Skocz do zawartości

Zmiana Yamaha rn602 na coś innego

gutozaur

Recommended Posts

23 minuty temu, mkk napisał:

Hmmm...tak sobie patrzę na fotę . I jakoś dziwnie mi się wydaje że obojętnie co byś kupił szału nie będzie. Spróbuj wyjechać z tymi kolumnami co masz z metr do przodu, z pół metra wężej i posuchaj. Tak choćby testowo :) 

Testowo oczywiście jest to możliwe. Fakt, to nie są najlepsze warunki do dźwięku, zapomniałem o tym na etapie projektowania. Być może będę coś zmieniał w przyszłym roku jak zrezygnuje z dekodera to nic nie będzie mnie trzymało w obecnym miejscu pokoju a na drugiej ścianie będę miał większe możliwości. Druga sprawa to taka że problem przy kolumnach jest z dziećmi. Dlatego też chciałem stereo bo wiem że głośniki efektowe nie miały by szans przetrwać a i duże kolumny też będą przeszkadzały wysunięte w obecnym miejscu. To wszytko jest podyktowane dziećmi i brakiem przemyślenia tematu przy projekcie. Teraz muszę rzeźbić z tego co mam.

• 2 months later...

Po namyśle postanowiłem zmienić rn602 na denon x2700. Powiedzcie proszę czym się rożni x2700 od x1600 lub x2600. Oczywiście x2700 jeżeli tylko dostanę z poprawionymi portami hdmi. Dobrze pamiętam że numer seryjny powinien mieć końcowkę 7xxxx? Który z tych 3 amplitunerów jest lepszy? Potrzebuje 2 wyjść hdmi i żeby obsługiwał 4k 120hz. Czytałem w opiniach po zakupie, że niektórzy mają problemy i obraz im się nie wyświetla po przełączeniu sygnału i tylko ponowne uruchomienie coś daje. Czy to dotyczy tych amplitunerów ze starą wersją chipa? Kolejne pytanie, co dobrze zagra z denonem? Potrzebuje wyraźnych dialogów i niemęczącego grania. Zastanawiam się nad wharfedale 11.4. Czy to będzie dobre połączenie?

18 godzin temu, gutozaur napisał:

owiedzcie proszę czym się rożni x2700 od x1600 lub x2600

seria 1600 czy 2600 jest starsza tu nie ma mowy o 8K i 4K 120HZ

nowa seria 1700 i 2700 ma juz poprawione porty HDMI i wpsiera ten przesył. Model 2700 gra lepiej.

Jakiej wielkości masz pomieszczenie?

Te Wafle są calkiem ok do tego Denona. Jest kilka alternatyw. Słuchałeś czegoś ?

Najmocniejsza to QAcustic 3050i.

Piotr

5 minut temu, S4Home napisał:

seria 1600 czy 2600 jest starsza tu nie ma mowy o 8K i 4K 120HZ

nowa seria 1700 i 2700 ma juz poprawione porty HDMI i wpsiera ten przesył. Model 2700 gra lepiej.

Jakiej wielkości masz pomieszczenie?

Te Wafle są calkiem ok do tego Denona. Jest kilka alternatyw. Słuchałeś czegoś ?

Najmocniejsza to QAcustic 3050i.

Piotr

A czy x1700 mają 2 wyjścia HDMI? Bo znając życie to nie więc zostaje mi x2700. Poczytałem mnóstwo komentarzy z polskich i zagranicznych sklepów i aż podejrzanie to wygląda że wszyscy tak chwalą x2700. Jedyne negatywne opinie były na temat problemów z HDMI i wolnym przełączaniem obrazu po zmianie źródła dźwięku i często występował czarny ekran i tylko ponowne uruchomienie działało. To jednak chyba dotyczy tego nieszczęsnego HDMI ale pierwsze co muszę zrobić przy kupnie to sprawdzenie numeru seryjnego. Wszystkie x2700 mają już dobre porty czy ten starszy wypust ma zepsute? Co do kolumn nie słuchałem jeszcze nic. Pomieszczenie 32m². Nie słuchałem jeszcze niczego chyba że test na YouTube się liczy. Tam były zestawione klipsch, kef i wharfedale i zdecydowanie te ostatnie były najlepsze a najgorsze klipsch. Lubię dźwięk który nie męczy uszu. Głośniki bardziej do muzyki bo w filmach nie ma to już takiego znaczenia dla mnie bo większą robotę robi dźwięk przestrzenny. Najważniejsze dla mnie żeby nie męczyło przy słuchaniu muzyki i dialogi były wyraźnie w filmach. Lubię też jak podczas słuchania np. soundtracku piratów z Karaibów słychać wyraźnie kazdy instrument. Te QAcustic 3050i wyglądają całkiem nieźle. Szukam czegoś do 2500 zł za parę a centralny i suroundy dokupie później.