Skocz do zawartości

NAIM ATOM


kaczadupa

Recommended Posts

Oczywiście masz rację. Z tym że dla wielu mężczyzn spodnie to po prostu spodnie. Zakładają je, żeby nie świecić gołym tyłkiem. Kwestia koloru, mody i dobrania do reszty garderoby jest drugorzędna. Podobnie jest z audio. Ktoś kupuje Atoma czy innego Cyrusa casta, żeby w jednym, eleganckim urządzeniu zmieścić wiele funkcji. Zmierzam po prostu do tego, że wiele osób nie poszukuje w audio absolutu a jedynie frajdy ze słuchania muzyki🙂

Pamiętam, że za czasów rozpowszechniania się rozdzielczości HD prowadzono badania jaka liczba użytkowników telewizorów, posiadających matrycę 1080p potrafi odróżnić obraz HD od SD. Wyniki pokazały, że w tamtym czasie był to niewielki procent. Muzyka, która nie jest czymś tak "mierzalnym" jak obraz myślę, że jest odbierana jeszcze bardziej subiektywnie. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

41 minut temu, MobyDick napisał:

SD  (480 linii lub 576) od HD dość łatwo odróżnić.

Nie byłbym tego taki pewny 🙂. Jesli materiał w standardowej rozdzielczości jest nagrany przyzwoicie a ten w HD tak sobie, z większej odległości można mieć problem z rozróżnieniem. A warto też zauważyć, że sporo starszych tytułów na BLU RAY wgląda niewiele lepiej niż ich wersje na DVD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, seba3002 napisał:

Nie byłbym tego taki pewny 🙂. Jesli materiał w standardowej rozdzielczości jest nagrany przyzwoicie a ten w HD tak sobie, z większej odległości można mieć problem z rozróżnieniem. A warto też zauważyć, że sporo starszych tytułów na BLU RAY wgląda niewiele lepiej niż ich wersje na DVD. 

Ja bym się jednak z tym nie zgodził. Za to różnice pomiędzy HD i większymi rozdzielczościami widać w zasadzie tylko będąc bardzo blisko ekranu. Rendering w TV w jakości SD jest z zasady znacznie gorszy niż w najsłabszej jakości HD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie i tak najwazniejsza jest jakość "czerni" w wyswietlanym obrazie. Rozdzielczość jest juz na "wystarczajacym" poziomie. A jesli chodzi o czerń, (podobnie jak pozadane czarne tło w audio) to kiedyś najbardziej odpowiedni dla mnie był kineskopowy, pozniej plazma, a obecnie to qled i oled. Ale to moje zdanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na TV o małej przekątnej (20cali) z odległości 3m widzę wyraźną różnice pomiędzy obrazem TV SD i HD tego samego programu. Na dużym TV z tej samej odległości stwierdzam że różnice pomiędzy HD i większymi rozdzielczościami są dla mnie praktycznie niedostrzegalne. Różnica pomiędzy filmem DVD 480p i HD są również bardzo wyraźne.

1 minutę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Dla mnie i tak najwazniejsza jest jakość "czerni" w wyswietlanym obrazie. Rozdzielczość jest juz na "wystarczajacym" poziomie. A jesli chodzi o czerń, (podobnie jak pozadane czarne tło w audio) to kiedyś najbardziej odpowiedni dla mnie był kineskopowy, pozniej plazma, a obecnie to qled i oled. Ale to moje zdanie

TV o większych rozdzielczościach przy tym samym rozmiarze ekranu zwykle właśnie z czernią mają więcej problemów ze względu na mniejsze  komórki. To dotyczyło również TV plazmowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym większa przekątna i lepszej jakości telewizor, tym bardziej widać wszelkie niedoskonałości obrazu. Wiem to niestety autopsji. 

Co do odróżnienia rozdzielczości SD i HD, dla mnie jest to kolosalna różnica. Nie wiem jak jest teraz, ale tak z 10 lat temu większość ludzi, bynajmniej wśród moich znajomych, nie widziała różnicy, czego nie mogłem zrozumieć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Amarok napisał:

Ważne by trafić wreszcie na to czego się szukało. Znaleźć swego Grala. 

Nie miałem żadnych wątpliwości. Nie było czegoś takiego, że już na starcie kupuję klamot i słyszę co mnie w graniu irytuje, czego brakuje i myślę już, że trzeba będzie dokupić dodatkowy zasilacz za 10kzł, żeby to poprawić   Nie mówię, że Naim SN3 czy Trigon Exxceed to złe granie, to  fantastyczne wzmacniacze (chociaż CAŁKOWICIE INACZEJ kreujące! muzykę a zwłaszcza Naim ma tu swój wyraźny pomysł na brzmienie ale cóż poradzić, że pogodził je inny klamot, którego podłączałem tylko z grzeczności dla mojego Kolegi. To miał być totalny niewypał a były takie emocje i szczera radość, że jednak się udało. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...