Skocz do zawartości

Zmiana Yamaha rn602 na coś innego


gutozaur

Recommended Posts

Cześć. Jakiś czas temu pisałem tutaj o pomoc w wyborze sprzętu do grania w stereo bo wtedy padło na stereo. Nie przewidziałem jednej rzeczy. Mając tv i projektor muszę ciągle przełączać kable do różnych źródeł i meczy mnie to. Przestałem w zasadzie używać projektora, a lubię z niego korzystać. Posiadam obecnie polecaną przez was Yamahę rn602 i jestem zadowolony chociaż nie dokupiłem jeszcze do niej dobrych głośników bo czekam na Black friday. Na razie gra z leciwymi maudio hcs8800 jak dobrze pamiętam. Teraz moje pytanie jest takie. Co można kupić w cenie do 3 tysięcy złotych, żeby miało przyzwoity dźwięk i 2 wyjścia HDMI bo rozumiem że to wtedy rozwiąże problem z przełączaniem źródeł między projektorem a telewizorem? Szukałem w wielu sklepach ale wszystko co ma 2 wyjścia HDMI jest niedostępne albo przekracza budżet. Co do kolumn czaje się na heco 700, Polk s55e lub elac debut f5.2 oraz wharfedale 11.4, ale tylko dlatego że heco są spoko a pozostałe lubią być przeceniane. Chciałbym kupić kolumny do 2500 max ale na heco wydam te 3000 bo chyba są tego warte. Pomieszczenie 32m², prostokąt, słuchanie muzyki i filmy 50% na 50%. Zależy mi żeby w filmach był dobrze słyszalny dialog, a muzyka nie męczyła przy dluzszym słuchaniu. Słucham wszystkiego i mam subwoofer wharfedale więc mogą być kolumny bez basu. I jeszcze jedno. Kolumny muszą stać przy ścianie. Mogę je odsunąć max 10 cm.

 

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Skoro jesteś zadowolony z Yamahy to może dobrym wyborem i rozwiązaniem problemu byłby splitter HDMI z wyjściami optycznymi? Mógłbyś podłączyć do Yamahy i za pomocą pilota wybierać ekran na którym ma być wyświetlany obraz.

Co do kolumn w założonym przez Ciebie przedziale cenowym Heco Aurora 700 są chyba faworytem ale warto zerknąć też na: Pylon Opal 30, Polk Audio s55e lub Magnat Signature 507.

 

Zapraszam do wyceny i na odsłuch.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Cześć,
Skoro jesteś zadowolony z Yamahy to może dobrym wyborem i rozwiązaniem problemu byłby splitter HDMI z wyjściami optycznymi? Mógłbyś podłączyć do Yamahy i za pomocą pilota wybierać ekran na którym ma być wyświetlany obraz.
Co do kolumn w założonym przez Ciebie przedziale cenowym Heco Aurora 700 są chyba faworytem ale warto zerknąć też na: Pylon Opal 30, Polk Audio s55e lub Magnat Signature 507.
 
Zapraszam do wyceny i na odsłuch.
Piotr


Myślałem na spliterem, nawet jeden mam ale taki spliter 4k z dwoma wyjściami HDMI kosztuje coś koło 300 zł więc nie wiem czy nie warto dołożyć tego do amplitunera. Poza tym trochę nie ufam tym spliterom. W sensie że są w stanie przepuścić obraz 4k z jak najwyższym bitratem. Nie chciałbym mieć strat bo nie po to ostatnio zmieniłem tv żeby mieć gorzej i tu mam problem ze spliterami wlasnie. Co do kolumn, zaraz je przejrzę co to za sprzęt. Polki znam, nawet je miałem i je zwróciłem chociaż kupiłem je w śmiesznej cenie i do dzisiaj żałuję ale odsłuchiwalem je na 15 letnim Onkyo i nie zrobiły na mnie wrażenia. Teraz wiem że to był błąd. Jeżeli chodzi o amplituner to myślę jednak nad kinem. Najlepiej by było z głośnikami bezprzewodowymi ale jak widzę że music cast 20 kosztuje 700 zł za sztukę jak jest promocja to nie wiem czy jednak kable nie lepsze. Czy są amplitunery które są na dobrych komponentach z dwoma wyjściami HDMI w kwocie do 3tys.?

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o obsługę 2 monitorów to np. Denon AVR-S960H lub Denon AVR-X 2700. Ale cena wyższa i problem z dostępnością. Rozumiem, że chcesz kupić amplituner kina domowego?
Co do splitterów to zerknij na ten: https://allegro.pl/oferta/przelacznik-audio-hdmi-2-0b-2-2-matrix-4k-60hz-10758672909?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_komputery_pla_ss&ev_adgr=komputery&ev_campaign_id=14542033157&gclid=Cj0KCQjw4eaJBhDMARIsANhrQACB9nWwGaujOEBo7ZAy40auYr0pCHj5xrnu7eQb8xATpRjnzmdFX2kaAizHEALw_wcB
Piotr
 
 
Tak, chodzi o amplituner kina domowego. Co do splitera one mają 60hz i nie mają pełnej przepustowości więc to odpada, bo potrzebuje 120hz pod ps5 chyba że amplitunery też tego nie mają. Jednak wolałbym też pójść w kino, może niekoniecznie teraz ale za rok dokupić głośniki efektowe a teraz tylko fronty.

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest problem z dostępnością nowych urządzeń a tym bardziej takich, które obsłużą 4k 120hz w założonym przez Ciebie budżecie.

Chyba, że znajdziesz coś z drugiej ręki. 

BTW. Ps5 zawsze możesz podłączyć do TV i cieszyć się "pełnym" 4k a dźwięk wyprowadzić na ampli. ;) 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest problem z dostępnością nowych urządzeń a tym bardziej takich, które obsłużą 4k 120hz w założonym przez Ciebie budżecie.
Chyba, że znajdziesz coś z drugiej ręki. 
BTW. Ps5 zawsze możesz podłączyć do TV i cieszyć się "pełnym" 4k a dźwięk wyprowadzić na ampli.  
Piotr
 
No wlasnie więc chyba z amplitunerem muszę poczekać aż wróci do normalności. Co do twojego rozwiązania z ps5 to problem jest taki że nie zawsze potrzebuje 4k. Czasem wolę z dziećmi zagrać na projektorze i to jest problem ze chciałbym móc rzucać obraz raz na telewizor a raz na projektor z dekodera, ps5 netflixa itd ale bez dotykania kabli. Twoje rozwiazanie to jest jakiś pomysł i nie skreślam go. Musiałbym pogłówkować tylko i jakoś sensownie to rozwiązać, ale nie wiem czy się da bez splittera nie dotykać kabli więc nie wiem czy nie jestem skazany na taki amplituner. Chyba że są jakieś dostawki audio amplitunera stereo które to rozwiązują ale coś czuję że nawet jak są to budżetowo lepiej będzie kupić po prostu amplituner.

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz projektor i TV 4K 120 ? Szacun  
Tv tak ale projektor full HD.

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka

Rozwiązanie, które Ci podesłałem daje możliwość podłączenia 2 źródeł i 2 odbiorników oraz 2 odbiorników audio. 
Fakt, ograniczeniem jest przesył 4k 60hz ale czy warto szukać ampli tylko ze względu na dwa wyjścia HDMI? Odpowiedź na to pytanie już pozostawiam Tobie  
Piotr
Ok, pomyślę o tym w weekend, dzięki za pomoc.

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto bawić się w splitter.
Te 300 zł i tak "stracisz" na wymianie amplitunera na coś co będzie miało HDMI albo 2 HDMI.
A u Ciebie problemem nie jest amplituner tylko kolumny. Więc budżet -300 zł zdecydowanie skieruj w tą stronę.
Piotr
Z tą stratą to akurat nie musi tak być, bo kupiłem 2 miesiące temu za 2600, a teraz jest już po 3000 zł przynajmniej jak sprawdzałem kilka dni temu. Jeżeli chodzi o muzykę to fakt, głośniki są do zmiany, ale zostaje jeszcze problem utraty jakości przez splitter, nie ma takiego splittera który byłby bezstratny, a na tym mi zależy. Nawet gdybym stracił to trudno. Chce to kupić na lata. Myślę że conajmniej na 15 lat o ile wcześniej się nie zepsuje. Obecny sprzęt mam 18 lat i pewnie gdyby amplituner nie zaczął świrować dalej bym go używał. Trochę czytałem o nietrwałości i problemach HDMI w amplitunerach dlatego poszedłem w stereo, ale jednak to że nie mogę korzystać z projektora przeszkadza mi ponieważ muszę przepinać kable z dekodera czy konsoli co nie jest łatwe bo wszytko jest pochowane tak żeby nie było widać żadnych kabli.

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gutozaur napisał:

Trochę czytałem o nietrwałości i problemach HDMI w amplitunerach dlatego poszedłem w stereo

Dlatego poszedłbym w splitter :) bo to dużo mniejszy koszt i przy ewentualnej awarii wymienisz tylko jego. 

Czy będzie strata?...przy obecnych urządzeniach raczej znikoma. 

Ale to tylko podpowiedź  ;)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2021 o 08:24, gutozaur napisał:

Jeżeli chodzi o muzykę to fakt, głośniki są do zmiany, ale zostaje jeszcze problem utraty jakości przez splitter, nie ma takiego splittera który byłby bezstratny, a na tym mi zależy

Ale jakiej straty?

W amplitunerach też siedzą tanie moduly HDMI. Jaka to różnica?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy 20cm odsunięciu od ściany w przypadku Heco Aurora 700 nie powinno być problemu. W mojej ocenie Heco także będą ciekawszą opcją, nie zejdą tak nisko jak Wharfedale ale zapewnią większą przestrzeń, większe rozpylenie góry oraz bardziej nasyconą średnicę. 
W tej cenie są to jedne z najczęściej wybieranych kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wątku z bass reflex to kopalnia wiedzy. Wiem teraz że nie ma się czego bać. Druga sprawa to taka że uswiadomilem sobie że jednak wygłuszenie pokoju ma duże znaczenie. Ja mam pokój raczej niedobry do dźwięku ale wiem już że zainwestuje w dywan i firany. Niestety za głośnikami nic nie prykeleje ze względów wizualnych a na ścianie przy której słucham przy kanapie nie mogę nic nakleić bo używam jej do projektora więc lipa ale myślę że zasłony i dywan znacznie poprawia brzmienie. Nie wiem czemu mimo że wszyscy chwalą heco 700, ja coraz bardziej zmieniam zdanie. W zagranicznej recenzji jak i u nas bardzo je chwała ale część osób mówi też że np. brakuje im średnicy, ale nie jest źle. Zaczynam się zastanawiać chociaż wiem że w porównaniu do moich obecnych marketowych 15 letnich kolumn za 600 zł wszytko będzie lepsze to właśnie myślę czy nie wyczekać na Black friday i upolować dali oberon 7 lub chociaż 5. Ogólnie byłem pewny że chce stereo, ale po dwóch miesiącach z rn602 zaczynam właśnie myśleć że jednak przydałby się amplituner do kina domowego. O ile zamiana amplitunera może nastąpić w każdej chwili jesli nadarzy się okazja, tak głośniki chciałbym kupić już typowo pod kino bo ja wiem że nie zmienię ich przez następne 15 lat i co nie kupię to będzie dobrze, dlatego właśnie zależy mi na głośnikach z dobrym dialogiem i nie muszą mieć super basu bo tak jak pisałem mam subwoofer. Dążę do tego żeby zadać pytanie odnośnie marek głośników. Czy np. jest tak że dana firma np. wharfedale mają swoje konkretne atuty np wysokie tony i tak jest we wszystkich głośnikach danej firmy lub np. do filmów to najlepsze cantony itd. czy może kazdy głośnik to indywidualna sprawa? Pytam bo zbliża się black friday i czasem potrafią być głośniki w Niemczech przecenione o połowę i takie akcje zazwyczaj trwają kilka minut, dlatego muszę mieć wiedzę teraz co mam śledzić. Jakie konkretnie modele do moich wymagań

Podkreślam jednak że nie jestem audiofilem, nie mam odpowiedniego pomieszczenia do odsłuchu i wiem że jak pójdę na odsłuch to u mnie i tak nie osiągnę takiego efektu. Zależy mi na głośnikach do 3000 tysięcy bez promocji ale też jest realna szansa na takie za 4500 zł ale już z promocją(w sensie na balck friday mogą się zblizyc do 3000 zł a teraz kosztują więcej). Czy jakieś konkretne modele na które mam zwracać uwagę polecacie? Myślę że filmy i muzyka pół na pół ale zależy mi na czystym głosie, bo teraz za każdym razem jak odpalam jakaś bajkę dzieciakom używam amplitunera ponieważ mimo że dopiero zmieniłem tv jest on odsunięty chyba od ściany więcej niż przewidział producent i dialogi są średnio słyszalne a tego chciałbym uniknąć w kinie i dobrze by było żeby były wyraźne nawet przy niskiej głośności.PXL_20210916_132702403.thumb.jpg.76b1497b4fd80724a787cbc56e4389e8.jpg

 

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, gutozaur napisał:

W zagranicznej recenzji jak i u nas bardzo je chwała ale część osób mówi też że np. brakuje im średnicy, ale nie jest źle.

Ile głów tyle opinii.

Jak sam widzisz kierowanie się przy zakupie (czegokolwiek) tylko opiniami z netu nie jest dobrym sposobem i nie gwarantuje zadowolenia transakcji. 

Z drugiej strony:

15 godzin temu, gutozaur napisał:

Podkreślam jednak że nie jestem audiofilem, nie mam odpowiedniego pomieszczenia do odsłuchu i wiem że jak pójdę na odsłuch to u mnie i tak nie osiągnę takiego efektu.

15 godzin temu, gutozaur napisał:

Czy np. jest tak że dana firma np. wharfedale mają swoje konkretne atuty np wysokie tony i tak jest we wszystkich głośnikach danej firmy lub np. do filmów to najlepsze cantony itd. czy może kazdy głośnik to indywidualna sprawa?

Każdy model jest inaczej "strojony" i nie można wszystkim seriom danego producenta przypisać tego samego brzmienia. Wiele czynników ma na to wpływ, jak np. materiał z którego została wykonana obudowa, jej kubatura, zwrotnica (o ile jest :) ), etc... 

Myślę, że jednak warto abyś zastanowił się nad odsłuchem. Wiem: "nie usłyszę różnicy",  "będzie to grało inaczej u mnie", tak masz rację ale taki odsłuch dużo szybciej rozwieje Twoje wątpliwości co do tego, który system wybrać.

Jak masz ochotę zawsze możesz zadzwonić do mnie czy kolegów z forum. Może taka rozmowa Ci bardziej pomoże :) 

Zapraszam do kontaktu.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za chęć pomocy, to bardzo miłe że nikt tu na nikogo nie wjeżdża jak na niektórych forach. Generalnie nie słuchałem żadnych kolumn. Amplituner też kupiłem w ciemno. Ciężko znaleźć trochę czasu na takie rzeczy dlatego właśnie założyłem ten temat. Inaczej bym po prostu poszedł gdzieś i wybrał na miejscu. Jeżeli na Black friday nic nie upoluje to kupie w jakimś salonie po odsłuchu. Jestem ze Szczecina. Jeszcze pytanie, czy salony audio skupują amplitunery takie jak mój? Chciałbym oddać swój i kupić coś z HDMI? Musi mieć 2 wyjścia HDMI i do tego dobrać kolumny gdzieś za 2-3 miesiące jak dozbieram jeszcze trochę.

Edytowano przez gutozaur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...