Skocz do zawartości

Zmiana Yamaha rn602 na coś innego


gutozaur

Recommended Posts

23 minuty temu, mkk napisał:

Hmmm...tak sobie patrzę na fotę . I jakoś dziwnie mi się wydaje że obojętnie co byś kupił szału nie będzie. Spróbuj wyjechać z tymi kolumnami co masz z metr do przodu, z pół metra wężej i posuchaj. Tak choćby testowo :) 

Testowo oczywiście jest to możliwe. Fakt, to nie są najlepsze warunki do dźwięku, zapomniałem o tym na etapie projektowania. Być może będę coś zmieniał w przyszłym roku jak zrezygnuje z dekodera to nic nie będzie mnie trzymało w obecnym miejscu pokoju a na drugiej ścianie będę miał większe możliwości. Druga sprawa to taka że problem przy kolumnach jest z dziećmi. Dlatego też chciałem stereo bo wiem że głośniki efektowe nie miały by szans przetrwać a i duże kolumny też będą przeszkadzały wysunięte w obecnym miejscu. To wszytko jest podyktowane dziećmi i brakiem przemyślenia tematu przy projekcie. Teraz muszę rzeźbić z tego co mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Po namyśle postanowiłem zmienić rn602 na denon x2700. Powiedzcie proszę czym się rożni x2700 od x1600 lub x2600. Oczywiście x2700 jeżeli tylko dostanę z poprawionymi portami hdmi. Dobrze pamiętam że numer seryjny powinien mieć końcowkę 7xxxx? Który z tych 3 amplitunerów jest lepszy? Potrzebuje 2 wyjść hdmi i żeby obsługiwał 4k 120hz. Czytałem w opiniach po zakupie, że niektórzy mają problemy i obraz im się nie wyświetla po przełączeniu sygnału i tylko ponowne uruchomienie coś daje. Czy to dotyczy tych amplitunerów ze starą wersją chipa? Kolejne pytanie, co dobrze zagra z denonem? Potrzebuje wyraźnych dialogów i niemęczącego grania. Zastanawiam się nad wharfedale 11.4. Czy to będzie dobre połączenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gutozaur napisał:

owiedzcie proszę czym się rożni x2700 od x1600 lub x2600

seria 1600 czy 2600 jest starsza tu nie ma mowy o 8K i 4K 120HZ

nowa seria 1700 i 2700 ma juz poprawione porty HDMI i wpsiera ten przesył. Model 2700 gra lepiej.

Jakiej wielkości masz pomieszczenie?

Te Wafle są calkiem ok do tego Denona. Jest kilka alternatyw. Słuchałeś czegoś ?

Najmocniejsza to QAcustic 3050i.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S4Home napisał:

seria 1600 czy 2600 jest starsza tu nie ma mowy o 8K i 4K 120HZ

nowa seria 1700 i 2700 ma juz poprawione porty HDMI i wpsiera ten przesył. Model 2700 gra lepiej.

Jakiej wielkości masz pomieszczenie?

Te Wafle są calkiem ok do tego Denona. Jest kilka alternatyw. Słuchałeś czegoś ?

Najmocniejsza to QAcustic 3050i.

Piotr

A czy x1700 mają 2 wyjścia HDMI? Bo znając życie to nie więc zostaje mi x2700. Poczytałem mnóstwo komentarzy z polskich i zagranicznych sklepów i aż podejrzanie to wygląda że wszyscy tak chwalą x2700. Jedyne negatywne opinie były na temat problemów z HDMI i wolnym przełączaniem obrazu po zmianie źródła dźwięku i często występował czarny ekran i tylko ponowne uruchomienie działało. To jednak chyba dotyczy tego nieszczęsnego HDMI ale pierwsze co muszę zrobić przy kupnie to sprawdzenie numeru seryjnego. Wszystkie x2700 mają już dobre porty czy ten starszy wypust ma zepsute? Co do kolumn nie słuchałem jeszcze nic. Pomieszczenie 32m². Nie słuchałem jeszcze niczego chyba że test na YouTube się liczy. Tam były zestawione klipsch, kef i wharfedale i zdecydowanie te ostatnie były najlepsze a najgorsze klipsch. Lubię dźwięk który nie męczy uszu. Głośniki bardziej do muzyki bo w filmach nie ma to już takiego znaczenia dla mnie bo większą robotę robi dźwięk przestrzenny. Najważniejsze dla mnie żeby nie męczyło przy słuchaniu muzyki i dialogi były wyraźnie w filmach. Lubię też jak podczas słuchania np. soundtracku piratów z Karaibów słychać wyraźnie kazdy instrument. Te QAcustic 3050i wyglądają całkiem nieźle. Szukam czegoś do 2500 zł za parę a centralny i suroundy dokupie później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chciałbym wrócić do tematu ponieważ udało mi się sprzedać za fajne pieniądze moja Yamahę to muszę już coś kupić. Koniecznie musi mieć 2 wyjścia HDMI bo inaczej ta zmiana nie ma sensu. Podłączyłem na razie moje stare Onkyo 5.1 i powiem że różnica jest bardzo duża. Muzyka z Onkyo tak męczy przy moich starych głośnikach że ciężko nawet cicho słuchać muzyki. Nie wiem co jest nie tak ale jak słyszę reklamę to te głosy są tak denerwujące że chce się wyłączyć amplituner. Męczący ten dźwięk strasznie. Yamaha plus te same kolumny było o niebo lepiej. Więc wracając do tematu KD z dwoma wyjściami HDMI 2.1. Ewentualnie jeśli istnieje to stereo z dwoma wyjściami HDMI 2.1 ale w moim budżecie raczej ciężko teraz. Budżet 3500 zł.

Na tą chwilę na tapecie mam x2600, x2700 oraz Pioneer vsx-934  choć nie ma HDMI 2.1 to jeszcze bym przeżył o ile zagra lepiej bo zanim zaczną robić gry na 120kl to pewnie zmienię amplituner. Czy jest coś jeszcze co przegapiłem w tym budżecie? Czy któryś z tych amplitunerów ma taką funkcję żeby podłączyć do niego coś, chyba wzmacniacz czy końcówka mocy to się nazywa żeby można było mieć dobre stereo? Chyba że takie coś kosztuje 2 tysiące to już lepiej dołożyć do lepszego amplitunera i mieć jedno urządzenie.

Co do głośników to wharfedale 11.4, qacoustic też wyglądają dobrze choć nigdy nie brałem pod uwagę oraz heco 700. Żadnych nie słuchałem ale te 3 biorę pod uwagę na razie że względu na budżet oraz wygląd. Pomieszczenie 32m². Dźwięk nie może męczyć tak jak w moim starym Onkyo.

Edytowano przez gutozaur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

Budżet na amp 3500zł... Gdzie Ty kupisz x2600, x2700 w tej cenie? One stoją najtańsze niemal 4000zł i sprzedawcy nie są skorzy do negocjacji ceny bo podaż bardzo ograniczona. Gdzie jest dostępny w ogóle ten Pioneer VSX-934?

Wszytko jest na amazonie. Kupiłem x2700 za 3100 zł. X2600 jest w podobnej cenie. Pioneer jest dostępny za jakieś 2500 zł. W Niemczech jest dużo sprzętu, albo inaczej jest łatwiej kupić i w lepszych cenach. Wczoraj w Mediaexpert był x2700 za 3500 zł i rozszedł się w kilka godzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak to teraz wygląda. Każdy kto obecnie próbuje kupić jakiś sprzęt musi albo przepłacić albo dać sobie spokój. Niestety nie każdy ma odwagę kupić za granicą. Na szczęście jest trochę amplitunerów i kolumny też się trafiają w promocyjnej cenie. Np. klipsch wczoraj był chyba 820 za 330 euro także da radę kupić jednak wolałbym dać zarobić naszym sklepom ale albo nie mają towaru albo ceny są zbyt wysokie.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Czyli 2700 już kupiony przez amazona?

To teraz kolumny. Odsłuchać , wybrać i finish.

W czym jeszcze możemy pomóc?

Piotr

Kupione ale mam jeszcze czas żeby zrobić zmianę. Czy w obecnych czasach jest coś co byłoby lepszego w tej cenie dostępnego jeżeli chodzi o jakość muzyki bo myślę że z kinem sobie większość amplitunerów poradzi. Przede wszystkim chodzi o jakość dźwięku. Mam jeszcze kilka pytań na które nadal nie znam odpowiedzi. Kilku odpowiedzi na da się znaleźć w internecie. No co zagra lepiej, x2600, x2700 czy Pioneer 934? Nie mam doświadczenia w aplikacjach sterujących różnych firm więc pytanie czy denon na dobrą aplikacje bo oceny na bardzo słabe. Yamaha miała całkiem niezłą. Kolejne pytanie czy do któregoś z tych trzech amplitunerów można podłączyć wzmacniacz żeby stereo było lepsze? Czy istnieje wzmacniacz stereo w tym budżecie który ma 2 wyjścia HDMI? Wydaje mi się że nie powinno być bo nie takie jest przeznaczenie sprzętu stereo. 

Oczywiście potrzebował bym pomocy w doborze głośników. Ciepłe granie nie męczące bo jednak muzyki slucham więcej. Mam subwoofer więc moga być kolumny bez basu. Budżet najlepiej 3 tysiące. Te qacoustics wyglądają dobrze, ale co jeszcze pasuje do denona?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, gutozaur napisał:

No co zagra lepiej, x2600, x2700 czy Pioneer 934?

2600 gra identycznie jak 2700. Oba lepiej od 934 moim zdaniem. Pioneer gra jasniej. Tak bardzo kinowo.

21 godzin temu, gutozaur napisał:

Nie mam doświadczenia w aplikacjach sterujących różnych firm więc pytanie czy denon na dobrą aplikacje bo oceny na bardzo słabe

Przeciętna, ale to kwestia przyzwyczajenia. Nauczysz się i bedzie ok.

21 godzin temu, gutozaur napisał:

Kolejne pytanie czy do któregoś z tych trzech amplitunerów można podłączyć wzmacniacz żeby stereo było lepsze?

Nie.

21 godzin temu, gutozaur napisał:

Czy istnieje wzmacniacz stereo w tym budżecie który ma 2 wyjścia HDMI?

Wzmacniacze nie mają HDMI.

Amplitunery stereo sięzdarza, ale nie z dwoma wyjściami, albo nie kojarze przy najmniej. Na pewno nie ten budżet.

21 godzin temu, gutozaur napisał:

Budżet najlepiej 3 tysiące. Te qacoustics wyglądają dobrze, ale co jeszcze pasuje do denona?

QAcustic 3050i, Polk Signature, Magnat Signature

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 13.12.2021 o 08:29, S4Home napisał:

 

Dziękuję Ci za pomoc. Czy możesz jeszcze powiedzieć czy x2700 to to samo co avr-s960h tylko na inny rynek bo wyglądają tak samo. Co do amplitunerów mam już jakiś zarys rynku bo wczoraj trochę szukałem. Generalnie jezeli chodzi o amplitunery kina domowego z dwoma wyjściami HDMI to jest straszna posucha. Trochę większy wybór jest z jednym wyjściem i jeżeli jest coś co jest lepsze w tym budżecie ale ma jedno wyjście HDMI 2.1 to nawet mógłbym przeżyć brak drugiego wyjścia. Jeżeli chodzi o kwestie techniczne to wiesz coś na temat x2700. Czytałem gdzieś że komuś się grzał tak strasznie jak słuchał głośniej że mu się amplituner wyłączał po kilku minutach. Jednak gdzieś jeszcze wyczytałem że do tego amplitunera głośniki dobierać na 8 Ohm. Czy to prawda? Czy jesteś w stanie stwierdzić na własne ucho czy dźwięk z rn602 jest dużo lepszy nic x2700 pomijając różna charakterystykę grania? Co do głośników to q

Przed chwilą, gutozaur napisał:

 

Dziękuję Ci za pomoc. Czy możesz jeszcze powiedzieć czy x2700 to to samo co avr-s960h tylko na inny rynek bo wyglądają tak samo. Co do amplitunerów mam już jakiś zarys rynku bo wczoraj trochę szukałem. Generalnie jezeli chodzi o amplitunery kina domowego z dwoma wyjściami HDMI to jest straszna posucha. Trochę większy wybór jest z jednym wyjściem i jeżeli jest coś co jest lepsze w tym budżecie ale ma jedno wyjście HDMI 2.1 to nawet mógłbym przeżyć brak drugiego wyjścia. Jeżeli chodzi o kwestie techniczne to wiesz coś na temat x2700. Czytałem gdzieś że komuś się grzał tak strasznie jak słuchał głośniej że mu się amplituner wyłączał po kilku minutach. Jednak gdzieś jeszcze wyczytałem że do tego amplitunera głośniki dobierać na 8 Ohm. Czy to prawda? Czy jesteś w stanie stwierdzić na własne ucho czy dźwięk z rn602 jest dużo lepszy nic x2700 pomijając różna charakterystykę grania? Co do głośników to QAcustics na tą chwilę moim faworytem. Będą lepsze od wharfedale 11.4? Czy heco 700 wchodzi w grę?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawie to samo:

https://www.zkelectronics.com/compare/denon-avr-x2700h/usa/denon-avr-s960h/uk/

Dźwiękowo tak.

19 godzin temu, gutozaur napisał:

Jeżeli chodzi o kwestie techniczne to wiesz coś na temat x2700. Czytałem gdzieś że komuś się grzał tak strasznie jak słuchał głośniej że mu się amplituner wyłączał po kilku minutach

To nic nowego jesli jest źle wentylowany.

Albo dawał w palnik.

19 godzin temu, gutozaur napisał:

Jednak gdzieś jeszcze wyczytałem że do tego amplitunera głośniki dobierać na 8 Ohm

A masz takie? To że na nich tak pisze to nie znaczy że są 8 omowe.

19 godzin temu, gutozaur napisał:

Czy jesteś w stanie stwierdzić na własne ucho czy dźwięk z rn602 jest dużo lepszy nic x2700 pomijając różna charakterystykę grania?

Tak. RN 602 gra lepiej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świetle Twoich odpowiedzi jestem coraz bliżej rozwiązania swojego dylematu, jednak nadal mam kilka pytań. Próbuje znaleźć złoty środek w tym całym świecie audio z tym że w tych czasach gdzie dostępność jest mizerna i dodatkowo, jednak niewielkim budżecie jak na moje wymagania i czasy w których próbuje coś kupić nie jest to proste. Zastanawiam się jakie znaleźć rozwiązanie tego problemu.

Pierwsza opcja:

kupuję ponownie rn602 lub 803 ale to w żaden sposób nie rozwiazuje problemu, dla którego sprzedałem yamahę tzn. niemożność korzystania z dwóch źródeł video czyli tv i projektora.

Druga opcja:

jakoś pogodzę się z dzwiękiem z x2700 (bo może dla nieaudiofila nie bedzie taki zły, w końcu jechałem 17 lat na onkyo 5.1 choć wtedy byłem młody i nie zwracałem uwagi jak to gra, teraz dostrzegam ten bół uszu, ale może z x2700 po zastosowaniu korektora będzie lepiej.)

Trzecia opcja:

kupuję x2700 i z czasem jakiś wzmacniacz do samego stereo. Da się to jakoś pogodzić? W sensie żeby kolumny były podłączone jednocześnie do KD oraz Stereo i były napędzane tym co aktualnie potrzebuje bez przepinania kabli?

Czwarta opcja:

kupuje stereo i godze się z tym, że nadal nie obsługuje tv i projektora a do kina zostanie mój 17 letni onkyo i mam 2 urządzenia.

 

Szukając w czoraj w internecie natknąłem się jeszcze na amplituner Marantz NR1510 (czy ewentualnie ten model jest pozbawiony bolączki wadliwych HDMI?), który ma jedno wyjście hdmi ale jeżeli to zagra znacznie lepiej niż x2700 to jestem w stanie to przeboleć. Czy to dobra opcja, czy każde KD jest skazane na pożarcie przez stereo w takim budżecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gutozaur napisał:

Trzecia opcja:

kupuję x2700 i z czasem jakiś wzmacniacz do samego stereo. Da się to jakoś pogodzić? W sensie żeby kolumny były podłączone jednocześnie do KD oraz Stereo i były napędzane tym co aktualnie potrzebuje bez przepinania kabli?

https://www.gfmod.pl/pl/p/Beresford-TC-7220-MKIII-Przelacznik-Kino-domowe-Stereo-/129

1 godzinę temu, gutozaur napisał:

Czy to dobra opcja, czy każde KD jest skazane na pożarcie przez stereo w takim budżecie?

Zależy czego oczekujesz i jakie masz ucho. Dla jednych to męka, inni nie wiedzą o co tyle szumu bo gra dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

https://www.gfmod.pl/pl/p/Beresford-TC-7220-MKIII-Przelacznik-Kino-domowe-Stereo-/129

Zależy czego oczekujesz i jakie masz ucho. Dla jednych to męka, inni nie wiedzą o co tyle szumu bo gra dobrze.

Miałem w życiu tylko 2 amplitunery.

Stare KD i trochę męczy mnie ta muzyka chociaż ostatnio zdjalem basy i jest lepiej.

Yamahę 602, tu nie miałem żadnych zastrzeżeń i nawet na starych kolumnach było dobrze więc nie wiem czego się spodziewać po KD młodszym o kilkanaście lat mojego obecnego. Może być tak że będzie dobrze. Oczekuję tylko tego żeby nie męczyło uszu. Melomanem nie jestem i myślę że dopiero ten następny sprzęt sprawie sobie taki żeby nie było żadnych kompromisów. X2700 zawsze mogę odesłać jak mi nie podejdzie.

Ten przełącznik to fajna sprawa tylko zastanawiam się czy nie można po prostu podłączyć kolumn do stereo i KD bez tego? Są 4 zaciski na kolumnach i z głośnika by wychodziły 4 przewody i jedna para idzie na KD a druga do stereo. Nie da się tak?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Butler napisał:

A jak sądzisz? Chcesz to sprawdź. ;) Nie zapomnij jeszcze faz zewrzeć w skrzynce rozdzielczej, dasz znać co z dymem poszło :D

Dzięki, wolę kupić skrzynkę ale myślę że jeśli by doszło do takiego rozwiązania to na początku przed przełącznikiem bym tak zrobił gdybym tego nie przeczytał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, gutozaur napisał:

Próbuje znaleźć złoty środek w tym całym świecie audio z tym że w tych czasach gdzie dostępność jest mizerna

Teraz go nie ma. Nie szukaj.

22 godziny temu, gutozaur napisał:

kupuję ponownie rn602 lub 803 ale to w żaden sposób nie rozwiazuje problemu, dla którego sprzedałem yamahę tzn. niemożność korzystania z dwóch źródeł video czyli tv i projektora.

A rozgałęźnik HDMI?

22 godziny temu, gutozaur napisał:

kupuję x2700 i z czasem jakiś wzmacniacz do samego stereo. Da się to jakoś pogodzić? W sensie żeby kolumny były podłączone jednocześnie do KD oraz Stereo i były napędzane tym co aktualnie potrzebuje bez przepinania kabli?

Jest przełącznik do tego typu rzeczy. Ale ampli ze wzmacniaczem spięty nie będzie.

18 godzin temu, gutozaur napisał:

Są 4 zaciski na kolumnach i z głośnika by wychodziły 4 przewody i jedna para idzie na KD a druga do stereo. Nie da się tak?

nie da się. Uszkodzisz elektronikę i to dośc szybko.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że przeszukałem już cały internet z alternatywą do x2700. W tym budżecie po prostu jej nie ma. Dlatego stwierdziłem, że po prostu dam mu szansę. Jeżeli będzie źle to go oddam i wrócę do rn602 lub rzucę się na 803 ewentualnie jakiś Marantz lub 800h w podobnej cenie i pokombinuje ze switchem. Teraz mam kilka pytań. Czy x2700 będzie mocno tracić na wartości czy da się go sprzedać za jakiś czas nie za grosze? Kina domowe chyba nie trzymają ceny tak jak stereo. Czy takie sprzęty lubią się psuć jak się dba? No i czy QAcustic potem sprawdzi się przy ewentualnym powrocie do amplitunera stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, gutozaur napisał:

Teraz mam kilka pytań. Czy x2700 będzie mocno tracić na wartości czy da się go sprzedać za jakiś czas nie za grosze?

Na dzisiaj jak dalej tak bedzie to sprzedaż go drożej. Ale co będzie za miesiąc nikt tego nie wie.

22 godziny temu, gutozaur napisał:

Kina domowe chyba nie trzymają ceny tak jak stereo

Nie. Teraz trzymają bardziej.

22 godziny temu, gutozaur napisał:

No i czy QAcustic potem sprawdzi się przy ewentualnym powrocie do amplitunera stereo.

Tak

22 godziny temu, gutozaur napisał:

Czy takie sprzęty lubią się psuć jak się dba?

Ludzie mówią że dbają a nie dbaja.

Co masz na mysli mówiąc że będziesz o niego dbał?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...