem wyprzedawane Monitor Audio Gold 50 4G jako monitory do komputera. Bardzo podoba mi się ich brzmienie, ale jak wiadomo, nie są już produkowane, a następca jest o wiele droższy.

Od roku poszukiwałem używanych Goldów 4G, ale do tej pory udało mi się kupić tylko centralny C350, reszty nie. Nie liczę już, że się uda, dlatego zacząłem patrzeć także na inne marki.

Szukam kompletnego zestawu z co najmniej przyzwoitymi kolumnami przednimi, biorąc pod uwagę ewentualną rozbudowę w przyszłości. Docelowy plan to pięć kanałów, może siedem, ale na tylne nie mam najszczęśliwszej lokalizacji (z samego tyłu salonu).

Mam zamiar umawiać się na odsłuchy żeby porównać Gold 50 z monitorami z każdego zestawu, który biorę pod uwagę i znaleźć to, co będzie mi odpowiadało najbardziej, czy będzie najbardziej zbliżone do Goldów.

Do tej pory wyznaczyłem następujące serie:

  • Focal Aria (L/R: 948, centralny: CC900, surround: 906 lub SR900)
  • Heco Celan Revolution (L/R: 9, centralny: 4, surround: 3)
  • Dali Opticon (L/R: 8, centralny: Vokal, surround: 2 lub LCR)
  • Wharfedale Evo 4 (L/R: .4, centralny: .C, surround: .2 lub .S)
  • Monitor Audio Silver 7G (L/R: 500, centralny: C250, surround: 100 lub FX) — nie jestem przekonany; poprzednie Silvery mnie nie ujęły. Gdy porównywałem Bronze 2, Silver 100 i Gold 50, te ostatnie po prostu były wybitnie lepsze.
  • Pylon Audio Diamond (L/R: 30, centralny: Center, surround: Monitor 15 lub 18)

Widzę też w tym zakresie centowym serie Cantona Vento i Chrono, czy Quadrala Platinum+, sęk w tym, że ich w sklepach po prostu nie ma. Nie wziąłem wszystkich marek pod uwagę, inne też wchodzą w grę, widzę serię Audiovector QR, ale uznałem, że i tak mam z czego wybierać, więc nie wgłębiałem się w dalsze poszukiwania.

Póki co szukałem w Krakowie i pod Krakowem, ale w grę wchodzi oczywiście Oświęcim (tu się uśmiecham do S4Home). Mam już jedno miejsce, gdzie będę mógł odsłuchać co najmniej Focala, Dali i Wharfedale. W innym salonie oferują Heco, ale Celan Revolution 3 nie mają. Oczywiście w wielu salonach jest obecny Pylon i Monitor.

Prosiłbym o radę. Podsunięcie serii, których nie wymieniłem, a których odsłuch da się umówić, oraz ewentualnie czego z listy wyżej unikać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś bardzo szeroki zakres kolumn.

Chyba zbyt szeroki.

Początkowo polecam odsłuchać Arie 948, Revolution od Heco i Silvery lub KEFy Q950.

Będziesz miał bardzo szerokie pole różnić dźwiękowych.

Jak do nas przyjedziesz na odsłuch to oczywiście możemy podłączyć więcej kolumn które akurat są na ekspo.

Zapraszam

Słuchając znacznie skrócasz czas wyboru i dokonujesz lepszego wyboru.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz porównać Focal Aria to raczej z Kef z serii R to seria podobnej klasy, chyba że chcesz wydać nieco mniej. Proponowałbym sprawdzić w kinie jeszcze jedną firmę, która wypuściła na rynek niedawno nową serię kolumn i jest nią Polk Audio z serii Reserve R700. Zapraszamy na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...