Skocz do zawartości

W poszukiwaniu (niedrogiego) ideału cd.


Krzysztof Łasica

Recommended Posts

22 godziny temu, Krzysztof Łasica napisał:

Budzet i tak rozciągnąłem 2x :)

A parametry brzegowe dla kolumn to min. 2 x 20 cm - max. 4000 zł / szt. 

stąd    Klipsch 8000, Tannoy xt8 i MA Silver 500 

Moim zdaniem tu jest własnie najlepszy stosunek jakości do ceny

Nie chcę się z Tobą spierać, ale membrany o średnicy 20 cm na basie niczego jeszcze nie gwarantują... Doskonałym przykładem był Polski Altus 300, z membraną 30 cm na basie, gdzie niższego basu w ogóle nie było. 

Testy, testy i jeszcze raz testy. 

Posłuchaj wspominanych przez nas Solano.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

11 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nie chcę się z Tobą spierać, ale membrany o średnicy 20 cm na basie niczego jeszcze nie gwarantują... Doskonałym przykładem był Polski Altus 300, z membraną 30 cm na basie, gdzie niższego basu w ogóle nie było. 

Testy, testy i jeszcze raz testy. 

Posłuchaj wspominanych przez nas Solano.

Te altusy to skrzynki z napisem altus ... a nie przykład do porównań. Generalnie membrana dla basu musi być duża aby poruszała powietrze bez wysiłku w sposób naturalny a przez to generowała dzwiek bez zniekształceń jak w przypadku mniejszych średnic i wyzszych amplitud. Nie sztuką jest kupić dobry drogi zestaw. Sztuką jest znaleźć niedrogie perełki i uzyskać dodatkową jakość dzwieku przez synergie czyli optymalne dopasowanie i wspołprace kolumn i wzmacniacza. Zaproponujcie wzmacniacz i kolumny do 12 000 zł które zdecydowanie odstają od średniej, w sensie przyjemności słuchania i spektakularności dźwięku, przy zachowaniu jego jakości, a  nie służy do wsłuchiwania się w skupieniu aby dosłyszeć jakiś niuans czy smaczek. Dla mnie zestaw ma sprawić przyjemność sluchania a nie być narzędziem do weryfikacji poprawności ułożenia nut na pięciolyni ;) Co nie zmienia faktu, że oczekuję dźwięku wysokiej jakości 

Edytowano przez Krzysztof Łasica
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć, że pracownicy salonów audio, którzy przerzucają tony sprzętu i tyle samo słuchają w przeróżnych konfiguracjach nie mają wiedzy na temat właśnie takich wybitnych perełek w bardzo konkurencyjnych cenach, które zdecydowanie uciekają pozostałej konkurencji na polu stosunku jakość dźwięku / cena.

To bardziej kwestia tego, że wszystko musi się sprzedawać i firma X będzie zła na dystrybutora za faworyzowanie (nawet w 100% słuszne) firmy Y ...  

A ja właśnie szukam czegoś o najlepszym stosunku jakość/ cena na rynku bo "fajny" zestaw to już mam ... i jak go porównuje to wieży Panasonic SC-PM250 z sypialni, to sumarycznie różnicy poza basem nie widać. 

A wytłumaczenie, że jeden lubi to a drugi tamto to marketingowy wybieg ... Tak samo jak wszystkim ludziom podoba się Ferrari i nie wszystkim nie podoba Fiat Multipla tak samo dobrej jakości muzykalny i spektakularny dźwięk też zawsze ma to samo oblicze 

Edytowano przez Krzysztof Łasica
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, na pewno jest coś w tym, że chłopaki mają sprzedawać to co mają w ofercie i to nie muszą być najlepsze możliwe połączenia.

 Mimo to właśnie dzięki doświadczeniu z różnymi klientami (i klientkami) chyba widzą, że nie ma pewniaków.

Jak zaczęłam szukać naszego stereo to pojechałam w zasadzie dla formalności posłuchać Cyrus One. Miał być super, wszystko mi pasowało z opisów.

Poza dźwiękiem jak się miało okazać w salonie.
Po trzecim zestawie kolumn poprosiłam o inny wzmacniacz. I tak to się zaczęło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...