Skocz do zawartości

W poszukiwaniu (niedrogiego) ideału cd.


Krzysztof Łasica

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

9 godzin temu, S4Home napisał:

Odsłuchiwałeś już jedne lub drugie?

Nie.

Doszedłem do wniosku, że odsłuch w salonie, w mniej lub bardziej przygotowanej sali pozwoli mi wszystko sprawdzić ... ale nie stereofonię 

Dlatego próbuję z pomocą forumowiczów (pomijając tych, którzy akurat przypadkiem mają na sprzedaż idealnie to czego potrzebuję ;) ) ograniczyć ilość sprzętu do dwóch par kolumn i dwóch wzmacniaczy aby wypożyczyć i przetestować to (wszystko na raz) w domu ...

 Jeśli chodzi o wzmacniacz to na pierwszym miejscu uplasował się CXA81 (może warto byłoby sprawdzić jeszcze Denon 1600pm ??? ) a jeśli chodzi o kolumny to na pewno Tannoy xt 8f i MA Silver 500 no i może jeszcze Klipsch 8000f - tylko że one są bardzo głębokie i w moim przypadku odstęp tyłu kolumny od ściany wynosił by 10 max 15 cm .

Gdyby nie cena to (wg recenzji ... wiem ... wiem  :) ) ideałem dla mnie był by Arcam SA 30, który podobno dobrze pasuje do MA Silver 500 ... ale  10 700 zł to dla mnie dwa razy za dużo ...

 PS Czy Moglibyście porównać Monitor Audio Silver 500 z Klipsch 8000f w odtwarzaniu muzyki filmowej / epickiej / symfonicznej ... które oddadzą lepiej jej "wielkość" / "potęgę" i przestrzeń  a przy tym będą zapewniały lepszą ogólnie pojętą jakość muzyki 

Edytowano przez Krzysztof Łasica
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2021 o 22:58, Krzysztof Łasica napisał:

Ale z Yamachy pozostała już tylko do rozważania 803 bo ktoś przeholował z cenami 1200, 2200, ...

1100 i 2100 miały konkurencyjne ceny a teraz to Denonowi 1600 i 2500 należy się palma pierwszeństwa w stosunku jakość / cena

Nie znasz kolego, chyba urządzeń z "przeszłości"Denona,

-Denon to miał "palmę pierwszeństwa" jak model PMA 1500 (czyli 3 modele wstecz) kosztował około 3500 zł, dziś to w zasadzie to samo-nawet buda się nie zmieniła i kosztuje X2. No więc...gdzie ta okazja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2021 o 22:58, Krzysztof Łasica napisał:

Zastanawiałem się nad pójściem do Was na odsłuchy ...  choć macie tylko dwie z moich ulubionych marek NADa i Yamachę ... 

Ale z Yamachy pozostała już tylko do rozważania 803 bo ktoś przeholował z cenami 1200, 2200, ...

1100 i 2100 miały konkurencyjne ceny a teraz to Denonowi 1600 i 2500 należy się palma pierwszeństwa w stosunku jakość / cena

A z kolei do 803 nie zachęca mnie opinia, że ma gorszy dźwięk niż NAD C368 ...

A NAD C368 i C388 zniechęca mnie polityką dopłaty do pełnej funkcjonalności w postaci drogich modułów.

Także największy fan Yamachy i NAD na chwilę obecną stałe się fanem Denona i CA ... 

Ale ciekaw jestem C388 + Q950  ... Bas domyślam się, że będzie nieziemski ... tylko czy będzie jednocześnie szeroka i głęboka scena ... tu mam wątpliwości  

 

to może warto posłuchać RN 803 vs. Nad C368 żebyś mógł na własne uszy się przekonać? -pamiętaj, że opinie w internecie to jedno, a uszy to drugie.

Po drugie, moduły które są przeznaczone dla Nadów odnoszą spory sukces, bo jest to doskonały sposób na rozbudowę systemu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

to może warto posłuchać RN 803 vs. Nad C368 żebyś mógł na własne uszy się przekonać? -pamiętaj, że opinie w internecie to jedno, a uszy to drugie.

Po drugie, moduły które są przeznaczone dla Nadów odnoszą spory sukces, bo jest to doskonały sposób na rozbudowę systemu.

 

Może dowiem się prawie u źródła ... dlaczego już nie ma w sprzedaży m.in. Yamahy AS701 ? 

Pomiędzy wierszami można wyczytać ;) , że mimo wszystko ma nieco lepszy dźwięk od 803 

Na odsłuch oczywiście się wybiorę ... co w Waszej ofercie najbardziej odpowiada   Tannoy Revolution xt8f / Klipsch rp8000f / Monitor Audio Silver 500  ? ... bo te kolumny najbardziej mi odpowiadają  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Krzysztof Łasica napisał:

Doszedłem do wniosku, że odsłuch w salonie, w mniej lub bardziej przygotowanej sali pozwoli mi wszystko sprawdzić ... ale nie stereofonię 

Dlatego próbuję z pomocą forumowiczów (pomijając tych, którzy akurat przypadkiem mają na sprzedaż idealnie to czego potrzebuję ;) ) ograniczyć ilość sprzętu do dwóch par kolumn i dwóch wzmacniaczy aby wypożyczyć i przetestować to (wszystko na raz) w domu ...

To nie jest najlepszy pomysł.

Dlatego że u mnie coś może grac stereofonicznie a u Ciebie nie i na odwrót.

Akurat to jest taki aspekt za który bardzo odpowiada akustyka pomieszczenia.

14 godzin temu, Krzysztof Łasica napisał:

PS Czy Moglibyście porównać Monitor Audio Silver 500 z Klipsch 8000f w odtwarzaniu muzyki filmowej / epickiej / symfonicznej ... które oddadzą lepiej jej "wielkość" / "potęgę" i przestrzeń  a przy tym będą zapewniały lepszą ogólnie pojętą jakość muzyki 

Wielkość, potęgę dadza Klipsche ale ogólnie pojętą jakośc muzyki będą mmiały Silvery 500 lepszą.

Z tym że do takich kolumn powinieneś szuka,ć czegoś lepszego niż AS 701

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Prawdopodobnie będzie następca modelu AS701, gdyż ten był produkowany już kilka lat, wymaga odświeżenia.

-Odpowiednikiem mogą być choćby głośniki od B&W z serii 700. Można przyjść, zaprezentujemy :)

A jaką byście zaproponowali konkretnie alternatywę ze swojego asortymentu dla zestawu Cambridge Audio CXA81 + Tannoy Revolution xt8f lub Monitor Audio Silver 500 ?

Powierzchnia 35 m2, kolumny (niestety) ustawione blisko ściany, muzyka filmowa / epicka / symfoniczna + filmy akcji / sf / przygodowe, czyli jak najlepsza namiastka kina domowego, oczekiwania od dźwięku : duży, spektakularny, z głęboką i szeroką sceną, nisko schodzący bas, kwota do 12 000 zł. 

PS. Przód kolumny mogę odsunąć od ściany za kolumną max na 60 cm :( co trzeba wziąć pod uwagę przy doborze kolumny nawet nie tyle ze względu na bas co głębię stereofonii na której mi zależy  ... na więcej nie zgodzi się żona ... a nie chcę usłyszeć od niej : "Wybieraj !!!" :)))) 

Edytowano przez Krzysztof Łasica
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

To nie jest najlepszy pomysł.

Dlatego że u mnie coś może grac stereofonicznie a u Ciebie nie i na odwrót.

Akurat to jest taki aspekt za który bardzo odpowiada akustyka pomieszczenia.

Wielkość, potęgę dadza Klipsche ale ogólnie pojętą jakośc muzyki będą mmiały Silvery 500 lepszą.

Z tym że do takich kolumn powinieneś szuka,ć czegoś lepszego niż AS 701

Piotr

A jak Waszym zdaniem najlepiej zabrać się do takich odsłuchów - w tym przypadku wchodziło bo porównanie w różnych połączeniach CXA81 i Denon 1600 oraz Tannoy xt8f, MA Silver 500 i Klipsch rp8000f . Wysyłaliście (oczywiście za kaucją) kiedyś tyle sprzętu na raz czyli w tym przypadku dwa wzmacniacze i trzy pary kolumn czy jednak to trochę za dużo ? Branie tego w dwóch turach nie wiem czy odniesie skutek porównawczy a odsłuch w salonie to dwa różne światy jeśli chodzi o stereofonię i raczej mija się z sensem 

O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krzysztof Łasica napisał:

A jak Waszym zdaniem najlepiej zabrać się do takich odsłuchów - w tym przypadku wchodziło bo porównanie w różnych połączeniach CXA81 i Denon 1600 oraz Tannoy xt8f, MA Silver 500 i Klipsch rp8000f . Wysyłaliście (oczywiście za kaucją) kiedyś tyle sprzętu na raz czyli w tym przypadku dwa wzmacniacze i trzy pary kolumn czy jednak to trochę za dużo ? Branie tego w dwóch turach nie wiem czy odniesie skutek porównawczy a odsłuch w salonie to dwa różne światy jeśli chodzi o stereofonię i raczej mija się z sensem 

O

Wysyłaliśmy. Dla nas to nawet lepiej bo wtedy wysyłamy na palecie i jest to znacznie bardziej bezpieczne.

Dlatego jesli tylko masz taką możliwość to ograniczysz ilość postów znacznie a już będziesz wiedział.

:)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2021 o 20:54, Krzysztof Łasica napisał:

A jaką byście zaproponowali konkretnie alternatywę ze swojego asortymentu dla zestawu Cambridge Audio CXA81 + Tannoy Revolution xt8f lub Monitor Audio Silver 500 ?

Powierzchnia 35 m2, kolumny (niestety) ustawione blisko ściany, muzyka filmowa / epicka / symfoniczna + filmy akcji / sf / przygodowe, czyli jak najlepsza namiastka kina domowego, oczekiwania od dźwięku : duży, spektakularny, z głęboką i szeroką sceną, nisko schodzący bas, kwota do 12 000 zł. 

PS. Przód kolumny mogę odsunąć od ściany za kolumną max na 60 cm :( co trzeba wziąć pod uwagę przy doborze kolumny nawet nie tyle ze względu na bas co głębię stereofonii na której mi zależy  ... na więcej nie zgodzi się żona ... a nie chcę usłyszeć od niej : "Wybieraj !!!" :)))) 

Jeżeli zależy Ci na dużym dźwięku i porządnym zejściu basu, ale nie tracąc na jakości, to proponuję Ci posłuchać Elaców Solano FS287

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-solano-fs-287.html

mają swoje wymagania, ale warto w nie, zainwestować, wpadnij posłuchać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Jeżeli zależy Ci na dużym dźwięku i porządnym zejściu basu, ale nie tracąc na jakości, to proponuję Ci posłuchać Elaców Solano FS287

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-solano-fs-287.html

mają swoje wymagania, ale warto w nie, zainwestować, wpadnij posłuchać!

Jedna kolumna za 6800 zł ???

Musicie być bardziej konkurencyjni ...

https://www.q21.pl/nad-c375-bee-monitor-audio-silver-500.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2021 o 10:39, Krzysztof Łasica napisał:

Zastanawiam się tu nad Yamaha R-N 803 D z YPAO lub nad pójściem na całość (i kredytem :) i Arcam SA30 z Dirac Live

Jeżeli zależy Ci też na jakości, szczególnie basu to absolutnie polecam Arcam SA30 z Dirac Live. Ja obecnie nie wyobrazam sobie słuchania muzyki bez DL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stach_s napisał:

Mialem w planach zakup tegoz Arcama, ale po lekturze nt wszystkich klopotow z softem, zostalem przy allinone Naima, soft i apka genialne i stabilne. 

No właśnie ! Wydać prawie 11 000 zł za coś co jest jeszcze w fazie testów i nie powinno wogóle opuścić fabryki i trafić do regularnej sprzedaży to trochę słabo. To nie smarfon za 500 zł, że zewnętrzne apki czy zaktualizowany android może mieć jakieś niedociągnięcia. Poza tym okazuje się, że firma Arcam w 2017 roku została przejęta przez ... Samsunga. Gwóźdź do trumny SA30.

Upewniłeś mnie w moich obawach przed kupnem Arcama ... no chyba, że przy jego zakupie razem z kolumnami np. MA Silver 500 czyli za 18 700 zł dostanę na cały zestaw rabat 35% 

Edytowano przez Krzysztof Łasica
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Bo to nowość.

No i nie ma jeszcze propozycji wzmacniacza.

To co wypożyczamy i testujemy?

Piotr

 

Będziemy testować, tylko najpierw muszę wykończyć nowe mieszkanie do którego ma być nowy zestaw, także będziemy w kontakcie.

Obecnie chciałem sobie ostatecznie potwierdzić, że będzie to jednak stereo a nie KD pod które być może było by trzeba zrobić inna aranżację

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Krzysztof Łasica napisał:

Jedna kolumna za 6800 zł ???

Musicie być bardziej konkurencyjni ...

https://www.q21.pl/nad-c375-bee-monitor-audio-silver-500.html

W tej sytuacji wyszliśmy tylko z kolumnami. W zestawie wyszłoby zapewne taniej. Rozważ nie duże rozciągnięcie budżetu. Może się okazać, że jest to, czego szukasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

W tej sytuacji wyszliśmy tylko z kolumnami. W zestawie wyszłoby zapewne taniej. Rozważ nie duże rozciągnięcie budżetu. Może się okazać, że jest to, czego szukasz.

Budzet i tak rozciągnąłem 2x :)

A parametry brzegowe dla kolumn to min. 2 x 20 cm - max. 4000 zł / szt. 

stąd    Klipsch 8000, Tannoy xt8 i MA Silver 500 

Moim zdaniem tu jest własnie najlepszy stosunek jakości do ceny

Edytowano przez Krzysztof Łasica
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...