Skocz do zawartości

NAIM ATOM


kaczadupa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Spostrzeżenia takie - jedne dobre i drugie dobre. Jedne bardziej detaliczne, z odrobinkę niżej schodzącym basem (ale jest to naprawdę odrobina), z troszkę bardziej syczącymi wokalami, i mniej zagęszczoną średnicą. A drugie mniej "męczące", bardziej plastyczne z troszeczkę naturalniejszymi wokalami. Co bym nie wybrał - i tak będzie dobrze 🙂

Moze jeszcze tak - do rocka i elektroniki - bardziej PMC, do jazzu i wokali - ATC. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dumam jaki album wybrać jako pierwszy na starcie dwóch zapewne zupełnie innych pomysłów na brzmienie  (Heed Lagrange i Hegel h190) i chyba postawię na muzykę z filmu Rocky (Bill Conti). W końcu zapowiada się zacięty pojedynek, z efektownym nokautem to i muzyka z odpowiedniego filmu. A już poważnie,  osoby które  znają ten album wiedzą jaki tam jest kapitalny klimat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tomek4446 napisał:

przywołał bym do tablicy

Jestem. Tomek te monitorki nie tyle mi nie przypasowały, bo grają pięknie tylko nie bardzo by się nadały do systemiku z 4W lampiakiem. Niestety efektywność na poziomie 84dB, a możliwe że jeszcze niższa wymaga od wzmacniacza więcej tym bardziej, że impedancja też niezbyt przychylna lampie. Inaczej było z Audiolabem moim. Większa swoboda, lepsza kontrola, no inaczej i wg mnie fajnie by było taki secik mieć chociażby pod telewizorem czy w sypialni. 

Co mnie zaskoczyło to bas. Nie spodziewałem się, że tak ładnie odda to maleństwo niskie tony. Oczywiście tu u każdego może być inaczej. Moje mody na basie w pomieszczeniu to 50Hz i ok. 90Hz co bez korekcji całkiem fajnie podbija ten zakres gdy kolumny niedomagają. Można tak zgrać to, że poprzez niedoskonałości pomieszczenia poprawić braki w paśmie kolumn. Nie jest to dobra droga ale kompromis, bez których audio nie istnieje. 

Wysokie tony zaś z D2010 to moje granie. Dokładność, zwiewność i lekkość jeszcze bez wchodzenia w jakieś wyostrzenia. Może trochę pomaga u mnie absorbcja i dość niski pogłos ale normalnie można się w wysokich z tego ScanSpeak zakochać 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audiowit napisał:

Drugie, jeśli ktoś chwali D2010 to nie słyszał ( również przestarzalego) esotara czy morela.

Jedno nie wyklucza drugiego. Nie słyszałem ale chwalę i co? ;) Ostatnio sporo rozmyślam nad zmianą kolumn na jakieś starsze używane klasyki, takie z dobrą reputacją. Jedną z opcji ale związaną ze zmianą wzmacniacza jest zakup Proac Response 2,5. Też z D2010. Jest ich sporo na aukcjach. Kolejna opcja to używane Klipsche Heresy. Niestety tu ceny rozstrzelone strasznie są ale zaczynają się od 4800pln za wersję I HBR. Tu nie musiałbym wzmacniacza wymieniać więc teoretycznie taniej ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra już u mnie Heed Lagrange i niestety Hegel wraca do Salonu... 

Uczciwie należy dać remis między Hegel h190 vs Heed Lagrange ale dla mnie, w tym pojedynku, Heed oszukał Hegla wokalem.

Ogólnie oba piecyki kombinują na swój sposób, H190 dociąża wokal starając się tym ukryć swój w sumie jedyny problem - brak jego większej  namacalności... Miesza tam trochę z przestrzenią, stara się zrobić co może, żeby ten wokal był bardziej namacalny ale... nie wychodzi mu to za dobrze. 

Heed kombinuje o wiele, wiele bardziej. Upiększa górę ( mocno zaznaczona dźwięczność) i udaje osiłka, którym przy Heglu nie jest, delikatnie podbijając/utwardzając część niskich tonów. Heed też nie ma idealnej barwy wokalu, do ideału zabrakło jego troszkę, troszkę większej otwartości ale tu akurat pomagają mu swoim charakterem średnicy ATC 7 (na szczęście wokal Heeda  to nie jest wokal z klamerką na nosie z jakim mamy do czynienia w Naimie SuperNait 3  Przestrzeń dla mnie na remis. 

Największy czaruś ze wszystkich tu opisywanych przeze mnie wzmacniaczy to Naim Nait XS3 (w nim jest wymieszane chyba wszystko aie w taki fajny sposób).

Mam dość...

Ale po nocy wrócę z nowymi siłami :)

Ps. Mało ważne na sam koniec, żona twierdzi, że najładniej ze wszystkich wzmacniaczy gra  Heed Lagrange. A i wygląda paskudnie :)

 

Chyba ma rację. 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...