Skocz do zawartości

NAIM ATOM


kaczadupa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

5 godzin temu, misiek x napisał:

Miałem przez 2 lata Hegla H80, kilka miesięcy słuchałem na pożyczonych H200 i H300 i żaden nie został na stałe.

Z ciekawości - czego Ci w nich zabrakło, że nie zostały na dłużej? Mógłbyś je w kilku słowach porównać do siebie i napisać w czym (i czy na pewno we wszystkim) wyższe modele były lepsze od H80?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek x potwierdzasz moją tezę , że im bardziej doświadczony pasjonat audio tym słucha na dziwniejszym / mało znanym i nie polecanym w powszednich mediach/ sprzęcie :) Nie wiem czemu tak jest, ale jak gadam z ludźmi co siedzą w tym / audio/ latami to często nie mogę wyjść z podziwu na jakich dziwnych gratach słuchają muzyki.

Co do Hegla słuchałem "80- tki " , nie moje granie , dla mnie poprawne ale brak duszy , emocji , sznytu. Po prostu kawał solidnego kloca , na początek poszukiwań ok. 

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit wczoraj byłem na imprezie gdzie grały B&W 702 S2 / białe , by nie zakłócać harmonii barw wystroju/  z Yamahą A-S2100. Pokój typowo użytkowy , duży ok. 35 m2 . Kolega mnie poprosił o opinie , i o szczerość , znamy się od lat. Witek wiesz , ze lubię Yamahę i miałem całą serię 1000 , ale to co słyszałem było przebasowione , suche , bezbarwne z brakiem jakiejkolwiek spójności pasma i .... nie mające nic wspólnego z naturalnością. Ten dźwięk przypomniał mi granie z keyboarda , niby leci muzyka, a jakaś dziwna. Oczywiście to przejaskrawienie , ale tylko takie porównanie przyszło mi do głowy. Kurde stało tam łącznie ze streamerem 26 k. zł , suma za którą można złożyć coś naprawdę fajnego , choćby z vintage . Kolega po prostu kupił na wygląd i w oparciu o opinie w necie . Z ciekawości przejrzałem i faktycznie są dobre , a więc o co tu chodzi ? 

Byłem wobec niego szczery , powiedziałem , że wg. mnie najlepiej nie jest . Jest otwarty na zmiany , ma spore wolne środki, w przyszłym tygodniu ma wpaść do mnie. Nie chodzi o to czy mu się dźwięk u mnie spodoba , tylko by miał jakąś skalę odniesienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomek4446 napisał:

Byłem wobec niego szczery , powiedziałem , że wg. mnie najlepiej nie jest . Jest otwarty na zmiany , ma spore wolne środki, w przyszłym tygodniu ma wpaść do mnie. Nie chodzi o to czy mu się dźwięk u mnie spodoba , tylko by miał jakąś skalę odniesienia. 

A nie uważasz, że mogła to być bardziej kwestia słabej akustki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, slaw0001 napisał:

A nie uważasz, że mogła to być bardziej kwestia słabej akustki?

Znasz mnie już trochę i zawsze na pierwszym miejscu stawiam akustykę, ale tym razem nie do końca to jej wina. Tak w skrócie , B&W to były kolumny jakie odsłuchałem na pierwszym w życiu odsłuchu w Salonie Audio. Zacząłem z wysokiego C , bo były to Diamondy 803 i ... Nautiliusy :) Czysty przypadek , bo Nautiliusy rzadko bywają w Salonach Top-HIFI , akurat kupowałem amp. KD i nadarzyła się okazja posłuchać. Byłem zauroczony tak marką, którą znałem z gazetek jak i dźwiękiem. W Top- HIFI byłem częstym bywalcem i kolejnymi kolumnami które podziwiałem dźwiękowo, to pamiętam były Elaci. Marzyłem by mieć taki dźwięk w chałupie i nabyłem nawet z dumą B&W 685 S2 / grały z NAD-em 3100/. Potem zacząłem raz w tygodniu łazić do kolegi prowadzącego komis audio i zapoznałem się z kolumnami vintage. Zderzenie dwóch różnych prezentacji dźwięku. To samo zaobserwowałem u kolegi na imprezie , 702 może się wydawać , że grają cudnie , dźwięk jest wyeksponowany , każda nutka podana na tacy i w stronę klienta :) Tylko , że nie ma spójności , i w realu nie ma takich przejaskrawień , instrumenty tak nie brzmią. To samo odkryłem po jakimś czasie porównując kolumny vintage do tych które mi się tak podobały w Salonach. Dźwięk nowych kolumn ma robić wrażenie , muzyka ma być rozdarta na pasma , pojedyncze dźwięki i główna ekspozycja idzie na te, które wywołują największe emocje, czyli średnica i wysokie. Bas jest już faktycznie sprawą akustyki pomieszczenia. Coś jak w obrazie demonstracyjnym telewizorów w marketach , robi wrażenie , tylko , że takich kolorów nieba , czy trawy, w naturze nie ma. Takie odniosłem wrażenie podczas krótkiego odsłuchu 702-jek. Nie chce by ktoś odebrał mój wpis jako pieśń pochwalną dla kolumn vintage , że tam niby to same perełki. Bardzo podobają mi się np. z wyglądu stare Kenwoody , czy Sansuie / maskownice są piękne / ale bas z tych kolumn już nie koniecznie, mimo dużych średnic przetworników. Może to kwestia niedobranej elektroniki , nie wiem, ale porównywaliśmy z kolegami kiedyś stare Pioneery z Kenwoodami i bas na Kenwoodach był delikatnie mówiąc pudełkowaty . Elektronika ta sama. Nie jest więc lekko, ale polecam, nim wydamy parę groszy na polecane w reklamach kolumny ,zapoznać się ze starszymi konstrukcjami. Mogą zaskoczyć.

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, slaw0001 napisał:

To tylko czysta, bezinteresowna zazdrość.

Zazdrość , a szczególnie ta bezinteresowna jest dobra , bo mobilizuje :) 

Nadal jestem fanem starych B&W / miałem świetny centralny LCR 60 S3 / , są to trudne kolumny w doborze elektroniki , ale jak się uda grają pięknie. Nowe już nie robią na mnie wrażenia . Podkreślam to tylko moje zdanie, a nie jakaś wykładnia. Na AVS w boxie B&W są zawsze prelekcje , raz wytrwałem do końca. W spektakularny sposób były prezentowane przekroje nowych kolumn , facet tłumaczył wpływ na dźwięk każdego frezu na aluminiowym wnętrzu paczki , każdej wypustkę tunelu bas reflex , cholernie już zawikłaną budowę przetworników. A następnie włączył muzykę i ...... wyszedłem :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, seba3002 napisał:

czy mógłbyś przypomnieć jaki Ty masz model ProAców?

Obecnie Response One SC , poprzednio starsze Response One S. Seba , tak w ciemno bym nie kupował. Te kolumny grają piękną średnicą i to ona jest na planie pierwszym , bas też jest niezły jak na tak małe monitory. Mam kolegów którzy chcą te kolumny odkupić ode mnie w każdej chwili , bo zakochali się po odsłuchu ale .... przywołał bym do tablicy @MariuszZ , u którego te kolumny były. Jak się okazuje każdy poszukuje czegoś innego i jemu ten dźwięk nie przypasował. Myślę , że będzie się mógł wypowiedzieć bardziej obiektywnie. Jak byś akurat był w pobliżu wpadnij , posłuchasz , zapraszam :) 

SC z lewej , S z prawej.

 

IMG_1117.JPG

IMG_1119.JPG

IMG_1694.JPG

20 minut temu, Amarok napisał:

Może już nie nadążasz za tymi nowoczesnymi trendami.

Może masz rację , bo wiesz za moich czasów to ...... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to obecnie też mam angielskie monitory, które grają piękną, gęstą średnicą 🙂. Przerobiłem już sporo monitorów i z marek, które mi się jeszcze marzą, pozostały jeszcze między innymi proaci. 

W październiku bądź listopadzie wybieram się na "zwiedzanie" warszawskich salonów audio (taki substytut audio show😛) więc do łodzi może się wybiorę. Dzięki za zaproszenie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...