Skocz do zawartości

NAIM ATOM


kaczadupa

Recommended Posts

Posłuchałem u siebie Naim-a Atom (wcześniej były u mnie Naim SuperNait3 i Naim Nait XS3). Atom zaskoczył mnie charakterem grania (zwłaszcza wysokich tonów) na tle Naima XS3 i SN3. Jednak teraz nie poleciłbym Atoma do głośników z otwartą czy mocną górą oraz równą czy delikatnie rozjaśnioną średnicą. Na tle wyższych modeli Naima, mały Atom WYRAŹNIE odstaje jakością brzmienia. Niskie tony absolutnie nie prezentują jakości oferowanej przez SN3 (bardzo duża różnica) ale także przez XS3. Wysokie tony w Atom są mocno zaznaczone, potrafią być wręcz nieprzyjemnie ostre, nie mają nasycenia znanego mi z  Naima XS3, za to wysokich tonów w Naimie SN3 jest przynajmniej o połowę mniej jak w Atomie. Oczywiście czarnego tła z Naima SN3 nie uświadczymy w Atomie, tak samo wokale z Atom-a są piskliwym szczebiotem na tle! Naima SN3, w sumie na tle XS 3 też.  Ładny ten Atom, nawet bardzo ale 13kzł za takie granie ? W życiu! Gra na poziomie wzmacniaczy zintegrowanych w kwocie 5-5,5 kzł. Rozczarowanie. A tak dobrze się sprzedaje, dziwne....

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Pamietajmy, że każdemu może się podobać inne brzmienie. Tu jest zakładka - NASZE testy. Mamy tutaj tą "przewagę" nad Branżą czy zawodowymi recenzentami, że nie jesteśmy niczym krępowani. To jest świetne!

I nie mam problemu z tym, jak Kolega  Marek Muszyński napisze, żem głuchy i słaby ze mnie audiofil :) Mam nadzieję, że teraz weekend będzie udany Marku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie chociaż propozycja raczej z tych pewnych :). Stachu, już mi się nie chce. Męczące się to zrobiło, trzeba odpuścić. 

1 godzinę temu, Asia napisał:

To jaki dalszy plan Adamie?

Już jest nowy piecyk, znaczy będzie w poniedziałek. Wybór zaskoczył nawet mnie ale.... zagrało tak,  że pozostało tylko zrobić przelew. Nawet się nie targowałem o rabat. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia, nie chcę pisać ponieważ i tak nikt nie uwierzy, że z ATC 7 to zagrało. Sam podłączając ten wzmacniacz powiedziałem do Kolegi, że teraz to będzie "kupa" a nie granie. Bez żadnej podniety a bardziej z obowiązku podłączyliśmy wszystko i.... zbaranieliśmy.

Teoretycznie wydaje się to fatalnym połączeniem a w rzeczywistości brzmienie było wręcz "mokre", w całym paśmie napowietrzone, idealnie wyważony stosunek kontur/wypełnienie, świetnie utrafione barwy, przestrzeń gdzie nie brakuje kontaktu z wokalistą a zarazem głębia i szerokość jest kapitalna, fenomenalne! niskie tony, przedziwne! połączenie spokoju z dynamiką i najważniejsze - cholernie angażowało i ruszało. Nie potrafię tego wytłumaczyć. Kupiło mnie! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kaczadupa napisał:

mały Atom WYRAŹNIE odstaje jakością brzmienia. Niskie tony absolutnie nie prezentują jakości oferowanej przez SN3 (bardzo duża różnica) ale także przez XS3. Wysokie tony w Atom są mocno zaznaczone, potrafią być wręcz nieprzyjemnie ostre, nie mają nasycenia znanego mi z  Naima XS3, za to wysokich tonów w Naimie SN3 jest przynajmniej o połowę mniej jak w Atomie. Oczywiście czarnego tła z Naima SN3 nie uświadczymy w Atomie, tak samo wokale z Atom-a są piskliwym szczebiotem na tle!

i to są następne zaskakujące dla mnie stwierdzenia,

atom był zbyt miękki w odbiorze i mnie usypiał, wyraźny był brak energii w przekazie

wysokich w porównaniu do cambridge evo jakby nie było, evo za to dał popalić z sybilantami

ale ja słuchałem z gato fm 15, a te atc to chyba jednak trudne kolumny i atom pewnie sobie z nimi nie radził, czyżby roksan lub hegel da im radę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zakończenie moich poszukiwań muzyka którą lubię, kocham, która była obecna zawsze podczas moich testów i będę jej słuchał do końca.... Miałem napisać "190" :) utworów jednak chociaż jestem zawodowym "maszynistą"  z racji późnej pory wymiękłem. 

1. Kate Bush - Saxophone Song  

2. Ania Dąbrowska - Czy ktoś spytać chce

3. LemOn - Teplo

4. Everything But The Girl - Mirrorball

5. Edytka Górniak - Będę śniła 

6. Seal - Prayer for the Dying (acoustic) 

7. Elysian Fields - Minus 8

8. Guy Jackson - Sunny' Theme

9. Sławek Jaskułke - Park I

10. St Germain - Rose rouge

11. Duran Duran - Ordinary World 

12, Bill Conti - Philadelphia Morning

13. Dżem - Naiwne pytania

14. Howard Shore, Ludwig Wicki, Holger Groschopp - Ruin & Memory

15. Leszek Możdżer - The Law and The Fist

16. Birdy - Shelter 

17. Gianni Brezzo - Moof!

18. Seal - Dreaming in Metaphors

19. Ania Szarmach - Dlaczego

20. Lenny Kravitz - Thinking Of You

21. Seal - Colour (acoustic)

22. Anne Bisson - September in Montreal

23. RATM - Wake Up  :) 

24. DJ Cam Quartet - Little Sunflower

25.  Soulstance - The Time

26. Afternoons in Stereo - Echo Valley

26. Tracy Chapman - If Not Now

27. Fresh Moods - Silent Me

28. Coldplay - Trouble

29. Soulstance - Basseessence   

30. Soulstance - Dogma

31. Soundtrack Orchestra - Becoming a Geisha - Memorie...

32. Dave Brubeck - Take Five

33. re:jazz - Twisted

34. Ania Dąbrowska - Zima 81

35. Rezerwat - zaopiekuj się mną

36. Natalia Lubrano - Zapomnę Cię

37. London Grammar - Help

38. Edytka Bartosiewicz - Ostatni

39. RHCP - Parallel Universe

40.  Archie Sheep - Basheer

41. Blue Six - Half Light

42. Edyta Geppert - Życie...

43. Anna Jantar - Radość najpiękniejszych... 

44. Varius Manx - wstyd 

45.  a-ha - This Alone Is Love

46. Modjo - Lady..

47. Fatboy Slim - Right Here...

....

190 - END GAME. 

Dziękuję wszystkim za cierpliwość i pomoc w poszukiwaniu wzmacniacza dla Kaczejdupy ;) (szczególne podziękowania dla Q21, Na Temat Audio, S4Home). Dzięki! 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaczadupa - Adam, czy to już ten moment w którym mogę się z Ciebie na legalu nabijać i cytować Twoje starsze wypowiedzi z forum? :D

Dorzucę przy okazji swoje trzy grosze o Atomie. Cóż, też miałem okazję go posłuchać. Piękne, luksusowe pudełeczko z palcującym się pilotem wykończonym piano black. Samo wykonanie - super. Spory ekran (szkoda, że nie oled), światełka i inne fajne wizualne dodatki. Bardzo fajna aplikacja i soft. Żona po zobaczeniu kupiła go już oczami. Do czasu jak nie posłuchaliśmy. Pierwsze kilka chwil - WOW - jakie to ma kopyto, jak pruje przed siebie. Po 5-10 minut miałem dość, a po 30 minutach żonę zaczęła boleć głowa. Atom bez grama finezji wali przed siebie. Bas ma poluźniony i podbity, wokal duży, ale dość skrzeczący, górę mocną, czasami wpadającą w ostrość i kompletnie bez finezji. Scena - bardzo kiepska. W moim pokoiku Dali Menuet błagały o litość. Straciły całą swoją magię z tym all in one i jedynie wypluwały dźwięki ostro przed siebie. Kompletnie nie rozumiem zachwytów nad tym sprzętem. Za 1/3 tych pieniędzy można znaleźć lepiej brzmiące audio (oczywiście bez funkcji sieciowych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej dyskusji proszę wziąć pod uwagę to, że zarówno @kaczadupa jak i @lpomis to koledzy o bardzo wysublimowanym guście 🙂. I to co dla mnie jest pomijalnym niuansem, dla nich jest kolosalną różnicą 😛. Także drodzy użytkownicy Atoma, głowa do góry. To co słyszy Adam nie musi od razu pokrywać się z tym co wy słyszycie 🙂

Adam, a dałoby się z tej Twojej listy zrobić listę na Tidala ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Marek Muszyński napisał:

Poprawiłeś mi tym wpisem samopoczucie, jak nie wiem co  😀

Ważne, że Tobie granie Atoma się  podoba, zdanie innych nie ma tu żadnego znaczenia. I zobacz jaki Atom jest ładny, i nie trzeba się już pierdzie... ć z doborem źródła bo o to wszystko zadbał producent. 

 

59 minut temu, seba3002 napisał:

to co dla mnie jest pomijalnym niuansem, dla nich jest kolosalną różnicą 😛.

Tu niestety nie mogę się zgodzić. Brzmienie SN3 i Naim Atom jest tak różne jak np. różnica między spodniami koloru niebieskiego (Atom) a czerwonego (Supernait 3). Naim xs3 niech bedzie spodniami w kolorze różowym. Czy to są pomijalne niuanse? Czy głos śpiewającego chłopca w wieku 7 lat a głos śpiewającego mężczyzny w wieku 40 lat (z testosteronem w górnej granicy normy) to pomijalne niuanse? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...