Skocz do zawartości

poprawa dźwięku stereo


rafi

Recommended Posts

Witam.

Ostatnio kupiłem (w sklepie Q21) pierwszy zestaw stereo: wzmacniacz Audiolab 6000A i kolumny Kef Meta LS50.

Nie miałem czasu testować ani jechać sprawdzać sprzętu w sklepie, więc kupiłem trochę w ciemno (w dodatku żona niestety wybierała wizualnie).

I teraz najważniejsze, jest trochę rozczarowany, bo nie ma tego efektu "mocy kolumn". Wg mnie brakuje basu (do filmów czy muzyki).

Nie mam możliwości postawienia dużych kolumn, dlatego te zostały wybrane.

Jak można to polepszyć? np. subwooferem Rel, jak tak jaki T5x czy T7x? W grę wchodzi tylko bezprzewodowa transmisja.

Pokój 21m2 wraz z aneksem 8m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz masz już czas sprawdzić w sklepie? :) Jeśli kupiłeś niedawno, to spróbuj podjechać i porównać z innymi, a może jeszcze uda się wymienić. To Kefy wireless? Bo wtedy to już jest duży budżet na ewentualne szukanie innych. Nie wiem, jak one grają, ale ich przewodowy odpowiednik faktycznie może nie dać Ci tyle basu. Czy kolumny zostają i szukasz tylko suba? Jaka kasa wtedy na niego? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez krótką chwilę poprzedniczki "MET" i ja szczerze powiedziawszy, braku basu tam nie zauważyłem. Powiedziałbym wręcz, że jak na swój rozmiar, kolumny te miały go naprawdę dużo. Do kina warto dodać suba ale 

10 minut temu, JaZz napisał:

 kolego suba nie stawia się tam gdzie sobie zaplanujesz tylko tam gdzie najlepiej gra. 

aż tak bardzo bym nie demonizował. Oczywiście zgadzam się z tym co pisze kolega @JaZz, ale na taki luksus niewielu może sobie pozwolić. A co jeśli optymalny  miejscem dla suba będzie środek pokoju 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @rafi,

Kefy Meta LS50 faktycznie tego basu nie mają zbyt wiele ( w stosunku do np. do Kef Q350) ale też im go nie brakuje. To, że nie ma w nich

40 minut temu, rafi napisał:

tego efektu "mocy kolumn"

wynika z Twoich preferencji, widocznie lubisz bas ;) a to nic złego.

Subwoofer jak najbardziej uzupełni brakujące dolne pasmo. 

Jeżeli w grę wchodzi transmisja bezprzewodowa to Rel będzie dobrym wyborem, tym bardziej, że Ci się podoba.

Gdybyś jednak uznał, że kabel też wchodzi w grę to zerknij na Kef Kube12 lub Dali E12F. Ewentualnie troszkę skromniejszy z wyglądu, ale równie dobry jakościowo, Heco aurora 30A.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafi napisał:

W grę wchodzi tylko bezprzewodowa transmisja.

Możesz pomyśleć też o jakimś Klipschu, bo wielu ludziom ten design się podoba, no i jeśli masz miejsce na przykład na takiego potwora jak R-115SW + dedykowanym transmiterze WA-2. Cena byłaby podobna, co ten tańszy REL - niestety nie wiem, jak te Rele grają, może koledzy podpowiedzą, jak to gra bezprzewodowo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu akurat w Audiolabie jest stosunkowo dużo i potrafi dłużej wybrzmieć. Jest go odrobinę więcej niż w NADzie C356bee Warto byłoby go posłuchać dłużej, a nie opierać się wyłącznie na informacjach z sieci. Jest kilka salonów w Polsce, którzy mają ten wzmacniacz w swojej ofercie i warto do nich zadzwonić z czystej ciekawości ;)

REL T5x byłby rozwiązaniem wszelkich niedostatków w basie jeśli takowe występują. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatecznie dokupiłem (w Q21) do zestawu stereo:  Audiolab 6000A i Kef Meta LS50, suba REL REL T/7x.

Wreszcie mam ten efekt suba, którego mi brakowało wcześniej. Nawet żonie się podoba ten efekt 😉

Jedynie zastanawiam się jeszcze w którym miejscu go ustawić i czy nie dokupić Rel Arrow.

Edytowano przez rafi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...